Pavasarinių mugių metas: šį savaitgalį kviečia į tradicinę knygų mugę (0)

Publikuota: 2024-02-22 Kategorija: Laisvalaikis
Pavasarinių mugių metas: šį savaitgalį kviečia į tradicinę knygų mugę
Organizatorių nuotr. / Keturias dienas Vilniuje šurmuliuos knygų mugė.

Sausio-vasario mėnesiai Lietuvoje – didžiųjų mugių metas. Neseniai grįžę iš Vilniuje, „Litekspo“ parodų rūmuose vykusios turizmo parodos „Adventur“, rokiškėnai vėl sostinėje: vasario 22-25 d. vyksta didžioji Baltijos šalių literatūros šventė – knygų mugė „Pasauliu netikiu, o pasaka tikiu“.

Trys įstaigos

Pasidairyti ir apsižvalgyti pirmąją knygų mugės dieną į Vilnių išvyko Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos kolektyvas bei Rokiškio kultūros centro atstovai (KC).

Pastarieji Turizmo alėjoje pristato teatralizuotą programą „Sofija ir imperatorius“ ir, be abejo, kviečia apsilankyti Rokiškyje.

J. Keliuočio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus kolektyvas bibliotekų erdvėje nuo 15 iki 17 val. pristatė edukacinę programą „Knygutės pleputės“.

Pasak bibliotekos direktorės Daivos Vilkickienės, šiemet į mugę vyko 19 bibliotekos darbuotojų: ne tik iš centrinės bibliotekos, bet ir iš filialų rajone.

Turėti stendą – brangu

Direktorė prisiminė, kad tik du kartus: 2020 m. ir 2021 m. Rokiškio biblioteka vyko pristatyti savo leidinių: „Tai – ne pigu. Vien stendas kainuoja apie 600 eurų. Mes šiandien, kaip įprastai, atvykome tik su edukacine programa ir, be abejo, pasižvalgyti, susipažinti su naujienomis, kažką įsigyti, pasikalbėti su rašytojais ir pakviesti juos atvykti į mūsų biblioteką“.

Visgi, pasak D. Vilkickienės, knygų mugėje net ir nepristatant savo leidinių, darbo yra – susitikimai ir pokalbiai su knygas pristatančiais rašytojais bei įkalbinėjimai atvykti į Rokiškį.

„Susitikau ir bendravome su Ričardas Šileika. Jis ir taip yra mūsų draugas, ne kartą jau viešėjęs Rokiškyje, tačiau dabar išleido naują knygą ir vėl kviečiame jį atvykti į mūsų biblioteką. Mėginam prisikviesti gamtininką, fotografą Marių Čepulį. Manau, rokiškėnams būtų tikrai įdomu su juo susitikti“, – apie išvyką kalbėjo pašnekovė.

Knygų išpardavimai

Pasak jos, jau pirmąją dieną knygų mugėje – daugybė žmonių. Ypač jų daug salėse, kur vyksta knygų pristatymai ir yra galimybė susitikti jų autoriais – šiek tiek pasivėlinus vietos atsisėsti jau nebėra.

Pati D. Vilkickienė sakė asmeniškai sau įsigijusi ne vieną knygą: „Man rūpėjo Benas Lyris, kurį vis kviečiuosi ir į Rokiškį, vertinu Leonido Donskio knygas. Knygų kainos? Negaliu pasakyti, kad jos būtų labai didelės. Gal internetu galima įsigyti ir pigiau, tačiau tokiu atveju moki už pristatymą, tad kaina išsilygina. Apskritai, čia labai daug išpardavimų: vaikiškos knygos po 4-5 eurus. Yra senosios, klasikos knygos, net po 1 eurą“.

Bibliotekos direktorė šiek tiek apgailestavo, kad nėra galimybės knygų mugėje papildyti bibliotekos fondų. Jie atnaujinami vykdant viešuosius pirkimus, perkama, dažniausiai, iš leidyklų.

Pamatys ir muziejų

Antrąją knygų mugės dieną – penktadienį – mokslo monografijos ir katalogo leidinį, autorės Aušros Vasiliauskienės išleistą „Rokiškio dvaro meno kolekcija“, kurią sudaro dvi skirtingos dalys, pristatys Rokiškio krašto muziejaus kolektyvas. Interesantų jie lauks 23 d., 20 val. 5.5 salėje, kur bus kalbama apie knygoje atskleidžiamą Rokiškio dvaro meno kolekcijos istoriją, analizuotus kolekcijos turinį ir vertę, praradimus ir atradimus bei grafų reikšmę formuojant rinkinius.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video