Jubiliejinis teatrų festivalis – nebe už kalnų (0)

Publikuota: 2024-03-06 Kategorija: Laisvalaikis
Jubiliejinis teatrų festivalis – nebe už kalnų
KC archyvo nuotr. / V. Baltrūnaitė-Kirstukienė rankose laiko 4 dešimtmečius festivalio istorijos.

Kovui artėjant į pabaigą, Rokiškyje jau 40-ąjį kartą pražys pavasarinė teatro gėlė: rokiškėnai ir miesto svečiai rinksis į jubiliejinį Lietuvos profesionalių teatrų festivalį „Vaidiname žemdirbiams“. Nors laiko iki festivalio dar yra, tačiau jau nebėra bilietų į keletą spektaklių.  

19 istorijų

Kovo 24-balandžio 16 dienomis Rokiškio Kultūros centro (KC) salėse bus parodyta 18-a skirtingų istorijų, iš kurių net 6 – mažiesiems festivalio lankytojams.

„Vienas festivalio spektaklis išsiskiria tuo, kad bus rodomas netradicinėje erdvėje – svečių namų „Leokordis“ salėje. Kitos vietos, ne scenos, „reikalauja“ paties spektaklio turinys. Teatro „ Low Air“ pastatymas „Me two/Savoj krūvoj“ – ypatingai stiprus. Labai norisi, kad jaunimas sureaguotų ir ateitų jo pasižiūrėti. Nors spektaklis aktualus ne vien jaunimui. Jis tinka ir vyresniems. Ypatingai tiems, kurių gal vienas iš tėvų klajoja po užsienius dėl darbo ar šeimoms, kuriose išgyventos skyrybos... Spektaklyje – švelnus, šaunus, objektyvus požiūris į tai, kaip jaunimas reaguoja į minėtas situacijas, kaip jas išgyvena. Nes tėvams ne mažiau svarbu matyti savo vaiko pasaulį iš kitos pusės: kai jis auga be tėvų, be kasdien patiriamos ir reikalingos jų meilės“, – apie vieną išskirtiniausių festivalio programos spektaklių kalbėjo KC direktorė Vaiva Baltrūnaitė-Kirstukienė.

Pasak direktorės, ne veltui spektaklis yra apdovanotas Auksiniu Scenos Kryžiumi (Geriausias metų spektaklis vaikams ir jaunimui 2021-aisiais) ir nominuotas Auksiniam Scenos Kryžiui (Geriausia metų muzika spektakliui 2021-aisiais), taip pat – pripažintas žiūroviškiausiu Vilniaus tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ Lietuviškos vitrinos spektakliu 2022-aisiais.

Apie spektaklį galima sužinoti čia: https://lowair.lt/teatras/savoj-kruvoj/

Apibendrinantis leidinys

O jubiliejinį, Rokiškį visoje Lietuvoje garsinantį renginį, organizatoriai pradės unikaliu Rokiškio liaudies teatro spektakliu „Rokiškio genas“ ir pristatys visus 40 festivalio metų apimantį leidinį „Teatrinis Rokiškio genas“.

V. Baltrūnaitė-Kirstukienė sakė, kad leidinys nėra skirtas pardavimui ar platinimui: „Jis numatytas, kaip dovana. Pardavinėti neplanuojam. Tikrai padovanosim miesto bibliotekai, tad jei kažkas norės susipažinti, galės paskaityti bibliotekoje“.

Pasak pašnekovės, pirmą kartą festivalio istorijoje išleistas leidinys, kuriame apžvelgiama, kaip dėliojosi tie 40 veiksmo metų.

„Festivaliui švenčiant keturiasdešimtmetį, jo istorija tapo fragmentiška, atsiremianti į pavienius žmonių prisiminimus, atgarsius po renginio ir publikacijų nuotrupas. Nėra apžvelgta bendrai istoriniais, kultūriniais ir meniniais aspektais. Vedami šio minties, audėme idėją viską sudėti į leidinį. Taip atsirado „Teatrinis Rokiškio genas“, – teigė direktorė.

Situacija su bilietais

Pasiteiravus, ar likus daugiau nei trims savaitėms rokiškėnai aktyviai perka bilietus, V. Baltrūnaitė-Kirstukienė juokėsi darbų sūkuryje šios informacijos nekontroliuojanti: „Dalis teatrų prekybą bilietais į savo spektaklius pradėjo dar sausio pabaigoje. Kiti laukė vasario pabaigos, tad ir situacijos – skirtingos: vienos salės labiau užpildytos, kitos – mažiau. Mes kontroliuojame savo – atidarymo spektaklio bilietus. Galiu pasakyti, kad vietų dar tikrai yra. Tikėtina, kad jų „paleisim“ dar daugiau, kai žinosim kiek kviestinių asmenų dalyvaus atidarymo ceremonijoje“.

Bilietai į festivalio spektaklius: „Kai mes būsim jauni“ ir „Jaunystė“ jau išparduoti, o į miuziklą „Aida“ liko apie 20 bilietų.

Kitų spektaklių situacija, anot organizatorių, įvairi, tačiau kol kas jie nelinkę nerimauti – repertuaras dar tik paskelbtas, o iki festivalio pradžios beveik mėnuo, tad pirkimas dar tikrai nesustojęs.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video