Bavariško akmenslydžio čempionatas prasidėjo Rokiškyje (foto) (0)

Publikuota: 2024-02-12 Kategorija: Laisvalaikis
Bavariško akmenslydžio čempionatas prasidėjo Rokiškyje (foto)
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškėnų komanda, prasidėjusio čempionato pirmajame etape, liko antri.

Laikrodžiams mušant sekmadienio vidurdienį, Rokiškio ledo arenoje startavo „Aisštoko“ (bavariško akmenslydžio) čempionato pirmasis etapas. 11 val. turėjusias prasidėti varžybas teko šiek tiek pavėlinti, nes dėl sudėtingų oro sąlygų – plikledžio – į rungtynes vėlavo atvykti žadėjai iš Lazdijų.

Skaičiuos visus

Rokiškio aisštoko sporto klubo prezidentas Vaidas Valotka prieš varžybas pasakojo, kad Rokiškyje pradedamas vienas iš penkių čempionato etapų.

„Pirmas etapas – visada Rokiškyje. Po mėnesio antrasis vysk Kaune arba Lazdijuose. Visuose penkiuose etapuose dalyvaus tos pačios komandos, kurios startuoja šiandien: dvi Biržų, dvi Rokiškio ir dvi Lazdijų. Po penkių etapų bus suskaičiuoti visi taškai ir gruodžio pabaigoje pagrindinė taurė atiteks vienai komandai, kuri važiuos į Pasaulio čempionatą Austrijoje ar Vokietijoje. Tai yra čempionate dalyvaujančių komandų siekiamybė. Nors kiekvienam etapui pasibaigus taip pat apdovanojami I, II ir III vietos laimėtojai“, – visą tik startavusio čempionato eigą nupasakojo aisštoką Rokiškyje propaguojantis V. Valotka.

Nežiūri rimtai

Pasak sportininko, Lietuvoje bavariškas akmenslydis „nelaikomas“ sporto šaka, kai tuo tarpu Europoje jį vertina ir domisi: „Man keista, kad Vilniuje niekaip nesusirenka 4 žmonių komanda, nors mieste – tokia masė. Rokiškyje šiuo metu treniruojamės 8-iese: dvi komandos. Norėtųsi daugiau jaunimo, bandom sudominti, bet vyrauja nuomonė, kad čia – ne sportas. O mes rimtai treniruojamės ir visada siekiam tikslo. Norim šiemet išvažiuoti į tarptautinius vandenis. Europoje ši sporto šaka yra vos ne numeris vienas. Aisštokas Rokiškyje žaidžiamas dvejus metus (Lietuvoje jis atsirado, maždaug, prieš devynerius), bet jau esam vicečempionai. Labai neblogai! Dabar gegužės 22 d. mus kviečia į Lenkiją. Vertinsim finansines galimybes ir bus aišku, ar galėsim nuvykti“.

Naujokų triumfas

Na, o atskubėjus Lietuvos aisštoko čempionams – Lazdijų komandoms – prasidėjo įtemptos, net trijų valandų trukmės rungtynės. Visgi, jų rezultatai nebuvo labai netikėti: čempionai pateisino savo vardą ir iškovojo I-ąją vietą, Rokiškio komanda liko antri. Tačiau, V. Valotka džiaugėsi trečiąją vietą iškovojusiais biržiečiais, kurie čempionate, apskritai, dalyvavo pirmą kartą.

„Labai nustebino ir nudžiugino žaidėjai iš Biržų. Jie sugebėjo nurungti vieną čempionų – Lazdijų pirmąją – komandą! Nežinau, ar čia naujokų sėkmė, ar dėl jų „užsivedimo“, bet pirmosios varžybos jiems buvo tikrai puikios“, – džiaugėsi organizatorius ir pridūrė, kad ši kaimynų sėkmė jį džiugina dar labiau, nes jis yra ir jų treneris.

Džiaugsmo neslėpė ir III-osios vietos nugalėtojai: „Biržuose mes neturim kur treniruotis: nei ledo arenos ar aikštelės. Pasiruošėm aikštelę ant ledo, bet atšilo orai: lietus, sniegas, visa kita, ir treniruočių nebeliko. Atvažiuojam kartais į Rokiškį pas Vaidą pasitreniruoti, bet juk kasdien neprivažinėsi“.

Buvo kaip nesavi

O saviškių – Rokiškio aisštoko atstovų žaidimą V. Valotka vertino gan palankiai: „Su Lazdijų antrąja komanda kova visada sunki būna. Nors ir mes patys buvom kaip nesavi. Visgi, iš 5 rungčių laimėjom 3 ir likom antri. Mums pritrūko tik 3 taškų paskutiniam raunde, kad aplenktume čempionus. Visos varžybos buvo labai įtemptos“.

Pašnekovas pasidžiaugė, kad jei čempionatuose visada dalyvautų po šešias komandas, kaip dabar, tai jau būtų didelis pasiekimas, nes yra daugiau azarto ir įdomiau.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video