Kelionių organizatoriams Ilzenberge buvo atvertos tos durys, kurios ne visiems atsiveria... (foto) (0)

Publikuota: 2024-04-08 Kategorija: Laisvalaikis
Kelionių organizatoriams Ilzenberge buvo atvertos tos durys, kurios ne visiems atsiveria... (foto)
Rokiškio Sirena nuotr. / Ilzenbergo dvaras per vienerius metus įgyvendina didžiulę plėtrą.

Artėjanti vasara ir po truputį „atgyjantis“ turizmo sezonas skatina šiame versle besisukančius asmenis sukti galvas, kaip tapti žinomais šioje šakoje. Ilzenbergo dvaro bendruomenė kasmet organizuoja infoturą, kurio metu kviečia Lietuvoje veikiančių turizmo agentūrų atstovus ir renginių organizatorius pažinti dvarą bei čia atrandamą autentiką.  

Iš visos šalies

Ilzenbergo dvaro komanda infoturą šiais metais surengė vėjuotą balandžio penktadienį.

Anot organizatorių, laikas pasirinktas atsižvelgiant į aplinkybes: turizmo sezonas dar neprasidėjęs, o atvykę kelionių ir renginių organizatoriai dar nėra galutinai sudėlioję pasiūlymų turistams. Atsižvelgiant į tai, jog salėje susirinko daugiau nei pusšimtis žmonių iš įvairių, ir net labai tolimų, Lietuvos miestų galima spręsti, kad toks organizatorių sprendimas pasiteisino.
Specialiai užsakytais autobusais iš Vilniaus bei Kauno atvyko: kelionių, renginių, vestuvių organizatoriai.

Taip pat galima buvo sutikti kaimyninės Latvijos turizmo organizatorių, Italų grupes vedantį gidą.

Girdėjo, bet neatvykdavo

„Mes kvietėme tikslingai tuos žmones, kurie dirba turizmo sektoriuje bei tuos, kurie organizuoja įvairius renginius. Ne visas Lietuvos turizmo agentūras kvietėme, nes ne visos dirba su vidiniu šalies turizmu. Ne kartą išgirdome sakant: „Mes apie jus girdėjome, bet niekaip nerandam laiko atvažiuoti“.  O dabar jau nebebuvo kaip išsisukti – kvietėm tikslingai, yra renginys (juokiasi – aut. past.). Ir oras dar kol kas palankus tokioms apžvalginėms išvykoms, nes turizmo sezonas dar tik prasidės, organizatoriai vis dar ieškosi naujų krypčių, nerastų vietų“, – priežastį infoturą surengti ne šiltomis vasaros dienomis, o ankstyvą pavasarį, įvardijo organizatoriai.

Anot jų, nors ir labai nutolęs nuo didžiųjų miestų, Ilzenbergo dvaras – puiki vieta švęsti pačias įvairiausias progas. Čia yra ne tik 17 ha išpuoselėtas parkas, vynuogynas ir unikali Meilės sala, bet ir nuostabūs, autentiški, 500 metų skaičiuojantys rūmai, su savo istorija ir dvariška aura. Čia yra visko, ko reikia tiek poilsiui, tiek aktyviai veiklai, netgi – darbo susitikimams.   

Ilgą kelionę paįvairino veiklomis

Į klausimą, ar apie dvarą žinantys, tačiau čia atvykti vis nesiryžę turizmo ekspertai viena iš to priežasčių  neįvardina blogo kelio bei ilgos kelionės, „Infoturo“ organizatoriai sakė pasirūpinę turistų veikla: kad kelionė autobusais nepragiltų, vykstantiems asmenims buvo paruošta kryžiažodžių apie Ilzenbergą, reklaminių lankstinukų, o kelionės eigoje prisijungė gidai, kurie taip pat pasakojo dvaro istoriją bei apie čia vykstančias pramogas, siūlomas paslaugas.

„Tie žmonės, kurie domisi dvarais, vietos kelionėmis, žino apie Ilzenbergo dvarą. Visgi, neretai įvertinama kelionės trukmė – per tris valandas galima nuskristi atostogų į Turkiją“, – šyptelėjo viešnia iš Vilniaus.

