Kaip Japonų išminčiai išsirenka arbatinuką? (0)

Publikuota: 2021-11-25 Kategorija: Laisvalaikis
Kaip Japonų išminčiai išsirenka arbatinuką?
Asociatyvi nuotr.

Arbatinukas toks pats individualus kaip ir jo savininkas. Tai priklauso nuo daugybės faktorių: kaip arbatinukas bus naudojamas? Kiek žmonių jų naudos? Kokia arbata bus serviruojama? Jei dar nesuliepsnojo „meilė iš pirmo žvilgsnio“ – arbatinukai turėtų atitikti keletą kriterijų, kad imtų patikti ir garantuotų komfortą. 

Kaip atskirti kokybiškai pagamintą arbatinuką? 

Gerai pagaminto arbatinuko rankena, anga ir snapelis turi būti vienoje tiesioje linijoje. Tai užtikrins, kad arbatą pilstyti į puodelius būtų patogu, o viduje neliktų nė lašo neišgerto gėrimo. Pagal poreikį viduje gali būti sietelis arbatžolėms. Vis tik metalas keičia arbatos skonį, todėl geriau rinktis paprastesnį arbatinuką.

Arbatinuko pasirinkimas priklauso ir nuo dydžio. Mažesnis indas skirtas iš karto išpilstyti arbatą į puodelius. Tiesa, taip arbata nepermirkoma ir yra tinkamo stiprumo. Didesnėms šeimoms ar kompanijoms verta rinktis didesnį arbatinuką, kad gėrimo nepritrūktų nė vienam.

Ar svarbu, iš kokios medžiagos pagamintas arbatinukas?

Arbatinukai naudojami šimtmečius įvairiausių kultūrų skirtinguose pasaulio kampeliuose. Todėl ir gaminami iš įvairiausių medžiagų: nefrito, agato, krištolo, sidabro, nerūdijančio plieno ar glazūruotos geležies. Vis tik vertėtų vengti arbatinukų iš alavo, aliuminio, nedegtos geležies, plastiko, lakuoto bambuko ar sintetikos. Šios medžiagos lengvai oksiduojasi, keičia arbatos skonį ir yra kenksmingos sveikatai. 

Stikliniai arbatinukai vieni estetiškiausių – malonumas regėti besiskleidžiančias arbatžoles. Stiklas yra tinkamiausia medžiaga arbatinukui ir dėl neutralaus skonio: tiek arbatinukas, tiek arbata neįgauna poskonių, o kartu galima mėgautis arbatos transformacija. Vis tik stiklas blogai laiko šilumą, kas verčia skubėti mėgautis puodeliu, kol dar karštas!

Daugeliui porcelianas yra tradicinė arbatinuko gaminimo medžiaga. Jis gerai išlaiko pastovią temperatūrą. Bėda ta, kad porcelianiniai arbatos indai yra gana gležni, jų vertėtų neplauti indaplovėje.

Dėl akytos struktūros molis gerina tekstūrą, aromatą ir skonį. Vis tik skirtingai arbatai ruošti turėtų būti naudojamas vis kitas arbatinukas – poringumas perima arbatos aromatą, todėl užgožia skirtingus skonius. Kiniškos arbatos gerbėjai patvirtins – jų namuose arbatinukai Formosa Oolong arbatai, kitas Pu-erh, Keemun ir kitai arbatai.

 

Užs. nr. 1564.

Dalintis naujiena

Rekomenduojami video