Apdovanoti „Pažangiausių metų ūkių 2023“ nugalėtojai (foto) (0)

Publikuota: 2023-10-28 Kategorija: Laisvalaikis
Apdovanoti „Pažangiausių metų ūkių 2023“ nugalėtojai (foto)
Rokiškio Sirena nuotr. / Pažangiausi metų ūkiai 2023 nominuotieji ir apdovanotieji.

Tradicinė žemdirbių šventė netradicinėje vietoje – Rokiškio krašto muziejuje – prasidėjo melodingu Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos styginių ansamblio kūriniu. Kadangi iki pat šventės ūkininkai žinojo tik tiek, kad yra nominuoti savo kategorijoje, į tradicinius apdovanojimus rinkosi tiek nominuotieji, tiek juos palaikantys ir jų sėkme tikintys artimieji.  

Penkios kategorijos

Šiais metais konkursui buvo pasiūlyta net 24 dalyviai. Aktyviausi buvo Obelių seniūnijos atstovai, pateikę net 7-ių ūkių kandidatūras.

Konkurse dalyvaujantys ūkiai ir ūkininkai varžysis penkiose skirtingose kategorijose: dirbantys iki 100 ha žemės; dirbantys daugiau nei 100 ha žemės; jaunieji ūkininkai; ekologiškai ūkininkaujantys bei užsiimantys alternatyviąja veikla.

Gausiausia buvo jaunųjų ūkininkų kategorija, kurioje varžėsi 8 dalyviai.

Kategorijoje iki 100 ha dalyvavo 4 ūkiai, dirbančių daugiau nei 100 ha žemės registruoti 5 dalyviai, ekologinių ūkių kategorijoje – 5. Šiais metais buvo išskirta kategorija iki 50 ha dirbančių ūkių, kuriame – 2 dalyviai.

Šių metų geriausieji

Ūkiai buvo vertinami pagal Rokiškio rajono mero potvarkiu patvirtintą vertinimo komisijos reglamentą.

Nugalėtojams vicemeras Antanas Taparaukas įteikė Rokiškio rajono savivaldybės mero padėkas, menininko Remigijaus Kriuko augimą ir plėtrą simbolizuojančios stiklo statulėles bei kitos dovanos.

Penkiose kategorijose šiais metais pasižymėjo:

Ūkininkų, dirbančių iki 50 ha žemės pirmosios vietos laimėtojai: Zojos Šukienės ir Ernesto Jusiaus ūkiai.

Jaunųjų ūkininkų kategorijoje pirmosios vietos laimėtojai du: Evaldo Barono ir Roberto Strumskio ūkiai.

Ekologiškai dirbančių ūkių kategorijoje pirmosios vietos laimėtojai buvo taip pat du: Gedimino Bernoto bei  Joanos ir Vytauto Zizų ūkiai.

Ūkininkų, dirbančių iki 100 ha žemės kategorijoje pirmosios vietos laimėtojai – Joletos ir Vaclovo Švežikų ūkis.

Ūkininkų, dirbančių daugiau negu 100 ha žemės kategorijoje pirmosios vietos laimėtojai buvo du: Linos ir Ryčio Balčiūnų bei Dainiaus Mikalaičiūno ūkiai.

Teikia respublikiniam konkursui

Kiekvienais metais, po tradicinės šventės rajone, rajono ūkininkai dalyvauja ir Respublikiniame konkurse „Metų ūkis“. Šiais metais minėtam konkursui pristatyti: D. Mikalaičiūno augalininkystės ūkis, E. Barono mišrus ūkis, G. Bernoto ekologinis augalininkystės ūkis.

Nominacijos

Šventėje buvo apdovanoti ūkininkai, kuriuos komisija įvertino atskiromis nominacijomis ir atminimo dovanėlėmis: foto drobeėmis bei kuponais poilsiui baseine.

Nominacija „Pasirinkęs Lietuvą“ už pasiryžimą kurtis Lietuvoje, neieškant laimės svetur, apdovanoti: Karolis Šeškus, Domantas Davainis, Giedrius Gražis ir Domantas Butkus.

Nominacija „Pavyzdingas augalininkas“ už profesionaliai plėtojamą augalininkystės ūkį apdovanoti: Gediminas Pagiris ir Gintaras Giminauskas.

Nominacija „Draugiškas aplinkai ūkis“ už ūkio veiklos kryptį, ūkininko požiūrį į ūkininkavimą apdovanoti: Kęstutis Skavičius, Laura Kubiliūtė, Vilma ir Mantas Jočiai, Rimantas Vaštaka bei Audrius Ramanauskas.

Nominacija „Pasirinkęs žemės ūkį“ už pasiryžimą karininko profesiją keisti į ūkininko, apdovanotas Ernestas Streikus.

Nominacija „Pasirinkęs žemės ūkį“ už pasiryžimą iš samdomo darbuotojo tapti ūkininku, apdovanotas Saulius Sinkevičius.

Nominacija „Pasirinkęs žemės ūkį“ už pasiryžimą lygiagrečiai su darbu finansinėse kompanijose kurti modernų ekologinį pieno ūkį apdovanotas Aivaras Valainis.

Nominacija „Neišėjusi iš sodžiaus“ už senųjų tradicijų puoselėjimą ūkyje apdovanota Regina Čeponienė.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video