Muziejų naktis Rokiškyje: nuo parodų iki naktinių žygių ir loterijos (0)

Publikuota: 2024-05-20 Kategorija: Laisvalaikis
Muziejų naktis Rokiškyje: nuo parodų iki naktinių žygių ir loterijos
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškio garbės piliečio darbai tapo loterijos prizais.

Šeštadienį minėta Europos muziejų naktis Rokiškyje buvo gausi veiklų, atradimų ir patirčių. Kažką sau iki vidurnakčio šurmuliuojančiame Krašto muziejuje surado šeimos su vaikais, dailės, muzikos, istorijos ir net ekstremalių pojūčių mėgėjai.

Viskas pasisekė

Rokiškio krašto muziejaus direktorė Aušra Gudgalienė, paklausta kaip vertina „pirmąją“ savo muziejaus naktį šyptelėjo – teigiamai, o kaip kitaip?

„Žmonių, apsilankiusių mūsų muziejuje tą pusdienį buvo tikrai nemažai. Neskaičiavom, bet iškalbingi yra patys faktai, kad: visos edukacijos, į kurias buvo būtina išankstinė registracija, buvo užpildytos, išparduoti visi bilietai į kraštiečio, menininko Algimanto Stanislovo Kliaugos parodą-loteriją, istorinė menininkės J. Janus paskaita ir kartu paroda sulaukė didelio dėmesio – žmonės sunkiai tilpo dvaro menėje, naktinė ekskursija po miestą taip pat buvo gausi – susirinko, jei neklystu, 64 žmonės“, – vardijo direktorė.

Gal įsigys autobusiuką?

Anot jos, labai pasiteisinęs muziejaus nakties renginys – ekskursija atviru autobusu po miestą. Maršrutą sudarę muziejininkai Simona Strumskytė ir Justinas Malcius puikiai paruošė maršrutą: „Įsivaizduokite, jei rokiškėnė, kuri yra tikrai aktyvi įvairių kultūrinių, meninių ir visokių kitokių renginių Rokiškyje lankytoja pasako, kad tos ekskursijos metu sužinojo kur mieste yra Sinagogų gatvė, reiškia, padirbėta buvo gerai. Džiugu, kad net tokiam žmogui mūsų renginiai padovanojo pirmų kartų“.

Autobusiuką ekskursijom muziejininkai šį kartą nuomojosi iš Salų dvaro valdytojos Birutės Dapkienės, tačiau A. Gudgalienė svarstė, kad gal visai tikslinga būtų jį turėti visam vasaros sezonui, o pasivažinėjimas juo būtų dar viena iš atrakcijų atvykstantiems turistams.

Ieško loterijos laimėtojų

Muziejaus nakties renginių gausoje išsiskyrė Rokiškio krašto garbės piliečio A. S. Kliaugos parodos „Vingiuotas tas kelias“ atidarymas, kurio metu tapytojas ne tik priėmė sveikintojų gėles ir gražius žodžius, bet ir surengė savo darbų loteriją.

Autorius skyrė 30 paveikslų, o loterijoje dalyvavo visi bilietus į parodos atidarymą įsigiję asmenys. Pagalbininkams iškilmingai ant molberto rikiuojant paveikslus, buvo traukiami laimingi bilietų numeriai. Deja, ne visi bilietus įsigiję rokiškėnai atvyko į patį atidarymą, tad organizatoriai skelbia laimėtojų paieškas.

A. S. Kliaugos tapytus paveikslus laimėjo bilietai: 9, 94, 6, 23, 113, 63, 7, 101, 13, 54, 120, 32, 84, 118, 48, 41, 56, 47, 86, 91, 110, 107, 105, 58, 80, 37, 39, 85, 36, 11.

Tie, kurie paveikslų neatsiėmė, kviečiami į Krašto muziejų pasiimti savo laimėjimo.

Pasak Krašto muziejaus direktorės, iš viso buvo nupirkta per 120 bilietų, kurių vieno kaina – 12 eurų. Visa už bilietus surinkta suma bus skirta dvaro baldams įsigyti ir restauruoti.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video