Kaip reikia rūpintis ir valyti čiužinį? (0)

Publikuota: 2022-02-07 Kategorija: Laisvalaikis
Kaip reikia rūpintis ir valyti čiužinį?
Asociatyvi nuotr.

Valymas yra svarbiausias aspektas visose srityse. Ypač jei tai yra dalykai, su kuriais mūsų kūnas nuolat liečiasi. Vienas iš jų – čiužiniai. Labai svarbu juos tinkamai prižiūrėti, kad išvengtumėte erkių ir dulkių, kurios dažnai sukelia ne tik nemalonius pojūčius, bet ir kai kurias kvėpavimo takų ligas. Čiužinius sunku valyti dėl jų dydžio ir svorio. Ypač jei jie pagaminti iš brangių medžiagų, reikia papildomos priežiūros. Taigi, prieš pradėdami valyti miegamąjį, turėtumėte žinoti keletą dalykų.

Pirma, ant čiužinio visada turi būti užvalkalas, apsaugantis jį nuo kenksmingų bakterijų 

Jis turėtų būti aukščiausios kokybės, kad apsaugotų čiužinį nuo visų rūšių skysčių ir kūno prakaito. Šias lovatieses galima įsigyti iš čiužinių gamintojų, baldų parduotuvių, kartais ir patalyne prekiaujančiose parduotuvėse. Pagrindinis čiužinių valymo būdas yra dulkių siurblys. Kodėl? Kadangi dulkių erkutės, sukeliančios alergiją, astmą ir panašius kvėpavimo takų negalavimus, gali nusėsti ant čiužinių, jos gali nusėsti pačiose smulkiausiose čiužinio vietose, kurias sunku pasiekti kitais valymo būdais.

Kadangi žmonėms rūpi gyventi gerai, bet pigiai, jie sugalvojo kitą čiužinio valymo būdą – citrinos sultis 

Vieni prekybos centrai perka veido prausiklius, kurių sudėtyje yra natūralių citrinų sulčių, o kiti paima tik pusę puodelio šalto vandens ir pusę puodelio vaisių sulčių ir juos sumaišo. Tada paimkite minkštą skudurėlį, sudrėkinkite ir pašalinkite dėmę (nereikia šluostyti viso čiužinio). Tai labai geras būdas dezinfekuoti ir pašalinti dėmes, ypač šlapimą. 

Kitas, bet tikrai ne mažiau svarbus aspektas – venkite sutepti čiužinį. Sėdėdami lovoje negerkite vyno, alaus ar kitų alkoholinių gėrimų, nes jie labai sunkiai nusivalo ir gali skleisti labai nemalonų kvapą. Ant čiužinio praleidžiame vidutiniškai aštuonias valandas. Turėdami švarų ir patogų čiužinį galime ne tik gerai išsimiegoti, bet ir džiaugtis sveiku gyvenimo būdu.

Keisdami patalynę karts nuo karto valykite patį čiužinį 

Čiužinys taip pat gali pats pašalinti dulkes, tereikia naudoti galingesnį siurblį. Tiesiog siurbkite kuo lėčiau, kad pašalintumėte daugiau nešvarumų iš čiužinio vidaus. Liaudies išmintis vis dar rekomenduoja čiužinį valyti užbarstant soda ir po valandos ar daugiau naudoti tą patį vakuumą. 

Šlapias čiužinio valymas nerekomenduojamas, nes poliuretano putos linkusios sugerti skysčius. Jei norite pašalinti dėmes nuo užvalkalo, galite tai padaryti drėgna šluoste. Atminkite – tada paviršius turi būti pakankamai sausas, kad čiužinyje nesikauptų drėgmė, dėl kurios gali atsirasti nepageidaujamas pelėsis.

Vėdinkite čiužinį bent kartą per metus 

Tiesiog padėkite jį horizontaliai ant balkono arba atsiremkite į sieną tiesioginiuose saulės spinduliuose ir palikite. Pakanka palikti čiužinį 2-3 valandoms. Beje, nebijokite, jei jis netyčia pagelsta – trumpalaikiai saulės spinduliai nepakenks techninėms čiužinio savybėms. 

Čiužiniui labai svarbu gera ventiliacija, todėl jis turėtų būti ant grotelių. Jei lovos apačia, ant kurios dedate čiužinį, yra iš medžio drožlių plokštės, tada rekomenduojama išgręžti apie 30 mm skersmens skyles, jos veiks kaip vėdinimo funkcija po lova, pataria Lietuvos čiužinių ekspertai. Ypatingais atvejais ant medžio drožlių plokščių galima dėti tik spyruoklinius čiužinius, o latekso ar poliuretano putplasčio čiužinių konstrukcijos neberekomenduojamos. 

Jei norite įsigyti naują čiužinį, čiužinio komponentus, viską rasite „Relax čiužiniai“ e-parduotuvėje, konsultantai patars, kaip įsigyti, kaip pasirūpinti įsigytu čiužiniu.

 

Užs. nr. 1634.

 

 

 

 

Dalintis naujiena

Rekomenduojami video