Žmona grąžins vyro skolą (0)

Publikuota: 2022-11-30 Kategorija: Kriminalai
Žmona grąžins vyro skolą
Rokiškio Sirena nuotr. /

Kadangi vyro ir žmonos gaunamos pajamos yra bendra sutuoktinių nuosavybė, priklausanti lygiomis dalimis, todėl dėl vyro skolos antstolė areštavo dalį žmonos gaunamų pajamų.

Skolininkas R. D. Valstybinei ligonių kasai skolingas 7634 Eur, o Eur bendrovei „Intrum Lietuva“ – 1673 Eur.  Antstolė nustatė, kad vyras neturi nei pinigų, nei turto ir nors šiuo metu jis verčiasi individualia veikla, tačiau pajamų negauna. Skolininkas gyvena iš „Sodros“ išmokų, kurios yra nedidelės ir siekia nuo 157 iki 165 Eur, todėl antstolė nurodė skolą išieškoti iš žmonos gaunamų pajamų.

Vyro ir žmonos santuoka nenutraukta, vedybų turto sutartis nesudaryta. Žmona N. D. gauna pajamas iš „Sodros“, todėl dar rugsėjį antstolė areštavo pusę moters gaunamų pajamų.

Tą pačią dieną sutuoktiniams išsiustas sutikimas dėl turto dalies nustatymo ar padalijimo. Skolininkui pasiūlyta per 20 d. nuo turto arešto dienos antstoliui pateiktį pasirašytą sutikimą. Nors pagal pašto duomenis, abu sutuoktiniai dokumentus gavo, tačiau nustatytu terminu nepateikė užpildyto sutikimo. Todėl antstolė pasiūlė išieškotojams kreiptis į teismą dėl skolininko turto dalies nustatymo su žmona.

Byloje nenustatyta aplinkybių, kurios paneigtų sutuoktinių bendrą turtą. Todėl vyro ir žmonos gaunamos pajamos bei bendra sutuoktinių nuosavybė abiem priklauso lygiomis dalimis.

Teismas nusprendė tenkinti Panevėžio teritorinės ligonių kasos prašymą, nustatant, kad skolininkui R. D. priklauso pusė žmonos R. D. gaunamų areštuotų pajamų.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video