Kaip iš gausybės rago: rytoj – išankstinė dar vieno J. Krisiūno filmo premjera (0)

Publikuota: 2024-02-13 Kategorija: Laisvalaikis
Kaip iš gausybės rago: rytoj – išankstinė dar vieno J. Krisiūno filmo premjera
Asmeninio archyvo nuotr. / J. Krisiūnas ir naujausios kino juostos pagrindiniai personažai.

Rokiškėnas, Lietuvos kino pasaulyje jau garsus režisierius Justinas Krisiūnas rytoj į kino ekranus „paleidžia“ dar vieną savo kūrinį – kino filmą „Draugų lažybos“. Tačiau, iš pirmo žvilgsnio nuotaikingą komediją pats režisierius įvardija kaip vieną giliausių savo kurtų filmų turinio prasme...

Dėmesys ir mažesniems

Didžiuosiuose Lietuvos kino teatruose „Draugų lažybos“ pasirodys vasario 16-ą dieną, tad rytoj rokiškėnai mėgausis išankstine premjera.

„Realus kino filmų paleidimo laikas – penktadienis. Bet visada būna išankstinės premjeros. Ne, tai nėra išskirtinai Rokiškiui skirtas seansas. Jų bus ir kituose miesteliuose. Labai norėjau tradiciškai, premjeros metu būti Rokiškyje, deja, to padaryti nepavyks: būsiu Kaune, kur rodom irgi mano spektaklį „Dideli pinigai“. Nevaidinu, bet turiu būti su trupe, nes esu atsakingas už spektaklyje skambančią muziką. Per daug jau visko prikurta, nebespėju būti visur“, – juokiasi J. Krisiūnas.

Trys per metus

O režisieriaus darbų bagažas iš ties – labai gausus. Vien per pastaruosius metus jis „paleido“ tris kūrinius: pernai vasario mėn. pristatė kino juostą „Vyrų svajonė“, rudenį kvietė į spektaklio „Dideli pinigai“ premjerą, o dabar kino ekranuose naujausias darbas, kiek daugiau nei pusantros valandos trukmės komedija „Draugų lažybos“.

J. Krisiūnas neslepia – besisukantys kūriniai jau gyvena savo, o jo galvoje – naujos idėjos: „Visą laiką viskas tik į priekį. Jau su Matu (kraštietis M. Valiulis, su kuriuos J. Krisiūnas įgyvendina savo idėjas ir projektus – aut. past.) galvojam apie spektaklį: rašau scenarijų vaikiškam pastatymui. Na, gal tai bus daugiau spektaklis visai šeimai, nes jei apsiriboji vaikais, labai sumažėja auditorija“.

Režisieriaus pasiteiravus, ar nereikia atokvėpio „paleidus“ dar vieną kūrinį, jis tik nusišypso – idėjų, kaip sliekų, nepasikasi už klojimo: jos arba užplūsta, arba ne, tad atsiranda ir laiko poilsiui, viskas išsilygina.

Sako ne, bet vis tiek – taip

Kalbėdamas apie naujausią savo darbą, J. Krisiūnas sako, kad kaip visada, sunkiausiai sprendžiami buvo finansiniai klausimai: „Labai daug įvairių, skirtingų filmavimo vietų, vaidina daug žvaigždžių ir nėra tokios formulės, kuri leistų labai ramiai kurti ir savęs neriboti. O tada reikia sukti galvą, pergalvoti veiksmus ir priimti sprendimus, kurie būtų tokie pat paveikūs, tačiau jų kaštai – mažesni. Neturėjom maišų pinigų, o reikėjo sugalvoti, kaip įgyvendinti idėjas“.

Režisierius juokiasi, po kiekvieno filmo sakantis, kad jis – paskutinis, kad nebėra noro ir nebekurs, tačiau praėjus mėnesiui-dviem, vėl „lipa į valtį“ ir plaukia toliau.

Pirmas darbas kartu

Kino filme „Draugų lažybos“ pasirodo iš ties nemažai Lietuvos kino studijos žvaigždžių. Su trimis iš keturių pagrindinių aktorių J. Krisiūnas dirba jau nebe pirmą kartą. O štai jo ir aktoriaus Manto Stonkaus keliai susikirto pirmą kartą.

„Mantas – profesionalus, darbštus, atsidavęs aktorius. Ir visai be reikalo kartais smerkiamas ar pašiepiamas. Pamatysit – nustebins. O tais komentarais gal nereikia ir stebėtis: kuo žinomesnis žmogus, tuo daugiau mitų apie jį susikuria. Tokia kaina šou verslo. Kartais ir aš einu su savo mintimis, „savo pasaulyje“ ir kažko nepamatau ne iš blogos valios. Bet tampi pasikėlęs, jei nepastebi kažko“, – šypteli J. Krisiūnas.

Visgi, ne apie „nuogas sėdynes“

Tai apie ką gi yra naujasis kraštiečio režisieriaus darbas „Draugų lažybos“?

Pasak pašnekovo, visi galvoja, kad aktoriai kino juostoje nusirengia tam, jog į filmą ateitų daugiau žiūrovų: „Ne tame esmė. Nuogumas, nusirengimas – tik metafora. Iš mano visų trijų filmų jis yra giliausias turinio prasme ir žiūrovai tikrai turės apie ką pamąstyti po jo. Kai esi jau virš 40-ies ir nusiperki motociklą, kai pradeda jausti ir pačiu kūnu kažkokius metų ženklus. Bet kaip reikia elgtis, ką daryti dėl geresnio rytojaus. Tai tikrai nėra filmas apie plikus užpakalius“.

Filmo aprašymas

Mokyklos draugai: Karolis (Mantas Stonkus), Šampūnas (Justinas Jankevičius), Tankas (Andrius Žiūrauskas) ir Princas (Valentinas Krulikovskis) užsiknisę gyvena savo gyvenimus. Lietuvoje sėkmingas verslininkas Karolis turi problemą – neištikimą žmoną Kotryną (Gelminė Glemžaitė), reklamų režisierius Šampūnas „eina“ nuo vienos mergos prie kitos, Tankas, nors ir kietas karininkas, gyvena su mama ir suskystėja išvydęs moterį, trijų vaikų tėvas Princas su žmona laukia ketvirto kūdikio ir vos suduria galą su galu.

Seni draugai susitinka klasės susitikime. Gerai pasilinksminę, o širdyse dar ir jausdami, kad reikia keisti savo gyvenimus, draugai susilažina. Pirmoji lažybų užduotis trikdanti – draugai turi išsirengti nuogai ten, kur yra. Nepaisant jokių aplinkybių.

Plikais užpakaliais pasivaikščioję po ofisą, karinėse pratybose, susitikime su buvusia mylimaja ir netgi vaikų darželyje, draugai tęsią lažybas, kurios reikalauja visą dieną sakyti tik tiesą. Kokia bus trečioji užduotis, kur draugus nuves lažybos? Ar po viso to jie vis dar liks draugais? Viską sužinosite gerų aktorių ir geros vaidybos komedijoje „Draugų lažybos“.

Rokiškyje šią kino juostą vasario mėn. bus galima išvysti tris kartus: vasario 14, 20 ir 27 d. Rokiškio kultūros centre.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video