„DUOday“ Rokiškyje šiemet praėjo paprasčiau, bet ne prasčiau, nei pernai (0)

Publikuota: 2024-05-28 Kategorija: Laisvalaikis
„DUOday“ Rokiškyje šiemet praėjo paprasčiau, bet ne prasčiau, nei pernai
Asmeninio archyvo nuotr. / Viačeslavas ir Arūnas porai valandų tapo pašto darbuotojais.

„DUOday“ – penktą kartą Lietuvoje ir net 15-ą – Pasaulyje minėta „šešėliavimo“ diena, kai įmonės, įstaigos ir organizacijos atvėrė duris žmonėms su negalia leisdami nors ir vienai dienai tapti jų profesijos atstovais. Rokiškio įstaigos prie akcijos prisijungė tik antrąkart ir su mažiau dalyvių nei pernai.

Kiti ir kitur

VšĮ „Jautri širdis“ paslaugų gavėjai pasimatuoti profesijos šiemet keliavo tik vieną dieną – gegužės 23-ąją.

Anot įstaigos atstovės Rasos Matuliauskės, dalyvauti projekte sutiko 6-os miesto įstaigos, o „pasimatuoti“ profesiją panoro 10 žmonių. Iš jų – tik vienas dalyvavo pirmojoje akcijoje, kurios metu skirtingas profesijas matavosi net 32 žmonės.

„Esame labai dėkingi Rokiškio baseino, Rokiškio pašto, grožio studijų „My time“ ir „Diva“ kolektyvams. Taip pat – Ritai Zajančkauskienei ir Janinai Peciukonienei už bendradarbiavimą, už šiltus, draugiškus ir įspūdžių kupinus priėmimus. Mūsų žmonės grįžo pilni gerų emocijų, nešini dovanomis ir labai patenkinti“, – šypsojosi R. Matuliauskė.

Pasak specialistės, šiais metais akcijoje dalyvavo kitos įstaigos, nei pernai, nes organizuojant „DUOday“ dieną norisi paslaugų gavėjams pasiūlyti ir parodyti vis naujų specialybių.

Tikslas – rasti darbą

Pašnekovės teigimu, „šešėliavimo“ dienos tikslas – ne tik leisti žmonėms su negalia pasimatuoti specialybę, bet ir rasti jiems galimą darbo vietą: „Šiemet toks džiaugsmas ir įvyko: viena mūsų paslaugų gavėja buvo pakviesta toliau būti pasimatuotos profesijos atstove, dirbti ir užsidirbti pinigėlių. Vienos iš kavinių savininkė dar prieš akciją pasakė, kad jeigu patiks, tiks, tai galės pasilikti padirbėti“.

Pernai „DUOday“ nebuvo tokia sėkminga – įsidarbinti niekam nepavyko, nors ta pati moteris bandė susiderinti darbą Rokiškio ligoninėje.

Visgi, pasak VšĮ „Jautri širdis“ atstovių, priėmę neįgaliuosius į savo būrį darbdaviai lieka patenkinti jų darbštumu, atsakingumu ir net sutaria bendradarbiauti toliau: „Grožio salono „Diva“ savininkė pažadėjo atvažiuoti pas mus, papasakoti, kaip taisyklingai prižiūrėti plaukus, kad būtų sveiki“.

Dalinosi įspūdžiais iš pašto

Arūnas ir Viačeslavas – du VšĮ „Jautri širdis“ paslaugų gavėjai, kurie išbandė pašto darbuotojo specialybę. Viačeslavas akcijoje dalyvavo antrą kartą: „Pernai dirbau autobusų stoties kavinėje. Reikėjo bulves skusti, šnicelius kepti, bandeles sukau... O šiemet pasiūlė eiti į paštą. Kartu su Arūnu gavom dėžutę knygelių, kurias reikėjo nuskenavus suvesti į kompiuterį, o paskui suklijuoti kainas ant jų. Gal didžiausiu iššūkiu buvo darbas kompiuteriu, bet sunku nebuvo. Pamatėm pašto darbą iš kitos pusės: daug siuntų, reikėjo jas sverti, skirstyti pagal miestus. Buvo malonu – po darbo pavaišino kava su tortu, bet nenorėčiau dirbti pašte, ne mano darbas. Man patiktų kažką kasti, vyriškai dirbti“.

Tuo tarpu Arūnas džiaugėsi greičiau už draugą užbaigęs patikėtus darbus, o didžiausiu iššūkiu laikė darbą su skeneriu: „Kai atvažiavo siuntinių autobusiukas, reikėjo į jį sudėti dėžes. Tai nešiojom dėžes. Patiko darbas, tikrai nebuvo sunkus“.

Patirtis siuvykloje ir grožio salone

Danutė „DUOday“ dieną praleido Janinos siuvykloje: „Mes taisėm drabužius. Man tai nebuvo visai svetima, nes mama buvo siuvėja ir aš nuo 14 metų siūnu. Buvo atėjusi moteris, paliko patrumpinti sijoną, tai mes matavom, derinom. Ir prie siuvimo mašinos teko pasėdėti. Nusinešiau savo drabužį, tai ir jį padailinom“.

