Ką skaityti šią vasarą? (0)

Publikuota: 2022-07-29 Kategorija: Laisvalaikis
Ką skaityti šią vasarą?
Rokiškio Sirena nuotr. / Knygos

Nesvarbu kur praleisite šią vasarą – pajūryje, sodyboje prie ežero ar patogiai įsitaisę namuose ant sofos – knyga turėtų būti jūsų geidžiamiausias atostogų palydovas. Skaitydami turėsite progą pailsėti, maloniai praleisti laiką ir pasisemti įkvėpimo. Atrinkome keletą naujų knygų_ skirtingų žanrų mėgėjams. Tikimės, kad šios rekomendacijos padės išsirinkti ką skaityti šią vasarą.

Šiuolaikinės literatūros gerbėjams

Visiems tiems, kam svarbu sekti literatūros tendencijas ir skaityti tai, kuo šiuo metu domisi visas pasaulis, skirtas Sally Rooney romanas „Gražus pasauli, kurgi tu“. Autorė į literatūros mėgėjų akiratį pakliuvo su romanu „Normalūs žmonės“, pagal kurį sukurtas serialas sulaukė daug gerbėjų dėmesio. Naujausia airių rašytojos knyga yra apie dvi drauges, kurios viena su kita bendrauja laiškais. Sally Rooney garsėja nepaprastai tikroviškais personažų portretais ir nepaprasta įžvalga, leidžiančia nagrinėti šiuolaikinio pasaulio tendencijas ir problemas. Draugės laiškuose aptaria ne tik savo emocinius išgyvenimus, bet ir politiką, klimato kaitos problemas, įvairius socialinius reiškinius.

Biografijų ir tikrų istorijų gerbėjams

„Oskaru“ apdovanoto aktoriaus Matthew McConaughey atsiminimų knyga sulaukė daug dėmesio visame pasaulyje. Šią vasarą ji pasirodė ir lietuvių kalba. Pavadinimas „Žalia šviesa“ simbolizuoja gyvenimo ir šviesoforo paralelę. Pasakodamas apie savo gyvenimą aktorius stabteli ties kiekviena žalia šviesa arba svarbia galimybe. Knygoje rasite negirdėtų detalių apie aktoriaus karjerą ir kovą su Holivudo stereotipais. Svarbu yra tai, kad knyga toli gražu skirta ne tik autoriaus gerbėjams. Šie atsiminimai yra svarbi žinutė apie gyvenimo prasmę, ryžtą siekti svajonių ir meną būti laimingu.

Klasikos gerbėjams

James Joyce yra airių rašytojas, be kurio neįsivaizduojama XX a. moderni literatūra. Jo kūrinys „Ulisas“ yra plačiai žinomas ir skaitomas visame pasaulyje, įvardijamas kaip vienas svarbiausių literatūros šedevrų. Lietuvoje visai neseniai išleista „Menininko jaunų dienų portretas“ – autobiografinis romanas, kurio centre paties rašytojo jaunystės ir brandos istorija. Ši knyga yra gražaus ir talentingai parašyto teksto gerbėjams. Tai pasakojimas apie savitą santykį su religija, tautybe, tapatybės paieškas, menininko pašaukimą. Knyga jaudina tiek emociškai, tiek intelektualiai.

Lengvų romanų gerbėjams

Tiems skaitytojams, kuriems vasara asocijuojasi su lengvumu, jausmais ir kelionėmis yra skirtas Nicky Pellegrino romanas „Į Italiją su meile“, kuris atveria ištisą itališko maisto, vaizdų ir nuotaikų pasaulį. Pasakojimo centre – dvi kulinarės, iš kurių viena ieško savo gyvenimo šaknų, o kita naujos draugės dėka dar sykį atranda gyvenimo džiaugsmą. Tai tikra atostogų knyga, leidžianti užmiršti viską aplinkui ir turinti potencialo įkvėpti sekančią kelionės kryptį.

Lietuviškos literatūros gerbėjams

Lai pavadinimas jūsų neapgauna. Akvilinos Cicenaitės knyga „Anglų kalbos žodynas“ yra ne mokymosi priemonė, o švelnus ir jausmingas romanas. Tai istorija apie moterį ir vyrą, išsiruošusius į kelionę, kuri turėtų pataisyti jų santykius. Kūrinys parašytas labai originaliai – kiekvienas skyrius skirtas abėcėlės tvarka išrikiuotiems žodžiams, kuriuos sunku išversti iš anglų į lietuvių kalbą. Taip forma susilieja su turiniu – tampa subtiliu pasakojimu apie tai, ką santykiuose dažnai sudėtinga įvardinti. Ši knyga norintiems mintimis pakeliauti po Australijos žemes, o kartu ir per savo bei knygos personažų atmintį.

Psichologijos gerbėjams

Vasara yra puikus metas ne tik ilsėtis, bet ir galimybė tobulinti save. Diane Poole Heller knygoje „Prieraišumo galia“ pasakoja apie tai, kaip sukurti tvirtus ir ilgalaikius tarpusavio ryšius – tai, kas labai svarbu kiekvienai sveikai ir laimingo gyvenimo siekiančiai asmenybei. Autorė kviečia panagrinėti savo prieraišumo istoriją ir nustatyti prieraišumo tipą. Tokiu būdu galėsite geriau pažinti save, atsikratyti nuoskaudų ir lengviau megzti santykius. Knygoje galima rasti tikrų istorijų ir pavyzdžių iš psichoterapijos seansų bei naudingų pratimų.

Vasara yra puikus metas dėl daugelio dalykų. Tikimės, kad nepamiršite vieno didžiausių malonumų – atsipūsti skaitant paplūdimyje arba gamtoje. Kad ir kokio žanro knygą pasirinksite šią vasarą – klasiką, modernią istoriją, meilės romaną ar populiariosios psichologijos kūrinį, linkime prasmingo laiko su knyga.

Užs. Nr. 1835

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video