Juozuko mugė Rokiškyje vėl jungė  verslumą ir liaudies tradicijas (foto) (0)

Publikuota: 2023-03-17 Kategorija: Laisvalaikis
Juozuko mugė Rokiškyje vėl jungė  verslumą ir liaudies tradicijas (foto)
Kristinos Ramanauskaitės nuotr. / Juozuko mugė

Kovo 17 d. Rokiškio turizmo ir verslo informacijos centras (TVIC) ketvirtą kvietė į Juozuko mugę, kuri šiemet vyko „Mokslo klube“. Šį kartą norinčiųjų pristatyti savo gaminius buvo itin daug, renginio organizatoriai stabdė dalyvių registraciją dar nesibaigus terminui.

Panevėžio regiono liaudies meno ir verslumo skatinimo mugėje pirmųjų verslumo įgūdžių mokėsi juodupiečiai, obeliečiai, Pakriaunių vaikų dienos centro atstovai, vaikai iš darželio-mokyklos „Ąžuoliukas“, Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos „Jaunieji ūkininkai“ (mokytoja Rita Vaitiekauskienė), neformalaus vaikų švietimo būrelio „Amatų dirbtuvėlės“ (vad. Jolanta Kareniauskienė,) Rokiškio amatininkės: vytelių pynėja Augenija Ruželienė, audėja Genė Šimėnienė bei mezgimo, juostų pynimo, audimo, siuvimo amatų puoselėtoja Alė Gegelevičienė, taip pat kupiškėnai, biržiečiai, suvežę keramikos, vilnos, tekstilės gaminius. Mugėje buvo visko – nuo kepinių iki augalų sėklų, tačiau pasigesta daugiau pirkėjų „iš gatvės“.

Renginyje vyko meninė programa, skambėjo dainos, atsitraukę nuo prekystalių jaunieji amatininkai žaidė tradicinius liaudies žaidimus, buvo pristatytos „Mokslo klubo“ veiklos.

Kuo Juozuko mugė skiriasi nuo Kaziuko? Viena iš reginio organizatorių Rokiškio TVIC specialistė amatams Loreta Araminienė  sako, kad tai alternatyva Kaziukui, nes tradiciškai tai labiau Vilniaus krašto šventasis, o Juozapas yra amatų globėjas. „Be to, turime garsų medžio drožėją, kuriantį šventųjų skulptūras, tautinio paveldo produktų kūrėją Juozą Čepulį, kurio garbei irgi buvo sugalvotas šis renginys“, – sakė specialistė.

Visą straipsnį skaitykite antradienio „Rokiškio Sirenoje“.     

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video