Jūžintuose žinomą solistę J. Leitaitę sužavėjo choristai ir nustebino klebono vaišės (0)

Publikuota: 2022-10-23 Kategorija: Laisvalaikis
Jūžintuose žinomą solistę J. Leitaitę sužavėjo choristai ir nustebino klebono vaišės
V. Likienės asmeninio archyvo nuotr. / Jūžintų sakralinės muzikos kolektyvas su soliste J. Leitaite.

Praėjęs sekmadienis, spalio 16-oji, Jūžintų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje buvo ypatingas – čia su Rokiškio kultūros centro rajono padalinio Jūžintų sakralinės muzikos kolektyvu giedojo Judita Leitaitė – viena ryškiausių Lietuvos kamerinės muzikos atlikėjų, atvykusi su dukra smuikininke Paulina Daukšyte. Viešnios buvo nustebintos choristų balsų, jų vadovės Vilmos Likienės energijos, vietinių svetingumo ir parapijos administratoriaus, kun. Jono Bučelio valgomos dovanos.

„Ji – tarsi ugnikalnis“

„Rokiškio Sirenai“ J. Leitaitė pasakojo, kad viskas prasidėjo nuo krikščioniškos sakralinės muzikos konkurso „Garbė Visagaliui“, kurį atlikėja antrą kartą kartu su Šv. Pranciškaus ir Šv. Bernardino vienuolynu, rengė praėjusį pavasarį. Jame galėjo dalyvauti ir septynmečiai, ir šimtamečiai atlikėjai, ir chorai, žodžiu, buvo laukiami visi, kurie nori ir gali giedoti.

„Staiga Jūžintų sakralinės muzikos choras man atsiunčia videoįrašą, kuris mums labai patiko, nes choristai ypatingai nuoširdžiai giedojo. Šis choras tapo konkurso laureatais. Vilniuje Bernardinų bažnyčioje buvo koncertas, Jūžintų choras atvažiavo gražiai apsirengęs. Taip nuostabiai jie giedojo, taip džiaugėsi ta bažnyčia. Ypač mane nustebino choro vadovė Vilma, ji tarsi ugnikalnis, žmogus – vulkanas“, – pasakojo J. Leitaitė.

Nežinojo kur yra

Kiekvieną sekmadienį solistė važinėja į Lietuvos bažnyčias, kuriose gieda. Iš viso jų aplankė apie 270, tačiau Jūžintuose iki praėjusio sekmadienio niekada nėra buvusi. Data, tinkama abiem pusėms, spalio 16-oji, buvo suderinta ir Jūžintuose imta ruoštis ypatingoms Šv. Mišioms. Tądien į mūsų rajoną J. Leitaitė išsiruošė su dukra smuikininke P. Daukšyte.

„Tiesą sakant, net nežinojau kur ji yra“, – šypsojosi pašnekovė, pirmąkart giedojusi Jūžintuose.

Ji prisipažino, kad dėl kelio remonto, tądien vėlavo apie 15 minučių.

„Labai nemėgstu vėluoti, tačiau Vilma mane ramino, kad klebonas keletą minučių pavėlins Šv. Mišias. Jie nepadarė problemos iš to, tik pasakė, kol mūsų lauks, pagiedos susirinkusiems. Atvažiuojame ir dar lauke išgirdome, kaip choras nuostabiai gieda, ir pati bažnyčia nustebino savo grožiu. Tądien nutiko dar daugiau įdomybių“, – kalbėjo J. Leitaitė.

Giedojo be repeticijos

Pasak operos solistės, Jūžintų choras – nepaprastai aukšto lygio, puikiai gieda keliais balsais. Iš anksto buvo sutarta, kad viešnia prisijungs ir kartu giedos su choristais.

„Mano balsas prapuolė toje balsų gausybėje, nes visi labai geri balsai, puikiai išmokyti. Vilma daug padirbėjo, reikia įdėti nemažai pastangų, kad kažkas gautųsi. Čia vien žodžiais ir entuziazmu gyvas nebūsi. Ir, beje, per Šv. Komuniją dviese su Vilma be repeticijos pagiedojome giesmę „Panis angelicus“. Po to prasidėjo dar įdomiau“, – savo pasakojimu intrigavo J. Leitaitė.

Viešnia šypsosi, kad tądien dar vienas ją nustebinusių dalykų buvo tas, kad po palaiminimo Jūžintų klebonas J. Bučelis paėmė į rankas į gitarą, ėmė groti ir solo giedoti „Dona Nobis Pacem“.