Tačiau į pastebėjimą, jog neretai tiek pat laiko vilniečiai praleidžia ir automobilių spūstyje vykdami iš darbo namo, turizmo organizatorė atsakė, kad šio fakto sostinės gyventojai dažniausiai neskaičiuoja.

Pristatė save

Pirmą kartą į Ilzenbergą atvykusioms turistų grupėms trys gidai aprodė viską, kas aktualu organizuojant asmenines šventes ir ką galima gauti joms pasirinkus Ilzenbergo dvarą.

Tai – prabangūs dviviečiai didieji ar puošnūs mažieji apartamentai, didžioji ar jauki, elegantiška valgomojo salės, vyno degustavimo erdvė autentiškame XVIII a. rūsyje su skliautinėmis lubomis, susitikimų salė ar dvariškai elegantiška profesoriaus Vytauto Landsbergio biblioteka svarbiems susitikimams.

Pasak gidų, visos čia esančiose knygos pasirašytos paties profesoriaus, kuris šiam „darbui“ užtruko maždaug tris su puse valandos, trumpai pakomentuodamas kiekvieną egzempliorių.

Antrajame dvaro rūmų aukšte yra įrengti 9 stovyklinio tipo miegamieji kambariai, kuriuose talpinama iki 50 asmenų.

Pasak Ilzenbergo dvaro direktoriaus Jaroslavo Masliuko, esant poreikiui miegamų vietų skaičių galima padidinti iki 65.

Viltingai laukia kitų metų

Šį turizmo sezoną dvaras pasitinka išsiplėtęs. Praėjusį rudenį buvo baigta įrengti nauja, net 300 žmonių galinti talpinti salė.

„Turime naują, visai atskirame pastate esančią Patrankų salę. Ji unikali tuo, kad langai – tai patrankų iššovimo angos, tad pastatas ne tik modernus, bet modernumas persipina su istorija. Čia galima organizuoti šventę, skirtą nuo 100 iki 300 asmenų. Patikslinsiu, kad 100 yra jei pasirenkamas sėdimos šventės variantas, o 300 – jei furšetas“, – sakė J. Masliukas.

O pradėję dalintis ateities planais, Ilzenbergo dvaro atstovai džiaugėsi, kad 2025-aisias planuoja atidaryti didžiulį 4,5 žvaigždučių viešbutį ant ežero kranto, kuriame bus įrengti net 43 dviviečiai kambariai.

Turizmo organizatoriams parūpo itin kasdieniškas dalykas: kokio tipo lovos – viengulės ar dvigulės – atsiras viešbutyje: „Tai svarbu organizuojant renginius. Klausimas apie lovas yra vienas pirmųjų, kuriuos užduoda užsakovai, kai kalbama apie renginio vietą. Jei būtų atskiros, esant poreikiui jas galima sustumti uždedant bendrą čiužinį“.

Dvaro direktorė Diana Jokimčienė patikino, kad baldų klausimas dar yra tik „svarstymų lygmenyje“, tad padėkojo už pastabą ir patikino į ją atsižvelgsianti.

Unikalus šiltnamis ir...

Dar viena naujovė, kurią čia atvyksiantiems turistams žada Ilzenbergo bendruomenė – unikalus vynmedžių šiltnamis. Žadama, jog jame auginamomis vynuogėmis bus galima pasivaišinti ir po dvarą vaikštantiems svečiams, o užsisakius vyno degustaciją ir pamėginti įvertinti savo skonio receptorių tikslumą atskiriant jų rūšis.

Mažiesiems lankytojams ir toliau pildoma lauko žaidimų erdvė, kurioje nuo kombaino ir žemės ūkio technikos, iki interaktyvių žaidimų. Nuo liepos mėnesio iki lapkričio šalia žaidimų aikštelės atidaromas 1,7 ha ploto kukurūzų labirintas.

Visgi, bene didžiausia intriga, kuri aktuali ne tiek viešėjusiems šalies turizmo ekspertams, kiek vietiniams gyventojams, yra ta, kad Ilzenbergo dvaras išplėtė savo valdas daugiau nei dvigubai: nuo 500 ha žemės iki 1 tūkst. 200 ha.

Apie tai – kituose numeriuose.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video