Dviračių laikikliai: kokį išsirinkti kelionėms? (0)

Publikuota: 2023-11-28 Kategorija: Laisvalaikis
Dviračių laikikliai: kokį išsirinkti kelionėms?
Asociatyvi nuotr.

Keliones mėgstantys žmonės pritars, kad keliauti galima įvairiausiais būdais, skirtingomis transporto priemonėmis. Vieniems keliauninkams į keliones patinka vykti autobusais ar traukiniais, kiti kelionėn leidžiasi tik lėktuvais, taip pat egzistuoja keliautojų grupė, kuriems visų patogiausia keliauti nuosavu automobiliu. Sunku paneigti, kad toks keliavimo būdas yra tikrai patogus. Tuomet galima pasiimti norimų daiktų, sustoti kur tik prireikia. Tokiu būdu patogu keliauti ir šeimoms su vaikais. O kad kelionė būtų turiningesnė ir smagesnė, patogu pasiimti dviračius. Laikikliai dviračiams gali būti tvirtinami skirtingose automobilio vietose. 

Kokį dviračio laikiklį rinktis? 

  • Norint automobiliu vežtis vieną ar kelis dviračius, būtina įsigyti specialius, automobiliams skirtus, dviračių laikiklius.
  • Dviračių laikikliai gali būti tvirtinami ant automobilio bagažinės dangčio, traukimo kablio ar ant stogo. Nuo laikiklio tvirtinimo vietos priklausys kuro sąnaudos, vairavimo ypatumai bei paties įtaiso kaina.
  • Pigiausiai atsieis ant automobilio bagažinės dangčio tvirtinami dviračių laikikliai. Jiems tvirtinti neprireiks jokių papildomų įrenginių, tokių kaip traukimo kablys ar specialūs skersiniai. Pažymima, kad tokie laikikliai tinka daugeliui automobilių. Tačiau įspėjama, kad tokiu būdu tvirtinant dviračius galima apibraižyti automobilio kėbulą, todėl jis yra labiau tinkamas ne naujiems automobiliams.
  • Norint dviračius pritvirtinti prie automobilio traukimo kablio, būtina sąlyga, kad automobilis turėtų tokį kablį. Vien dėl dviračių gabenimo jį įsirengti būtų per brangu. Tačiau jei jūsų automobilis su traukimo kabliu, galite naudoti ant jo tvirtinamą dviračių laikiklį. Taip galėsite vežtis 2 – 4 dviračius. Taip pat įsigykite ir papildomą adapterį su galiniais žibintais ir vieta valstybiniam numeriui arba iškart pirkite brangesnį laikiklį su papildomais žibintais.  Nepamirškite “Regitroje“ įsigyti valstybinio numerio dublikato skirto dviračių laikikliui.
  • Norint gabenti dviračius ant automobilio stogo prireiks specialių skersinių. Tačiau tuomet jau dviračiai laikysis tvirtai ir saugiai. Būtina atminti, kad dviračius teks aukštai kelti, todėl gali kilti sunkumų. Dar atkreipiamas dėmesys, kad taip transportuojant dviračius automobilis „paaugs“ apie 1 metrą. 

Taigi, išsirinkite tinkamiausią įrangą ir keliaukite patogiai bei saugiai kartu pasiimdami ir dviračius.

Užs. nr. 2487.

Dalintis naujiena

Rekomenduojami video