524-asis miesto gimtadienis: nuo 5D realybės iki pasivažinėjimo stilizuota senovine karieta (foto) (0)

Publikuota: 2023-09-25 Kategorija: Laisvalaikis
524-asis miesto gimtadienis: nuo 5D realybės iki pasivažinėjimo stilizuota senovine karieta (foto)
Rokiškio Sirena nuotr. / Nuošė Rokiškio miesto 524-asis gimtadienis.

Ošė ir nuošė jau 524-oji miesto šventė. Ilgai laukta ir nemažai diskusijų sukėlusi šventė šiais metais pateisino savo pavadinimą „ir čia Aukštaičiai ošia“: visą šeštadienį ošė Liongino Šepkos parkas bei Sąjūdžio aikštė, o sekmadienį itin gyvybinga buvo ir Nepriklausomybės aikštė.

Žmonės rinkosi

Rokiškio miesto gimtadienyje veiklų randa visi: sporto ir muzikos entuziastai, intelektualai ar šėlioti mėgstantys miestelėnai, tie, kuriems užtenka ramiai pasivaikščioti mugėje ar tie, kuriems norisi išmokti kažką naujo.

Sporto mėgėjai žinojo, kad šeštadienį nuo pat ryto reikia skubėti į „Velykalnio“ parką ar Rokiškio Kūno kultūros ir sporto centro stadioną.

Trokštantys žinių popietę rinkosi į Rokiškio krašto muziejų, kur buvo pristatytas naujas leidinys.

O  L. Šepkos parke nuo pat ryto šurmuliavo mugė, kurioje: maisto ir įvairiausių niekučių, turistinių maršrutų pasiūlymai ir pirmosios pagalbos teikimo pamokos, Skemų socialinės globos namų gyventojų rankdarbiai ir galimybė namo parsinešti beglobį gyvūną.

Nepamiršo karo

Šių metų šventės šūkiu rėmėsi ir parke skirtingoms auditorijoms skirtos erdvės: „Kiemas ošia“, „Jaunuolynas ošia“, „Ąžuolai ošia“.

Jose – Rokiškio jaunimo centras ir jų siūlomi lauko žaidimai bei ugnies šou pamokos, Rokiškio jaunimo organizacijų sąjungos „Apvalus stalas“ socialinis projektas, 5D virtuali realybė, smiginis, Raudonojo kryžiaus Rokiškio skyriaus savanorių pirmosios pagalbos teikimo pamokos, organizacijos „Antras šansas“ savanorių palapinė su... miške grybautojų rastais, namų ir mylinčių šeimininkų ieškančiais kačiukais.  

Nepabėgta nuo karo temos – aukoti per karą našlaičiais likusiems Ukrainos vaikams kvietė organizacija „Neabejingų būrys“.

Šokiai ir linksmybės

Šventėje netrūko pramogų mažiesiems. Tradiciškai miesto šventės metu pramogas mažiesiems

globoja AB „Rokiškio sūris“, tad ir šiais metais įveikus užduotis: suvijus siūlų kamuolius, kažką nupiešus, atradus paslėptą „lobį“, pabandžius laimėti aukso puodą ar sudalyvavus žirgų lenktynėse, laukė saldūs prizai.

Ne vienas jaunas ratelis sukosi ir prie scenos šalia vyresniųjų – čia vyko aštuntus metus skaičiuojanti kultūros akcija „Visa Lietuva šoka“.

Šventę papuošė Rokiškio baikerių kolona. Išrikiavę savo plieninius žirgus, motociklininkų savininkai leido ne tik jais pasigrožėti, bet ir pasėdėti, o labai norinčius – ir pavežiojo.

Stilizuota karieta

Pasigrožėti žirgais buvo galima ir sekmadienį. Tiesa, Nepriklausomybės aikštėje ratus suko jau nebe motociklininkai. Stilizuotus pasivažinėjimus dvikinke karieta Rokiškio miesto gimtadienio proga miestelėnams ir svečiams dovanojo Salų dvaro bendruomenė ir jo valdytoja Birutė Dapkienė.

Po Šv. Mišių iš bažnyčios skubantys tikintieji apsuko ratą prie Nepriklausomybės paminklo vykusioje mugėje, dalyvavo Krašto muziejaus organizuotoje ekskursijoje po miestą, nuo 13 val. būriavosi Tyzenhauzų alėjoje, kur mokėsi Gotikinio rašto subtilybių.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video