Laisvės gynėjų diena bendra jungtimi sujungė istorinę atmintį ir kūrybą (0)
Laisvės gynėjų dienos išvakarėse kūrybiški Rokiškio profesinio mokymo centro moksleiviai kartu su pedagogais parengė piešinių parodą „Laisvos plakančios širdys“.
Ši paroda tapo Rokiškio krašto pilietinės bendruomenės sveikinimu gydytojui, profesoriui Valerijui Ostapenko, kuris 1991 metų Sausio 13-osios naktį savo namuose gaivino Parlamento gynėją, kraštietį Alvydą Matulką (1955-1991).
Kaip pasakojo kūrybiniame procese dalyvavę moksleiviai ir mokytojai, buvo siekiama perteikti istorinį ryšį, atskleidžiant medikų pastangas, bet kokiomis sąlygomis kovoti už žmogaus gyvybės išsaugojimą ir laisvę.
Dabarties kartos pastangos išsaugoti žmogaus gyvybę išlieka svarbiausiu iššūkiu. Laisva, plakanti širdis simbolizuoja svarbiausias vertybes - gyvybę ir laisvę.
Kartu su Rokiškio profesinio mokymo centro moksleiviais sveikinimą, dainą profesoriui dovanojo ir Rokiškio kultūros centro folkloro ansamblis „Gastauta“. Gastautiečiai Sausio 13-sios naktį, kartu su rokiškėnais budėjo prie Parlamento. Jų atliekamos dainos stiprino gynėjus.
Nuoširdžios moksleivių kūrybos darbų parodos pristatymą profesoriui Valerijui Ostapenko, vadovaujančiam Nacionalinio vėžio instituto, Krūties ligų ir onkologijos skyriui, fotografijose fiksavo Rokiškio krašto muziejininkai, šios veiklos bendraminčiai.
Nuotraukose:
Moksleiviai, parodos „Laisvos plakančios širdys“ autoriai.
Profesorius Valerijus Ostapenko kartu su vyresniąja slaugos administratore Laimute Beleckiene. Jos gimtinė Pandėlio kraštas.
Parodos įamžinimo akimirkos Nacionalinio vėžio instituto Krūties ligų ir onkologijos skyriuje.
Eglės Kanopaitės piešinys „Sausio 13 osios naktį prisimenant.“
Valius Kazlauskas.