83 metai – į Sibiro šaltį ištremtųjų niekas nepamiršo... (foto) (0)

Publikuota: 2024-06-14 Kategorija: Laisvalaikis
83 metai – į Sibiro šaltį ištremtųjų niekas nepamiršo... (foto)
Rokiškio Sirena nuotr. / ... ir vėl vos su vienu lagaminu galvas nuleidę kažkur į tolius žingsniavo žmonės...

„Atmintis gyva, nes liudija“... O šiandien, net ir praėjus 83-ejiems metams, kitų žmonių lūpomis atmintis liudija baisius įvykius, kai 1941-aisiais prasidėjo priverstinės lietuvių „kelionės“ į Sibiro šaltį...

Tremtis, su kiekvieno išvežtojo viltimi kažkada grįžti į tėvynę. Vienų noras išsipildė neilgai trukus, kiti, deja, į gimtąją žemę grįžo jau atgulę amžinojo poilsio.

Kasmet, birželio 14-ąją, rokiškėnai buriasi prie miesto centre esančio paminklo „Negrįžusiems iš tremties“, kur tradiciškai skamba Sibiro tremtį patyrusių kraštiečių pavardės, prisimenama Lietuvių tautos skaudi praeitis.

Šiandien ir vėl bėgiais dundėjo traukinys, ir vėl vos su vienu lagaminu galvas nuleidę kažkur į tolius žingsniavo žmonės. Tik šį kartą visa tai buvo suvaidinta - Rokiškio kultūros centro teatro aktoriai suvaidino trumpą ištrauką ir spektaklio „Svetima žemė“, o spektaklio fone skambėjo KC tremtinių choro „Vėtrungė“ dainos.

Tylos minute šiais metais pagerbti ne tik lietuviai, kurie prieš daugybę metų išgyveno baisaus agresoriaus skriaudą, bet ir dabar lygiai tą patį – išvežimą prieš savo valią patiriantys Ukrainos gyventojai, našlaičiais likę vaikai.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video