Dežavu: paspirtukus žadėjo tik gegužę, tačiau ir vėl atvežė prieš Velykas (0)

Publikuota: 2024-04-02 Kategorija: Laisvalaikis
Dežavu: paspirtukus žadėjo tik gegužę, tačiau ir vėl atvežė prieš Velykas
Rokiškio Sirena nuotr. / Velykas MB „Vėjukas“ elektriniai paspirtukai vėl sutiko Rokiškyje.

Mažosios bendrijos (MB) „Vėjukas“ elektriniai paspirtukai pernai Rokiškyje pasirodė prieš pat šv.  Velykas – balandžio 7 d. Šiemet kovo mėnesio pradžioje kalbintas jų šeimininkas Darius Kilbauskas abejojo, kad pavyks pakartoti pernykštę patirtį ir geriausiu atveju elektrinius paspirtukus į miestą atvežti žadėjo gegužę. Visgi, situacija susiklostė kiek kitokia ir šiltosiomis praėjusio savaitgalio dienomis Rokiškyje jau išsirikiavo žaliai balti zarasiškio paspirtukai.

Pasikeitė situacija

Prieš mėnesį paklaustas, kada vėl Rokiškyje sulauksime „Vėjuko“ paspirtukų, D. Kilbauskas tikino, jog jiems – dar ne laikas: „Juk lauke dar šalnos, o paspirtukas – tokia pramoga, kuriai norisi šiltesnio oro. Jei atvešim, o jie stovės, nebus naudos nei mums, nei jums. Negaliu šiandien konkretinti, bet be gegužės mėn. abejoju ar atvyksim. Na, nebent pasitaikys labai šiltas balandis“.

Taip ir įvyko: sinoptikams išprognozavus ypatingai šiltą šventinį Velykų savaitgalį, šalia Rokiškio rajono savivaldybės vėl buvo išrikiuota 20 paspirtukų.

Nežino ar pildys

Pernykštį sezoną prisiminęs pašnekovas sakė, kad jis nebuvo niekuo išskirtinis: rokiškėnai elektriniais paspirtukais naudojosi tai aktyviau, tai pasyviau, o mieste buvo palikta 30-imt šių transporto priemonių.

Šiais metais D. Kilbauskas sakė stebėsiąs situaciją: „Kol kas yra 20-imt vienetų. Jei vasara bus gera ir bus važiuojančių, atvešime daugiau. Galime nors ir visus surinkti iš kitų miestų ir palikti Rokiškyje (šypteli – aut. past.). Tačiau nemanau, kad tiek reikia. Kol kas 20-ies tikrai pakanka. Stebėsime situaciją“.

Neleis palikti kieme

Kaip ir pernai, elektrinių paspirtukų „bazės“ išsidėstys: šalia rajono savivaldybės, prie Velykalnio teniso aikštyno, miesto centre šalia Turizmo informacijos centro.

Tiesa, šiais metais savininkas sakė „stoteles“ išdėstysiantis aplink miegamąjį rajoną, nes rokiškėnai patys padiktavo jiems tinkamas vietas.

Tačiau čia MB „Vėjukas“ direktorius užsidėjo tam tikrus saugiklius: „Paspirtukų nebus galima palikti vidiniuose daugiabučių kiemuose. To padaryti neleis pati programėlė. Palikimas įmanomas prie degalinių „Circle K“ ir „Viada“, prie prekybos centrų „Senukai“, „Aibė“, taip pat prie žiedinės sankryžos. Gausis ratelis aplink daugiabučius namus“.

Pasak pašnekovo, parkuoti paspirtukų taip pat negalima centrinėje miesto aikštėje šalia Nepriklausomybės paminklo.

Kaina kilo

Mėgstantys važinėti paspirtukais ir pernai aktyviai naudojęsi „Vėjuko“ paspirtukais, šiais metais turės kiek plačiau atverti piniginę. Pernai startavę su 16 ct kaina už 1 min., šiais metais paslaugą kiek pabrangino – minutė važiavimo paspirtuku kainuos 22 ct.

Naudojimosi paspirtukais principas išlieka toks pat: į mobilųjį telefoną parsisiunčiama mobilioji programėlė, atliekamas mokėjimas ir – pirmyn.

Tiesa, šiais metais D. Kilbauskas sakė pasiūlysiantis ir naujovę: „Siūlysime rokiškėnams dienos arba savaitės nuomos planą. Programėlė jau leidžia šią funkciją, bet kol kas dar peržiūrime kainodarą, tad negaliu konkretinti kainų. Galiu pasakyti, kad paslaugą užsisakęs asmuo gaus nustatytą atrakinimų ir minučių skaičių, o paslauga galios visiems mieste esantiems paspirtukams. Nebus „pririšta“ prie vieno konkretaus“.

Pasak pašnekovo, tai jau išbandyta kituose miestuose, o Visagine veikia itin puikiai: aktyviai naudojasi kurjeriai, žmonės keliauja į darbus, vaikai – į mokyklą.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video