„Dar šito tai nemačiau“, – prisipažino solistė.

Apipylė dovanomis

Prieš koncertą, po Šv. Mišių, viešnia nusileido į apačią, prie altoriaus, nes, kaip ji sako, mėgsta matyti žmones. J. Leitaitė su dukra smuikininke P. Daukšyte susirinkusiems dovanojo muzikinių kūrinių, po kurių jos buvo pilte apipiltos dovanomis: kalvio rankų darbo rožėmis, kurias pagamino choristas Gintautas Indrašius, vertingas knygas įteikė choristas, Kunigo J. Katelės fondo įkūrėjas ir valdytojas Leonardas Šablinskas, krepšelių su vietos gėrybėmis parūpino dar  vienas choristas, rajono meras Ramūnas Godeliauskas. Viešnias sveikino ir Jūžintų seniūnas Vytautas Strakys bei Jūžintų bendruomenės pirmininkas Jonas Rubikis.

Norėtų sugrįžti

„Buvome nustebintos žmonių dosnumo, svetingumo ir ypatingai šiltos atmosferos. Itin pribloškė klebono dovana – jo paties pagamintas karpis, kuris buvo neregėtai skanus, dar tokio nebuvau ragavusi. Ir tokioje bažnyčioje dar nesu buvusi. Jeigu jau Rokiškio meras čia važiuoja giedoti, o Vilma važinėja iš Pandėlio, matyt, ta Jūžintų bažnyčia turi ypatingai pritraukiančią galią. Vadinasi yra žmonių, kuriuos gali nusiųsti į negyvenamą salą ir jie vis tiek ten padarys tvarką. Kažkokia neįtikėtina energija. Labai daug geranoriškumo, gerumo. Esu laiminga, kad susipažinau su Vilma ir choristais, pabuvau Jūžintuose“, – kalbėjo J. Leitaitė.

Atsisveikinant ji prisipažino, kad čia norėtų sugrįžti tada, kai bus šilta ir atlikti bendrą rimtą kūrinį su Jūžintų sakralinės muzikos kolektyvu.

Sukėlė šoką

Šio choro vadovė V. Likienė taip pat smagiai prisimena praėjusį sekmadienį. Ji laiminga, kad mūsų rajone su jų bažnytiniu kolektyvu giedojo ir pas juos svečiavosi viena ryškiausių Lietuvos atlikėjų, mecosopranas J. Leitaitė.

„Mus labai nudžiugino žinia, kad ji išreiškė norą giedoti su mumis. Tiesą sakant, jaudinausi, kaip choristai priims šią žinią, bet viskas praėjo puikiai. Šv. Mišios buvo įspūdingos, žmonės suvažiavo iš įvairių Rokiškio rajono vietų ir, kiek žinau, net Vilniaus. Toks susitikimas ir bendra veikla su J. Leitaite yra didžiulė pagarba ir įvertinimas mūsų kolektyvui, nors iš pradžių mūsų choristams ši žinia, tiesą sakant, sukėlė šiokį tokį šoką“, – sakė V. Likienė.

Neįprastas kvietimas

Beje, į ano sekmadienio Šv. Mišias choro vadovė savo socialinio tinklo paskyroje išplatino neįprastą kvietimą, parašytą rokiškietiška tarme ir tądien į Jūžintus sutraukusį krašto ir net tik gyventojus: „Pakucenat Kamajuos ir važiuokit Jūžintuos. Spalią mėnesią šešioliktaj denoj, atvažiuosta ir tvarkoj! Tryliktų valandų su pusi lėkit grait unt mūsų pūsį. Jonas mišių paaukos, choras dą gražiai gedos. Draug su choru bus Judita, toj viešnia da nematyta. Jin iš Vilniaus atvažiuos, gražių giesmį ir viena gedos. Kai išgirstat josios balsų dą narėsta kitų kartų. Bus dą  smuikas, irgi gros – pasijaustat debesuos. Saką mėras atvažias, sava balsų tūravas. Negirdėjat gal takią dalyką, ir valdžia giedas kartu, už dyka. Švintę bus tik Južintuos, nepralaiskit gi pragos. Atvažiuokit – nesgailėsta, dūšių sava papenėsta. Ą pą viską vėl namą, nuotaikėlą bus kita. Gal gi žinat kas jum kviečia? Aš gi – žmona pandeliečią.“

Matyt, neįprastas Šv. Mišių formatas, žinomos viešnios ir smagus kvietimas suveikė, Jūžintų bažnyčia buvo sausakimša.  

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video