AB „Rokiškio sūris“ moksleiviams leido tapti įmonės specialistais: pakvietė į „Pasimatuok profesiją“ renginį (foto) (0)

Publikuota: 2024-04-12 Kategorija: Laisvalaikis
AB „Rokiškio sūris“ moksleiviams leido tapti įmonės specialistais: pakvietė į „Pasimatuok profesiją“ renginį (foto)
Rokiškio Sirena nuotr. / Pasimatuoti profesijos atvykę Pandėlio gimnazijos devintokai buvo viena gausiausių grupių.

Pavasarį, prieš prasidedant abiturientų egzaminų sesijai, šalies aukštosios mokyklos bei profesinio mokymo centrai vykdo „Atvirų durų“ dienas. Visgi, tolesnių studijų pasirinkimas abiturientams nėra lengvas, nes neretai nežinia, kokios kompetencijos yra reikalingos ateities „svajonių darbe“. Šiemet moksleivių apsisprendimą mėgino palengvinti didžiausios pieno perdirbimo įmonės Baltijos šalyse AB „Rokiškio sūris“ personalas, savaitės viduryje pakvietęs moksleivius „pasimatuoti profesiją“.

Pirmą kartą

Prieš renginį kalbinta bendrovės personalo direktorė Aušra Zibolienė sakė, kad tokio tipo renginys organizuojamas primą kartą, o jo esmė – priminti jaunajai kartai, kad visai šalia veikia didžiulė įmonė, kurioje kiekvienas gali rasti sau tinkamą vietą.

„Norime pasakyti jaunimui, kad mes – čia, kad jų laukiame, kad turim labai platų spektrą skirtingų specialybių, kur jie galėtų įsidarbinti. Pakvietėm Rokiškio rajono, Zarasų bei Kupiškio mokyklas. Iš Zarasų niekas neatvyko, sulaukėme delegacijos iš Kupiškio, o mūsiškiai atvyko iš Juodupės, Rokiškio, Pandėlio, Kamajų. Visi moksleiviai – vyresniųjų klasių. Registravosi apie 50 dalyvių, nes tai – optimalus skaičius, kad renginys būtų tikrai pilnavertis. Pernai buvo „Atvirų durų“ diena, kurios metu tiesiog supažindinom su gamybos procesu. Šį kartą moksleiviai turės išskirtinę galimybę ne tik pamatyti sūrių gamybos procesą nuo atvežamo pieno iki sūrio pakavimo, bet ir susipažinti su juos dominančios profesijos atstovais: su specialistais eis į jų darbo vietą, pamatys, kokie iššūkiai laukia, gal jau ir atliks kažkokias užduotis“, – renginio eigą trumpai pristatė A. Zibolienė.

Trigubai daugiau nei lietuviai suvalgo

Sveikinimo žodį susirinkusiems moksleiviams taręs AB „Rokiškio sūris“ direktorius Dalius Trumpa pirmiausia pasidomėjo, ar nors vienas iš salėje esančių svečių yra bent kažkiek „susijęs“ su įmone: turi artimųjų, draugų, dirbančių ar dirbusių įmonėje.

„Tikrai žinau, kad galėjo kažkas kažką papasakoti. Ir man įdomu, ar po šios dienos jūsų girdėtas pasakojimas atitiks pačių akimis pamatytą vaizdą. Tad oficiali dalis – sveikinu atvykus į didžiausią pieno perdirbimo įmonę Pabaltijo šalyse. Kad įsivaizduotumėte ką reiškia didžiausia, patikslinu: vidutiniškai per vieną dieną mūsų įmonė pagamina daugiau nei 100 tonų sūrio, o per metus – praėjusiais metais buvo rekordas – 39 tūkst. tonų. Visi Lietuvos gyventojai, bendrai paėmus, per metus suvalgo 12 tūkst. tonų sūrio... Tad galite įsivaizduoti, kad mūsų gamyba yra tris kartus didesnė, nei Lietuvai reikia. Tačiau, daug eksportuojam (beveik 70 proc.), tad turim kur jį dėti“, – juokėsi D. Trumpa.

Svarbiausias klausimas darbdaviui?

Trumpai pristatęs įmonės veiklą ir pakvietęs moksleivius po mokslų grįžti dirbti į Rokiškį, AB „Rokiškio sūris“ direktorius bandė išprovokuoti auditoriją: „Ar žinot, koks yra svarbiausias klausimas darbdaviui, kai einate įsidarbinti? Taip, apie atlyginimą. Tikrai nebijokite užduoti šio klausimo, nes jei darbdavys yra protingas, jis supras, kad jūs ateinate dirbti ne iš idėjos, o už pinigus ir jūsų klausimą įvertins tik teigiamai“.

