Kodėl operetės žanras išlieka populiarus? (0)

Publikuota: 2024-05-28 Kategorija: Laisvalaikis
Kodėl operetės žanras išlieka populiarus?
pexels.com nuotr. / Asociatyvi nuotr.

Operetės žanras yra ypatingas tuo, kad joje vaidinantys žmonės turi dainuoti kaip operoje, šokti kaip balete ir mokėti reikšti dramatiškus ir komiškus jausmus. Puiku yra tai, kad operetės siužetas visada paremtas subtiliu humoru, šviesiu lyrizmu, kupinas optimizmo, kilnių ir romantiškų jausmų. Dar yra sakoma, jog operetė mums asocijuojasi su desertu. Joje užkoduota laisvė visus užburia, todėl nepaliaujamai vilioja.

Kokios operetės premjera pavasarį pasitinka Kauno valstybinis muzikinis teatras?

Kauno valstybinis muzikinis teatras pavasarį pasitinka nuotaikingos Franco Leharo operetės „Grafas Liuksemburgas“ premjera. Jo scenoje šurmuliuos margaspalvė publika tarsi atkeliavusi iš praėjusio šimtmečio pradžios Paryžiaus.

Ją sudarys tikri ir netikri aristokratai bei paskui juos sekiojantys lengvabūdžiai bohemos eiliniai, snobiški miestelėnai ir pernelyg susireikšminę savivaldos kunigaikštukais save laikantys kvaili klerkai. Šių laikų dvasią sukryžminęs su praėjusio šimtmečio išgyvenimais operetės režisierius Kęstutis Jakštas operetei įkvepia naują gyvenimą.

Kokia apranga puikuojasi „Grafo Liuksemburgo“ komanda?

Operetės kostiumų dailininkė Kotryna Daujotaitė pademonstravo išskirtinę išmonę. Jai teko sukurti daugiau nei pusantro šimto skirtingų XX amžiaus antrą dešimtmetį atitinkančių aprėdų.

Tuo tikslu sunaudota daugybė skirtingų spalvų natūralaus ir dirbtinio šilko, įvairiaspalvių juostelių, mezginių, tiulio tinklelių, žakardinių audinių, aksomo, atlaso, vilnos ir kitokios rūšies medžiagų.

Viso to reikėjo ne tik vyriškiems bei moteriškiems drabužiams, bet ir Venecijos karnavalo kostiumams siūti. Tad operetės žiūrovai turi progą ne tik stebėti smagų bei intriguojantį veiksmą, bet ir pasijusti savotiško madų šou dalyviais.

Kur žiūrovams siūlo nusikelti Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras?

Praėjusių metų pabaigoje Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras savo žiūrovams padovanojo Žano Ofenbacho operetės „Orfėjas pragare“ premjerą. Šis sceninis veikalas kviečia pasinerti į siautulingą aplinką, kurioje „maudosi“ jo herojai.

Operetės režisierė Rūta Bunikytė pasistengė nepriekaištingai išpildyti visas Ž. Ofenbacho pateiktas teatrines užduotis, kai scenos viena kitą keičia žaibišku tempu, tad gyvenimas joje virte verda, nušluodamas į pašalius visa, kas jam trukdo sėkmingai rutuliotis.

Jei norite sužinoti, kokias dar operetes šiuo metu rodo Lietuvos muzikiniai teatrai, informacijos ieškokite internetinėje svetainėje: https://pickvibe.lt/p/renginiai/operete.

Užs. nr. 2474.

Dalintis naujiena

Rekomenduojami video