Kalėdinėse nykštukų dirbtuvėse gamino ledinukus (foto) (0)

Publikuota: 2022-12-06 Kategorija: Laisvalaikis
Kalėdinėse nykštukų dirbtuvėse gamino ledinukus (foto)
Rokiškio Sirena nuotr. / Jaunieji rokiškėnai su užsidegimu gamino ledinukus.

Gruodžio 3-ąją Rokiškyje veikė magiškosios Kalėdinės nykštukų dirbtuvės. Čia patiems buvo galima pasigaminti becukrių įvairiaspalvių ledinukų. 

Ledinukų masę sudarė cukraus pakaitalas – izomaltas, kuris pradeda virti nuo +180°C temperatūros. Jo kaitinimui reikia atidumo ir kantrybės, nes perkaitinus apkarsta, praranda saldumą, o ledinuko masė nesigauna. Organizatorė virdama masę pašmaikštavo: „Oho, kokie jūs kantrūs. Jau valanda praėjo, o ledinukų gamyba dar nė neprasidėjo“. 

Nors izomalto užvirimui reikalinga labai aukšta temperatūra, tačiau jis labai greitai sustingsta, todėl išvirusią masę reikėjo nedelsiant išlieti ir suformuoti norimą ledinuko formą. Po to įkišti pagaliuką ir padekoruoti. Viso darbo metu reikėjo laikytis saugumo reikalavimų, bei rankomis neliesti karštos masės.

Ledinukų masę buvo galima rinktis iš trijų spalvų: raudonos, žalios ir skaidrios bespalvės, o juos dekoruoti lifolizuotais vaisiais ir įvairiais pabarstukais. Kiekvienas dalyvis becukrius ledinukus galėjo papuošti savaip, pagal savo norą ir skonį. Sustingusius, gražiai supakuoti bei perrišti kaspinėliu su kortele. Štai gražios, skanios ir sveikos lauktuvės artimiesiems!

Renginys Rokiškyje vyko jau antrąjį kartą. Visi dalyviai liko patenkinti ir sužavėti. Edukacijos Ledinukų dirbtuves organizavo kepyklėlės „Vidury miško“ savininkė Rūta Kulikauskienė ir Rokiškio turizmo ir verslo informacijos centras. 

Brigita Dmitrijeva

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video