Antras dublis orientacinio žaidimo „Nepriklausomybės ženklai“ (0)

Publikuota: 2024-02-28 Kategorija: Laisvalaikis
Antras dublis orientacinio žaidimo „Nepriklausomybės ženklai“
KC archyvo nuotr. / Pernai metais žaidimo dalyvius apdovanojo Kovo 11-osios minėjime koncertavusi Jurga Šeduikytė.

Didžiulio susidomėjimo pernai metais sulaukęs Rokiškio kultūros centro (KC) Kovo 11-osios proga organizuotas orientacinis žaidimas „Nepriklausomybės ženklai“ šiais metais kviečia į antrąjį turą. Žaidimo esmė nesikeičia: nuo kovo 1 d. iki kovo 10 d. pagal pateiktas užuominas dalyviams reikės surasti, simboliška, 11 skirtingų, užkoduotų ženklų. Tad – sukite iš kasdieninio kelio ir ieškokite Rokiškyje nepriklausomybės ženklų.

Nelaukė nustatytos datos

Už žaidimą atsakinga KC kultūrinės veiklos koordinatorė-organizatorė Monika Gorovniova juokėsi, kad vos paskelbus apie kovo 1 d. prasidėsiantį žaidimą, žmonės suskubo registruotis: „Antradienio pavakarę (vasario 27 d.) KC socialinio tinklo Facebook paskyroje paskelbus apie žaidimą, jau trečiadienio rytą elektroninio pašto dėžutėje radom užsiregistravusias 4 komandas. Kas jie – dar neaišku, nors iš keleto pavadinimų matau, kad žmonės dalyvavo ir pirmajame žaidime. Nei komandų, nei komandos narių limitų neturime: „Nepriklausomybės ženklų“ mieste gali ieškoti ir vienas asmuo, ir darbo kolektyvai ar draugų kompanijos, šeimos“.

Žaidimo taisyklės – labai paprastos: norėdamos Rokiškyje ieškoti „Nepriklausomybės ženklų“, komandos pirmiausia turi registruotis el. paštu dalyvauk.rkc@gmail.com. Tada organizatoriai atsiųs trumpą klausimyną ir žaidimo užuominas, pagal kurias iki kovo 10-osios reikės surasti visus 11 žaidimo ženklų.

Naujovė – šiais metais organizatoriai „Nepriklausomybės ženklus“ užkodavo ir įstaigų viduje: skatins pažinti miestą iš vidaus.

Kas tie „Nepriklausomybės ženklai“?

„Idėja suorganizuoti orientacinį žaidimą kilo pernai. Nieko nekopijavome, tiesiog norėjome į Kovo 11-osios minėjimą įtraukti žmones, kurie, galbūt, neina į renginius, bet nori kažkaip paminėti svarbią Lietuvai datą, jiems patinka būtent tokios veiklos. Apskritai, orientaciniai žaidimai nebėra kažkokia naujovė. Jie išpopuliarėjo ir skatina žmones aktyviai leisti laiką, skatina bendravimą, bendradarbiavimą ir komandinę veiklą. „Nepriklausomybės ženklų“ žaidimo metu – ir išsamesnį savo krašto pažinimą“, – idėjos pradžią prisiminė organizatorė.

M. Gorovniova patikslino, kas gi yra tie „Nepriklausomybės ženklai“ ir ko žaidime reikės ieškoti: „Tai objektai, simbolizuojantys laisvę: pavyzdžiui, pernai nufotografavau ledo arenos stogo dalį. Tai – simbolis laisvės judėti. Specialiai kažkokių daiktų mes neslėpsime. Tai bus kasdieninio peizažo dalelės. Mes juokiamės, kad dalyviams teks atidžiau apsidairyti, išsukti iš kasdieninio kelio ar praminti, galbūt, rečiau minamus takus Rokiškyje“.

Neįpareigojantis žaidimas

Pasak organizatorės, laisvės ir nepriklausomybės pojūtis yra net paties žaidimo esmė: nereikia užduoties atlikti greičiausiai ar surinkti daugiausiai ženklų, nėra jokių varžybų. Svarbiausia – pažinti savo miestą, judėti ir linksmai leisti laiką.

Žaidimo dalyvių neįpareigoja ir laikas: vieni registruotis žaidimui gali kovo 1 d. ir iš karto gaus užduotis, kiti gal tik kovo 8 ar 9 d. nuspręs dalyvauti paieškose.

„Jei komanda tiki, kad iki žaidimo pabaigos – kovo 10 d., surasti visus 11 paslėptų ženklų jai užteks dienos, gali susizgribti ir paskutę akimirką (šypteli – aut. past.). Svarbiausia, kad kovo 10 d. tuo pačiu el. paštu, kuriuo ir registravosi, mums atsiųstų asmenukes prie visų objektų“, – patikslina M. Gorovniova.

Tikisi pralenkti

Pašnekovė priminė, kad pirmajame žaidime pernai metais dalyvavo 8 komandos. Iš viso buvo iki 50-ies žmonių.

„Pirmuoju žaidimu susidomėjo Rokiškio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro (VSB) komanda, lopšelio-darželio „Nykštukas“ kolektyvas, buvo draugų ir sutuoktinių poro. Šiais metais startas buvo tikrai daug žadantis, tad gali būti, kad dalyvių skaičiumi pralenksime pernai metus. Tik dar kartą noriu priminti vieną pagrindinių taisyklių: dalyvaujanti kompanija turėtų nepamiršti, kad žaidžia komanda ir prie surasto objekto nusifotografuoti turi visi nariai. Ne kažkuris vienas“, – pagrindinę žaidimo taisyklę priminė M. Gorovniova.

Pasak organizatorės, kaip ir pernai, visų dalyvių laukia prizai: „Kovo 11-ąją KC vyksiančio minėjimo metu įteiksime dalyviams simbolines dovanėles. Pernai dalyviai gavo kvietimus į filmą, kas bus šiemet – intriga“.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video