Oficialu: nerta bajoriškių eglė jau patvirtinta rekordų diplomu (0)

Publikuota: 2024-03-19 Kategorija: Laisvalaikis
Oficialu: nerta bajoriškių eglė jau patvirtinta rekordų diplomu
Asmeninio archyvo nuotr. / Kol kas bajoriškių pasiektas rekordas įprasminamas diplomu, o kažkada bus įrašytas į „Įdomiausi Lietuvos rekordai“ naujausią leidimą.

Kai praėjusiais metais prieš didžiąsias metų šventes Bajorų gyvenvietė pasipuošė didžiule, stilizuota iš nertų kvadratėlių „pagaminta“ egle, ja grožėjosi ne tik vietiniai – video reportažą transliavo ir šalies televizijos. Visgi, neįprastą kalėdinę puošmeną ruošusių moterų klubo „Vidurdienio damos“ tikslas buvo ne papulti į televiziją, o savo darbą užfiksuoti Lietuvos rekordų knygoje. Vasario viduryje paaiškėjo, kad moterys tikslą pasiekė, o lygiai po mėnesio – kovo viduryje – klubą pasiekė oficialus diplomas.

Dar neaišku kur

Prieš Kalėdas „užaugusi“ ir į „Įdomiausių Lietuvos rekordų“ knygą patekusi 5,47 m. eglės dekoracija pagaminta iš nertų kvadratėlių, sujungus juos į 4,5 m ilgumo šalikus ir sutvirtinus viela bei papuošus daugiau nei metrą siekiančia viršūne.

„Vidurdienio damų“ klubo vadovė Nijolė Knečiūtė-Čirūnienė sakė, kad kartu su rekordą fiksuojančiu diplomu moterys gavo ir keturias knygas „Įdomiausi Lietuvos rekordai“. Deja, kol kas 2021-ųjų metų leidimo knygoje naujasis bajoriškių rekordas neįrašytas.

„Niekas nesakė, nerašė, nors mes ir neklausėm, kada pasirodys naujas knygos leidimas ir bus įrašytas šis mūsų rekordas. Tiesą pasakius, dabar dar šiek tiek neaišku, net į kokią knygą – šią, Vaido Čeponio ir Gintaro Pociaus sudarytą „Įdomiausių Lietuvos rekordų“ ar į Vytauto Navaičio „Lietuvos rekordų“ knygą pateksim. Nes pastaroji, apskritai, leista 2003 m. Bet svarbiausia, kad rekordo diplomas – mūsų rankose, faktas – patvirtintas ir oficialus“, – juokėsi pašnekovė.

Įvairiausi rekordai

Pasak įvairiausių rekordų nuolat siekiančios moters, kol kas nei vienoje iš minėtų knygų dar neįrašyta ir prieš trejetą metų aukščiausia virvelių eglutės dekoracija pripažinta 29 km ilgio bajoriškių padaryta dekoracija. Visgi informacijos, apie Bajorų gyventojų siekiamybę nustebinti ir sukurti kažką unikalaus, „Įdomiausių Lietuvos rekordų“ knygoje jau galima rasti. Čia įrašytas 2016-aisiais fiksuotas „Didžiausios žieminės kepurės su bumbulu“ rekordas.

N. Knečiūtė-Čirūnienė prisiminė, kad dar anksčiau siekta ilgiausio pienių vainiko ir 2015 m. užfiksuotas ilgiausias uogų vėrinys – 76,56 m ilgio, 4,5 kg masės – suvertas iš šermukšnių uogų „Šermukšninės“ šventėje. Jį, per vieną valandą suvėrė 4 šeimos.

Tikslus kvadratėlių skaičius

Įvairias rekordais besidžiaugianti pašnekovė atskleidė, kad šį kartą moterys akcentavosi ir norėjo pasiekti dekoracijos, sudarytos iš daugiausiai nertų kvadratėlių rekordą: „Mūsų kūrinį vertinę nepriklausomi ekspertai dekoraciją matavo ir pripažino, kaip aukščiausią iš nertų kvadratėlių padarytą eglę. Nors mes akcentavomės į daugiausiai... Tačiau rekordą fiksavusi tarnyba atliepė, kad kvadratėliai „nebuvo suskaičiuoti ekspertų“. Bet mes tai skaičiavom! Eglei iškilti per metus nunėrėm 2 tūkstančius 792 kvadratėlius“, – 15-os bendraminčių darbu didžiavosi N. Knečiūtė-Čirūnienė.

O paklausta, kokio rekordo vizija dabar sukasi mintyse, moteris griausmingai nusijuokė – artėjant Velykoms su dar trimis bendramintėmis pradėjo nerti kiaušinukus: „Viena iškėlė tokią mintį ir pasijuokėm, kad kovo 14 d. pradėję, kasdien nunerdamos po kiaušinuką, per metus turėsim po 366. O kai sudėsim visos keturios...“.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video