Kavos gėrimas: dažniausiai girdimi mitai (0)

Publikuota: 2022-01-19 Kategorija: Laisvalaikis
Kavos gėrimas: dažniausiai girdimi mitai
Asociatyvi nuotr.

Ne vienas iš mūsų savo ryto neįsivaizduoja be puodelio kavos – šis gėrimas padeda prabusti ir žvaliai pradėti dieną. Visgi, nepaisant jo populiarumo, apie kavą iki šiol galime išgirsti pačių netikėčiausių teiginių, kurie visiškai neatitinka realybės. Susipažinkite su dažniausiai girdimais mitais ir pasitikrinkite, ar patys iki šiol jais netikėjote.

Popiet išgertas kavos puodelis sukels nemigą

Kavoje yra kofeino, kuris veikia kaip stimuliatorius ir leidžia mums išlikti budriems. Visgi, jis iš organizmo pasišalina neįtikėtinai greitai, todėl neturėtų turėti įtakos Jūsų miego ciklui. Žinoma, jei mėgaujatės šiuo gėrimu prieš pat miegą, kurį laiką užmigti gali būti sunku, tačiau jei paskutinį puodelį išgersite popiet, kofeinas jau tikrai bus pasišalinęs. Tiesa, kiekvienas iš mūsų šiuo atžvilgiu yra individualus, tad turėtumėte stebėti save ir nusistatyti savo asmeninį režimą.

Kava padeda numesti svorio

Kofeino stimuliuojantis poveikis gali šiek tiek pagreitinti Jūsų medžiagų apykaitą ir trumpam sumažinti apetitą, tačiau šie rodikliai tikrai nėra tokie žymūs, jog galėtų tapti ilgalaike svorio metimo strategija. Tuo labiau, kad dažnai geriant šį gėrimą, organizmas vis labiau prie jo pripranta. Žinoma, jei laikotės dietos, juodos kavos puodelis gali būti puikus jos papildymas, kadangi jame rasime minimalų kalorijų kiekį. Tačiau jei mėgstate įvairius kavos gėrimus su papildomais skoniais ir priedais, teigiamų pokyčių ant svarstyklių nereikėtų tikėtis.

Kava sukelia dehidrataciją

Išgėrus kavos, gali kilti noras dažniau nueiti į tualetą, o kadangi šis gėrimas yra laikomas silpnu diuretiku, gali atsirasti ir tam tikrų dehidratacijos simptomų, tokių kaip galvos skausmas ar burnos džiūvimas. Norint juos sustabdyti, dažniausiai pakanka išgerti vandens. Visgi, vis dažniau pabrėžiama, kad kava tikros dehidratacijos sukelti negali. Žinoma, tai nereiškia, kad gerdami šį gėrimą galite atsisakyti vandens, tačiau jei kava mėgausitės saikingai, su jokiomis papildomomis problemomis neteks susidurti.

Visa kava yra vienoda

Yra daugybė veiksnių, lemiančių kavos skonį ir kvapą – tai priklauso nuo kilmės šalies, klimato, dirvožemio, apdirbimo būdų ir skrudinimo. Nesunku pastebėti, jog tiek malta kava, tiek, pavyzdžiui, Nespresso kavos kapsulės turi ženklinimą, kuris atskleidžia intensyvumą ar netgi kitas ypatybes – tai nėra tik reklaminis triukas.

Dažnai bandoma nuomonę susidaryti ir atsižvelgiant į prekinį ženklą, tačiau tiek Lavazza, tiek ir kitos kompanijos gali pasiūlyti įvairiausių skonių įvairovę. Tiesa, svarbu žinoti, kad kompanijos dažniausiai siejamos su tam tikra istorija ir joms būdingais kavos apdirbimo būdais, o ne su šių gėrimų kokybe. Net ir prabangiausi gėrimai nebus tokie gardūs, jei sumalę pupeles, jas ilgą laikotarpį laikysite ypatingai dienai.

Kava gali sukelti priklausomybę

Kofeinas stimuliuoja centrinę nervų sistemą, todėl iš dalies gali išsivystyti nedidelė priklausomybė. Visgi, nusprendus kavos atsisakyti, neturėtų tekti susidurti su stipriais abstinencijos simptomais – tikėtina, kad dieną ar dvi jausite šio gėrimo trūkumą. Tačiau jei ir dabar kavos gėrimas Jums labiau yra ritualas, o ne būtinybė, net ir jų turėtų pavykti išvengti. Juo labiau, kad galima rinktis ir kofeino neturinčius gėrimus.

Akivaizdu, kad kava iš tiesų nėra tokia „bloga“, kaip kad galėtų pasirodyti – jei ja mėgausitės saikingai ir protingai, pavyks išvengti bet kokių nemalonių padarinių. Verta pagalvoti ir apie prietaisus, kurie užtikrintų dar paprastesnį šio gėrimo paruošimo procesą: pastaruoju metu sparčiai populiarėja automatiniai kavos aparatai, kurie įvairius gėrimus leidžia pasigaminti vos keliais mygtuko paspaudimais. Platų jų pasirinkimą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.

Užs. nr. 1614

Dalintis naujiena

Rekomenduojami video