8 praktiški patarimai, kaip savo automobilį paruošti šaltajam sezonui (0)
Nors automobilį būtina prižiūrėti reguliariai, prieš atkeliaujant šaltiems orams, savo transporto priemonei kiekvienas vairuotojas turėtų skirti ypatingą dėmesį. Tinkamas automobilio paruošimas šaltajam sezonui gali padėti išvengti neužsivedančio variklio, užšalusių durelių ir langų bei daugybės nelaimingų nutikimų kelyje. Todėl pateikiame jums daugybę patarimų, kaip paruošti savo automobilį šaltajam metų laikui.
- Patikrinkite padangų protektorių
Nusidėvėjusios padangos ir vairavimas žiemą yra ypač pavojingas derinys. Jos ilgina stabdymo kelią ir mažina stabilumą drėgnuose keliuose. Nors oficialiai žiemos laikotarpiu galite automobilį eksploatuoti su padangomis, kurių protektoriaus gylis yra 3 mm, reikėtų nepamiršti, kad tai yra riba, kurią peržengus automobilio eksploatavimas tampa susijęs su daug didesne rizika.
Jei jūsų automobilio padangų protektoriaus gylis pasiekė 5 mm ribą, turėtumėte pagalvoti apie investavimą į naujas padangas, o jei protektorius nusidėvėjo iki 4 mm, rekomenduojama tokiomis padangomis automobilio neeksploatuoti.
Norėdami patikrinti padangų protektoriaus gylį, pasitelkite nebrangų padangų protektoriaus gylio matuoklį. Patikrinkite protektoriaus gylį kiekvienos padangos centre ir išoriniuose kraštuose.
- Patikrinkite automobilio akumuliatorių
Turbūt žinote, kad automobilio akumuliatoriaus tarnavimo laikas yra ribotas. Tikrai nerekomenduojama laukti, kol jūsų akumuliatorius suges viduryje kelio ar tiesiog nebegalėsite užvesti automobilio ruošdamiesi vykti į darbą.
Kompiuteriniu akumuliatoriaus testavimo įrenginiu galite patikrinti automobilio akumuliatoriaus, starterio ir visos įkrovimo sistemos būklę. Jo pagalba ne tik patikrinsite akumuliatoriaus įtampą, bet ir vidinę varžą bei laidumą. Visa tai padės geriau suprasti, kokia yra jūsų transporto priemonės akumuliatoriaus būklė.
Žinoma, jei neturite reikalingų priemonių, visuomet galite apsilankyti artimiausiame autoservise, kurį greitai surasite pasinaudoję www.carone.app mobiliąja programėle.
- Nuvalykite akumuliatoriaus gnybtus
Ant akumuliatoriaus stovų ir gnybtų susikaupusi korozija gali sukelti problemų užvedant automobilį šaltuoju metų laiku ir kartu trukdyti įkrovimo sistemai įkrauti akumuliatorių.
Jei norite nuvalyti akumuliatoriaus gnybtus, pirmiausia atjunkite neigiamą laidą, o tuomet teigiamą. Akumuliatoriaus gnybtus nuvalykite akumuliatoriaus valymo įrankiu arba vieliniu šepečiu. Tuomet turėtumėte nuvalyti ir kabelio gnybtus. Nuo akumuliatoriaus viršaus popieriniu rankšluosčiu nuvalykite visus riebalų ir rūgšties likučius. Kai visą tai atliksite, vėl prijunkite gnybtus – pradedant teigiamu ir baigiant neigiamu.
- Patikrinkite aušinimo skystį
Jūsų transporto priemonės variklio aušinimo skystis ne tik apsaugo variklį nuo užšalimo ir įtrūkimų. Aušinimo skysčio sudėtyje yra antikorozinių priedų ir vandens siurblio tepalų, kad visa aušinimo sistema išliktų pačios optimaliausios būklės.
