Lėlės atgijo jau 28-ąjį kartą (0)

Publikuota: 2024-06-10 Kategorija: Laisvalaikis
Lėlės atgijo jau 28-ąjį kartą
Asmeninio archyvo nuotr. / Tradicinis festivalis nestokoja gerų emocijų ir smagių akimirkų.

Vasaros pradžia Rokiškyje neįsivaizduojama be tradicinio, šilto ir užburiančio lėlių teatrų festivalio „Kai atgyja lėlės“, kurį organizuoja Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešoji biblioteka. Šį kartą į susitikimą bibliotekininkės pakvietė rajono vaikus ir nagingiausius Aukštaitijos rajonų lėlininkus.

XXVIII-ajame Aukštaitijos regiono lėlių teatrų festivalyje ,,Kai atgyja lėlės“ lėlininkų kūrybą pristatė penki lėlių teatrai, o per magiškas lėlių pasakojamas istorijas vedė dvi pasakotojos: Valda  Bugailiškienė ir Inga Belovienė.

Vaikais leidosi į stebuklingą kelionę, kurioje sutiko J. Keliuočio viešosios bibliotekos lėlių teatrą ,,Padaužiukai“ ir naujausią jų pasakojimą apie „Baubą“, Šiaulių Vytauto Vitkausko viešosios bibliotekos Gruzdžių Augustino Griciaus padalinio lėlių teatrą bei jų istoriją apie „Stebuklingą lagaminą“, „Katino Murklio teatrą“ iš Ukmergės, lėlių teatrą „ČIZ“, ,,Nykštuko lėlių teatrą“ iš Kauno.

Viena smagesnių atrakcijų, į kurią buvo „pajungti“ ir smalsūs vaikai, tapo ,,IN and Co“ organizuota edukacija ,,Pirštukinės lėlės“. Su koordinatorių pagalba moksleiviai pasigamino lėles-kiškius, kurie paskui vaidino ekspromtu sekamoje pasakoje „Šimtas zuikių“.  

Festivalio metu buvo apdovanoti rajoninio konkurso-parodos, „RO-kiškio nuotykiai bibliotekoje“ dalyviai ir nugalėtojai. V. Bugailiškienė stebėjosi vaikų kūrybingumu ir darbštumu bei džiaugėsi, kad konkurse dalyvavo ne tik Rokiškio moksleiviai: gauta priešinių iš Šiaulių.

Paroda veiks Vaikų ir jaunimo skyriuje, Taikos g. 19, iki Rokiškio miesto gimtadienio – rugsėjo 23 d.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video