Kazliškyje išrinktas Sūrių karalius (foto) (0)

Publikuota: 2022-11-26 Kategorija: Laisvalaikis
Kazliškyje išrinktas Sūrių karalius (foto)
Rokiškio Sirena nuotr. / Po dvejų metų pertraukos Kazliškyje surengta „Sūrio šventė“.

Po poros metų pertraukos Kazliškio seniūnijos gyventojai rinkosi į tradicinę „Sūrio šventę“, kurios kulminacija tapo Sūrio karaliaus rinkimai. Geriausiu ir gardžiausiu varškės sūriu komisija karūnavo dviejų skonių sūrį, gamintą Editos Kastanauskienės.

Su dovanomis

Penktadienio vakarą į Kazliškio senuosius kultūros namus rinkosi seniūnijos gyventojai ir svečiai. Žinoma, pirmiausiai šventė prasidėjo nuo sveikinimų. Susirinkusius pasveikino Kazliškio seniūnė Justina Kazanavičienė, pasidžiaugusi, kad po pertraukos dėl koronaviruso pandemijos vėl galima susiburti į smagią „Sūrio šventę“. Kazliškiečius aplankė ir sveikinimus siuntė Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas, įteikęs bendruomenei saldžią dovaną, bei Rokiškio krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Mindaugas Petkevičius, Kazliškio bendruomenės narys, padovanojęs šios seniūnijos jaunojo ūkininko nufotografuoto daigelio nuotrauką.

Vertino komisija

Po oficialiosios renginio dalies susirinko sūrių vertinimo komisija. Jai vadovavo Vaiva Repečkienė, Anykščių kredito unijos Rokiškio skyriaus vadovė, nariai – M. Petkevičius, Rokiškio krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas, ir Liucija Žalienė, Kazliškio pieno surinkimo punkto vedėja.

Komisijos verdiktui buvo pateikti septyni skirtingi varškės sūriai, kuriuos pagamino Vida Petrikėnienė, konkursui pateikusi dviejų rūšių sūrius, taip pat Jolita Karpavičienė, Liucija Guzevičiūtė, Edita Kastanauskienė, Gintautas Karpavičius, Vytautas Zizas.

Lydėjo plojimai

Kol komisija degustavo ir vertino gaminius, susirinkusiems dainavo vietos atlikėjos, šoko viešnios iš Rokiškio – rytietiškų šokių studija „Ya Elbi bei linijinių šokių kolektyvas „Madaras“ iš Jekabpilio krašto, Latvijos.

„Pirmą kartą Kazliškyje koncertavo kaimynai iš Latvijos. Tai – draugiškas vizitas. Taip pat nėra buvę, kad pas mus lankytųsi rytietiškų šokių kolektyvas. Mūsų koncertas – stilių ir žanrų samplaika“, – sakė Vida Burakovienė, Pandėlio universalaus daugiafunkcio centro Kazliškio skyriaus vadybininkė.

Buvo akivaizdu, kad toks formatas labai patiko žiūrovams, nes jie kiekvieną pasirodymą palydėdavo nuoširdžiais plojimais, dainavo ir lingavo.

Išdalino nominacijas

Šventės kulminacija tapo Sūrio karaliaus rinkimai. Komisijos pirmininkė V. Repečkienė padėkojo už gražią šventę ir skanius sūrius, taip pat įteikė nominacijas bei atminimo dovanas. Sūrių karaliumi komisija vienbalsiai nominavo E. Kastanauskienės varškės sūrį. Pikantiškiausio sūrio vardas teko V. Zizo gamintam sūriui, V. Petrikėnienės – pripažintas rudeniškiausiu, L. Guzevičiūtės – „Močiutės“ sūriu.

„Mano sūrio nebūtų be Kvederavičių šeimos su meile prižiūrimų karvyčių“, – sakė L. Guzevičiūtė, atsiimdama dovaną.

Saldžiausiu sūriu pavadintas V. Petrikėnienės gaminys. Ji su šypsena pripažino, kad jos sūris taip pat pagamintas iš Romos ir Remigijaus Kvederavičių ūkio pieno. Tradiciškiausio sūrio vardas skirtas G. Karpavičiaus sūriui, o išradingiausio – J. Karpavičienės.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video