Aušinimo skysčio apsaugos nuo užsalimo lygį galite patikrinti ir savarankiškai, tačiau tam reikės specialaus testerio. Todėl vienas paprasčiausių būdų įsitikinti, kad aušinimo skystis yra tinkamas, nuvykti į patikimą autoservisą, kurio darbuotojai įvertintų jo būklę ir užtikrintų, kad šaltuoju metų laiku jūsų automobilis nesukels jums didelių rūpesčių.
- Pakeiskite salono oro filtrą
Pastebima, kad nemaža dalis vairuotojų pamiršta apie savo transporto priemonės salono oro filtrą, nemanydami, jog jo reguliarus keitimas yra svarbus automobilio priežiūros aspektas. Tačiau užsikimšęs salono oro filtras gali smarkiai sumažinti oro srautą per automobilio šildytuvą, apkrauti ventiliatoriaus variklį ir perkaitinti ventiliatoriaus variklio rezistorių.
Todėl prieš prasidedant šaltajam metų laikui, būtų pravartu pakeisti salono oro filtrą ir būti tikriems, kad nesusidursite su didelėmis papildomomis išlaidomis. Be to, tai užtikrins, kad salone kvėpuosite grynesniu ir švaresniu oru.
- Sutepkite langų takelius
Šaltas vanduo gali prasiskverbti į langų takelius ir sukelti pasipriešinimą, kai bandote atidaryti langą. Tai gali sugadinti langų reguliatoriaus trosus ir galiausiai pareikalauti iš jūsų labai didelių išlaidų.
Jei norite išvengti šios pakankamai dažnai šaltuoju metų laiku pasitaikančios problemos, sutepkite langų takelius purškiamu silikoniniu arba sausu teflono purškiamuoju tepalu.
Minėtas priemones naudoti yra labai nesudėtinga. Visų pirma nuleiskite automobilio langą ir purkškite purškiklį tiesiai į priekinį ir galinį lango takelį. Tepkite tiek tepalo, kad jis lašėtų iki pat takelio. Tuomet reikėtų kelis kartus atidaryti ir uždaryti langą, kad tepalas optimaliai pasiskirstytų visame takelio paviršiuje. Galiausiai automobiliniu stiklų valikliu ir popieriniu rankšluosčiu pašalinkite ant stiklo patekusius naudotos priemonės likučius.
- Sutepkite užraktus ir vyrius
Žiemą neretai tenka susidurti su neužsivedančiu automobilio varikliu, tačiau visą tai dar labiau apsunkina neatsidarantis kapoto dangtis. Kadangi kapoto užrakto mechanizmas yra tiesiai už grotelių, jis linkęs į koroziją ir gali užsikirsti nuo kelio druskų. Laimei, korozijos galima išvengti sutepus užrakto mechanizmą prieš iškrentant sniegui.
Tiesiog atidarykite automobilio kapotą ir padenkite užraktą purškiamuoju ličio tepalu. Keletą kartų atverkite ir užverkite kapotą, kad tepalas įsigertų į skląsčio ir spyruoklės mechanizmą. To visiškai pakaks, kad šaltuoju metų laiku jums netektų susidurti su neatsidarančiu kapotu.
- Pasirūpinkite žieminių valytuvų šepetėliais
Įprasti valytuvų šepetėliai užsikemša sniegu, todėl šepetėliai pasišiaušia arba praleidžia didelius priekinio stiklo plotus, jų tinkamai nenuvalant. Žieminiai valytuvai efektyviai pašalina šią problemą. Guminė dalis apgaubia visą šepetėlį ir neleidžia ledui bei sniegui prilipti ar susikaupti.
Žieminiai valytuvai užtikrina geresnį matomumą ir saugesnį vairavimą šaltuoju metų laiku. Pakeisti valytuvų šepetėlius galite ir savo pačių rankomis. Tiesiog išimkite senus valytuvų šepetėlius, o tuomet uždėkite žieminius valytuvų šepetėlius ir visą žiemą galėsite pro priekinį stiklą matyti labai aiškiai.
Užs. nr. 2884.