Kalnų gatvėje - viešnia iš miško (video+foto) (6)

Publikuota: 2022-03-07 Kategorija: Laisvalaikis
Kalnų gatvėje - viešnia iš miško (video+foto)
Rokiškio Sirena nuotr. / Lapė kalnų gatvėje Rokiškyje

Vidury dienos Rokiškio Kalnų gatvėje, einančioje pro Velykalnyje esančią „durpinkę“, ramiai sau užkandžiavo lapė. Į pravažiuojančius automobilius beveik nereagavo. Į akis krito vienoje vietoje smarkiai nušiurusi uodega.

Paklausėme Rokiškio veterinaro Petro Šeško, kaip praeiviams reiktų elgtis sutikus tokią viešnią mieste, ar vertėtų baimintis, jog gyvūnas gali sirgti pasiutlige ar užpulti?

„Nemanau, jog žmonėms reiktų baimintis. Atėjo tokie laikai, kai laukiniai gyvūnai vis drąsiau atklysta į miestą. Girdėjau atvejų, kai pas vienus rokiškėnus stirnos į kiemą ateina, prie durų miega. Laputės taip pat, žinau, jog netoli Laukupės upelio veda lapiukus, laiko juos ten oloje, o vėliau lenda pas žmones į kiemus, vagia kiaušinius ir net triušius pasivagia.

Negaliu, žinoma, šimtu procentų garantuoti, bet panašu, jog ši laputė tikrai neserga pasiutlige. Kai gyvūnas serga pasiutlige, dažniausiai tai galima iš karto pastebėti. Pasiutligė yra nervinė, aštriai progresuojanti liga, kurią išduoda agresyvus, neadekvatus gyvūno elgesys, stiprus seilėtekis, noras įkąsti, įvairūs traukuliai ir pan. O konkrečiai šios laputės uodega gali būti nutriušusi dėl niežų ar tiesiog išpešiota rujos metu - tai būdinga šiam laikotarpiui.

Laputės apskritai yra „naglos“, mažai ko bijo, todėl gyventojams patarčiau tiesiog neiti arti jų, nebandyti glostyti ir juo labiau - nešerti ir taip dar labiau nepratinti jų apsistoti mieste. Mieste medžioti negalima, pagauti jas - praktiškai neįmanoma, todėl tektų ieškoti kitų būdų, kaip jas iš miesto išvilioti.

Todėl tiesiog pasikartosiu, jei jau mieste sutikote tokią viešnią iš miško - laikykitės atstumo ir nemaitinkite“ - patarimais dalinosi P. Šeškas.

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video