Jūratė apsilankė grožio studijoje „My time“. Paklausta, kodėl panoro dalyvauti „DUOday“ akcijoje, moteris sakė, kad visą laiką yra motyvuota sužinoti, pamatyti kažką naujo.

„Buvo labai įdomu. Parodė visas paslaugas, o jų ten – nuo A iki Ž. Procedūras atlieka nuo kojų iki plaukų. Ką aš veikiau? Relaksavau (juokiasi – aut. past.). Man viską aprodė, papasakojo apie visas paslaugas, pati išbandžiau daug ką: pakoregavo antakius, blakstienas. Mums, moterims, juk viskas įdomu. Labai maloni atmosfera, draugiškas kolektyvas“, – šypsojosi „DUOday“ dalyvė.

Aurelija juokėsi, kad nuėjusi dirbti į grožio saloną „Diva“, pakliuvo į tos pačios kirpėjos, pas kurią pati kerpasi, priežiūrą.

„Pirmiausia tai pavaišino: atsigėrėm kavos, saldainių suvalgėm (juokiasi – aut. past.). Paskui ėmėmės rimtų darbu: plovėm plaukus klientei, darėm šukuoseną. O po darbų ir man šukuoseną padarė. Išeidama namo dar ir dovanų gavau. Man labai patiko – būtinai dalyvausiu kitąmet“, – tikino Aurelija.

Daugiau buvusių

Rokiškio socialinės paramos centro (SPC) direktorę laikinai vaduojanti Ramunė Karpavičienė patikslino, kad šiais metais „DUOday“ atstovais buvo devyni SPC Dienos centro asmenų su negalia padalinio lankytojai ir Obelių savarankiško gyvenimo namų padalinio gyventojai. Pernai akcijoje dalyvavo 15 šios įstaigos paslaugų gavėjų.

Pasimatuoti profesiją panorusius centro lankytojus priėmė: Rokiškio rajono savivaldybė,

Rokiškio baseinas, Krašto muziejus, Raimundo Karpavičiaus medžio apdirbimo įmonė, Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešoji biblioteka bei bibliotekos vaikų ir jaunimo skyrius, taip pat filialai Antanašėje, Obeliuose.

Anot R. Karpavičienės, šiais metais „DUOday“ vyko ne vieną dieną, o SPC paslaugų gavėjai profesijas matavosi nuo gegužės 23 d. iki gegužės 29-osios. Dalyviai į įstaigas ėjo skirtingomis dienomis.

Įspūdžių kupina diena

Dalis SPC globotinių „DUOday“ dalyvavo antrą kartą, kiti galimybe išbandyti norimą profesiją pasinaudojo pirmąkart.

Pernai Kūno kultūros ir sporto centre dirbusi Viktorija šiemet save išbandė baseine: „Prižiūrėjau gėles, aplinką. Sporto centre pernai dirbau su dokumentais. Kitais metais tikrai dalyvausiu, jei tik kvies. Gal į kirpyklą ar į muziejų norėčiau, būtų įdomu“.

Antrą kartą profesiją matavosi ir Renatas – pernai vaikinas dirbo „Rokiškio mėsinėje“, o šiemet pasirinko „ūkiškesnį“ darbą lentpjūvėje.

„Siūlė eiti pas merą, bet nenorėjau. Vien popieriai ten. Norėjau prie lentų. Man davė pasidaryti ir parsinešti namo lentelę. Sunkiausia buvo lentas nupjauti. Bet man padėjo, pamokė. Norėčiau pabandyti kitais metais gal treneriu. Patiktų vadovauti – eičiau pabūti politiku į Seimą“, – užduotį ateičiai – suderinti Seimo nario kėdės „pasimatavimą“ jau davė Renatas.

Tuo tarpu Elinga pasinaudojo unikalia galimybe pamatyti Krašto muziejuje vykstančio filmavimo užkulisius: „Aš ten serviravau edukacijoms stalus. Nebuvo sunku, gal galėčiau su pagalba ir kokią ekskursiją pravesti draugam. Mačiau filmavimą dvare, aktorius. Buvo tikrai įdomu“.

Lina „DUOday“ praleido Rokiškio bibliotekoje. Smagiai nusiteikusi pašnekovė juokėsi, kad darbas buvo labai smagus: „Pasėdėjom, paplepėjom. Labai patiko man. Visur buvau nuėjusi, parodė saugyklas. Tik trečiam aukšte per daug karšta. Sakė ateit man dirbt dažniau – turėjau sudėlioti knygas: nuo didelių iki mažų. Sinkiausia man būtų vadovauti, o su knygom tai viskas lengva“.

Smiltė ir Rasa iš pat ryto keliavo į rajono savivaldybę: „Buvome pas merą. Mums parodė, su kuo dirba, kas jam padeda. Mums pasirodė, kad mero darbas yra sunkus – labai daug popierių turi“.

Nuotraukos: VšĮ „Jautri širdis“ ir SPC. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video