Tuo tarpu personalo direktorė trumpai pristatė, kokių specialybių atstovai įmonėje dirba: „Čia mes turime beveik visą verslo grandinę, įvairių specialybių, profesijų atstovus. Pas mus dirba: gamybininkai, pardavimų vadybininkai, rinkodaros, finansų, IT specialistai, logistikos, pirkimų, personalo valdymo atstovai, darbų saugos, aplinkosaugos specialistai. Įmonė suteikia galimybę jaunuoliams mokytis tos specialybės, kurios poreikį mūsų įmonėje matome ateityje. Galime sudaryti sutartis dėl studijų finansavimo ar stipendijų skyrimo su ta sąlyga, kad po studijų moksleivis nustatytą laiką dirbs įmonėje. Žinoma, galimybė likti ir visam laikui tikrai yra“.  

Geriausias darbuotojas – motyvuotas darbuotojas

Visgi, į klausimą ar sunku šiomis dienomis rasti kvalifikuotą ir įmonei tinkamą darbuotoją, A. Zibolienė atsakė, jog svarbiausia yra surasti motyvuotą žmogų. Tokių darbuotojų visada laukia.

„Darbo specifika įmonėje yra ganėtinai savita ir nebūtinai iš kitos įstaigos atėjęs, tokioje pačioje pozicijoje dirbęs asmuo lengvai dirbs pas mus. Būna, netgi, priešingai, tad svarbiausia – žmogaus motyvacija. Mokymus ir galimybę tobulėti darbo vietoje tikrai suteikiame. Natūrali žmonių kaita įmonėje vyksta, tačiau kol kas tikrai nesusiduriame su iššūkiu, kad kadrų kaitos procentas būtų toks didelis ir negalėtumėme susitvarkyti“, – pasidžiaugė personalo skyriaus direktorė.

Teoriškai susipažinę su įmone ir jos veikla, moksleiviai patraukė apžiūrėti, kaip viskas atrodo praktiškai.

Smagiausia atrakcija

Laikantis maisto gamybos įmonėse nustatytų reikalavimų, visi privalėjo apsirengti specialias uniformas: vienkartinius chalatus, užsidėti plaukų kepuraites, bachilus, išsiverti auskarus, o manikiūrą pasidariusios panelės – dėvėti apsaugines pirštines.

Turbūt būtent ši procedūra – pasiruošimas į gamybos cechą – moksleiviams buvo smagiausia ir kėlė daugiausiai emocijų: pasipuošę uniformomis, visi skubėjo fotografuotis, komentavo vieni kitus ir kaip jaučiasi patys.

Ekskursija po sūrių gamyklą užtruko beveik pusantros valandos, po kurios moksleiviai pasklido į skirtingus padalinius susipažinti jau su skyrių specialistų darbais. Visa tai buvo suderinta iš anksto: kiekvienas moksleivis išreiškė interesą, į kurią sritį nori pasigilinti.

Laimėjo darbo vietą!

Iš skyrių visi moksleiviai vėl susibūrė įmonės salėje, kur vyko nepaprasta loterija: buvo ištrauktos dvi laimingosios, kurios laimėjo galimybę vasarą, vieną mėnesį, dirbti sūrių gamybos ceche, taip papildant savo vasaros atostogų biudžetą. Laimė nusišypsojo merginoms iš Kamajų.

Nors paskelbus pirmosios pavardę mergina neatrodė labai linksma, pagarsinus antrosios paaiškėjo, kad ir antras darbo bilietas teko moksleivei iš Kamajų. Tad draugės nusprendė pasinaudoti galimybe. Visgi, apie loteriją reginio pradžioje paskelbusi A. Zibolienė akcentavo, kad dirbti galės tik pilnametystės sulaukę moksleiviai, o loteriją laimėjusioms merginoms 18-os dar šiek tiek teks luktelėti. Moksleivės laimingą bilietą panaudoti galės kitą vasarą.

Atsižvelgiant į tai, kad abi – ne vietinės, AB „Rokiškio sūris“ darbo mėnesį joms suteiks ir apgyvendinimo paslaugą. Tokiu laimėjimu kamajiškės liko patenkintos.

Visi dalyviai gavo įmonės paruoštų dovanų, o Pandėlio moksleiviai už aktyvų dalyvavimą buvo apdovanoti papildomai sūrelių dėžute.  

Atsiliepimai

Viskas puiku buvo!!! Norėčiau pakartoti!

Viskas buvo puiku! Labai patiko, jog gavau šansą išreikšti savo nuomonę, specialistai buvo labai šilti ir priimantys, labai draugiški ir pristatė viską puikiai! Dovanos taipogi buvo puikios, labai ačiū! Puikus renginys edukuojantis ir pralinksminantis!

Pridėti daugiau laiko.

Pailginti pasirinktos profesijos laiką

Viskas buvo puiku! Labai patiko, jog gavau šansą išreikšti savo nuomonę, specialistai buvo labai šilti ir priimantys, labai draugiški ir pristatė viską puikiai! Dovanos taipogi buvo puikios, labai ačiū! Puikus renginys, edukuojantis ir pralinksminantis!

Neturiu ką pridurti, renginys buvo super.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video