Kambariniai augalai: 5 originalūs namų dekoravimo būdai (0)

Publikuota: 2021-09-30 Kategorija: Laisvalaikis
Kambariniai augalai: 5 originalūs namų dekoravimo būdai
Asociatyvi nuotr.

Egzotinės ir tradicinės augalų rūšys šiandien tapo vienu populiariausių namų dekoravimo elementų. Galima drąsiai sakyti – tai universali detalė, kuri užpildo bet kokios stilistikos patalpas. Svarstote, kaip efektyviai pagyvinti savo namų aplinką įvairia žaluma? Floristai bei interjero dizaineriai dalinasi 5 originaliomis erdvių puošybos idėjomis. Taigi, kaip pasitelkiant kambarines gėles kurti išskirtinį namų paveikslą? 

1. Augalų salelės 

Besidairant įkvėpimo populiariausiose namų interjero platformose, sunku nepastebėti vadinamųjų augalų salelių. Tai kelių skirtingų lapuočių kompozicijos, užpildančios tuščius patalpos kampus, kiek rečiau – didesnių baldų paviršius. Griežtų taisyklių deriniams nėra, tačiau geresnis rezultatas bus tuomet, jei kambariniai augalai bus: 

  • įvairių rūšių;
  • skirtingų formų ir aukščio;
  • išdėstyti skirtingame aukštyje;
  • pasodinti kontrastinguose vazonuose. 

Tai puikus būdas būstui suteikti daugiau bohemiškos, gamtos įkvėptos laisvės. Beje, itin svarbu, kad kuriamos salelės dydis būtų proporcingas turimam plotui. 3 ar 4 vazonai gali užpildyti senovinės komodos paviršių, tačiau didesnio kambario kampe toks gėlių skaičius gali būti per mažas, ne toks efektingas. 

2. Baldų dekoravimas 

Nenorite kurti salelės, o gal šiai nėra vietos? Įvertinkite turimų baldų paviršius – jie yra puikiausios pakylos skirtingiems lapuočiams. Pavyzdžiui, virtuvinio komplekto spinteles papuoškite svyrančiu, o ilgą knygų lentyną – vijoklinės rūšies augalu. Taip neskirdami papildomos vietos dekoro elementams pagyvinsite skirtingus namų kampus, apjungsite visas detales į bendrą, harmoningą visumą. 

3. Speciali pakyla 

Dekoruodami baldų paviršius, natūraliai sukuriate dinamišką, žaismingą vaizdą – be papildomų pastangų lapuočiai išsidėstę skirtinguose lygmenyse. Tačiau tai tikrai ne vienintelis būdas „pakelti“ augalus nuo žemės. Galite rinktis specializuotas pakylas, staliukus arba suoliukus gėlėms. Dažniausiai naudojamos tokio baldo ar konstrukcijos medžiagos – medis ir metalas. Baldo dizainas pritaikytas taip, kad vienoje vietoje galėtumėte laikyti skirtingo dydžio vazonus. 

4. Gėlių lentynos 

Namuose lentynas įprasta skirti daiktams, tačiau šiandien jos vis dažniau prie sienų tvirtinamos būtent dėl gėlių. Interneto platybėse gausu pavyzdžių, kur per visą ar dalį sienos išdėstytas lentynas puošia vien tik gėlės. Tokiu būdu galima susikurti vadinamąją žalumos sieną. Skirtingos augalų rūšys atrodo lyg meno kūriniai. Interjero dizaineriai siūlo pabandyti tokį puošybos metodą derinti su kitomis detalėmis, pavyzdžiui – paveikslais, dekoratyviais veidrodžiais. 

5. Pakabinama žaluma 

Galiausiai, vienas efektyviausių erdvės dekoravimo gėlėmis būdų – pakabinami lapuočiai. Vazonus galima tvirtinti tiek prie kitų baldų paviršių, tiek prie lubų. Tai vis dar santykinai mažiausiai naudojamas, todėl ir vienas originaliausių namų puošybos sprendimų. Ore kybantys vazonai – unikalūs akcentai įvairaus stiliaus erdvėse. Pavieniai elementai arba kompozicijos pagyvina tiek modernaus, tiek minimalistinio ar organiško braižo būstus. 

Geriausia dalis ta, kad šiandien įpūsti į namus daugiau gyvybės itin paprasta – pasirinktos augalų rūšys patogiai pristatomos tiesiai į namus. Tad belieka ieškoti gamtos įkvėpto interjero pavyzdžių ir keliauti į specializuotas internetines gėlių parduotuves.

 

Užs. nr. 1478.

 

Dalintis naujiena

Sponsored Video