Pirmąjį sodo traktoriukų varžybų blyną iškepęs A. Vaitiekūnas jau „maišo tešlą“ antrajam (0)

Publikuota: 2024-06-17 Kategorija: Laisvalaikis
Pirmąjį sodo traktoriukų varžybų blyną iškepęs A. Vaitiekūnas jau „maišo tešlą“ antrajam
Rokiškio Sirena nuotr. / Pirmą kartą Lietuvoje vykusiose sodo traktorių varžybose nestigo azarto, dalyvių ir žiūrovų.

Savaitgalį Rokiškio rajone įvyko tai, ko Lietuvoje dar nebuvo: Audrius Vaitiekūnas „iškepė“ pirmąjį sodo traktoriukų lenktynių blyną ir juokėsi, kad taip puikiai startavus, būtų neatleistina nepakartoti.

Trūko vos už 2 m

Varžybų organizatorius skaičiavo, kad iš viso, trijose varžybų klasėse, dalyvavo 22 lenktynininkai: „Visgi, organizuojant varžybas man svarbiausia buvo pritraukti kuo daugiau žmonių į „Open“ klasę, kurioje varžėsi labai modifikuotų traktoriukų vairuotojai. Čia turėjom 9, kaip sakau – rimtus, stipriai ištobulintus, „greitus ir įsiutusius“ traktoriukus, bei vieną, tokį truputėlį modifikuotą variantą. Šioje klasėje tikrai virė rimtos varžybos, buvo daug azarto, neišvengta incidentų, bet absoliučiai visi dalyviai po varžybų buvo patenkinti ir gerai nusiteikę. Jau galvoja, ką tobulinti savo traktoriuose kitoms varžyboms. Vienas pažįstamas šiandien parašė žinutę, kad varžybose dalyvavusi 16-metė jo dukterėčia nori rimtesnio traktoriuko, tad važiuoja į Druskininkus pirkti naujo (juokiasi – aut. past.)“.  

A. Vaitiekūnas pasidžiaugė pats varžybose užėmęs III-ąją vietą. Varžybų dalyviai turėjo apsukti trasoje po 5 ratus, o finale dviem daugiau – 7. Lenktynių dalyvis ir organizatorius juokėsi, kad jei finale būtų tekę važiuoti nors vienu ratu daugiau, būtų iškritęs iš varžybų, nes vos kirtus finišo liniją trūko traktoriuko dirželis ir jis sustojo.

Iš svajonių į realybę

Pasiteiravus, ar šeštadienį buvo išpildyti visi lūkesčiai, A. Vaitiekūnas pripažino – apie tokį srautą žiūrovų tik pasvajodavęs: automobiliais buvo užpildyta ne tik „MilAdrijos“ teritorija, bet ir kelių Bajorai-Lukštai ir Rokiškis-Juodupė atkarpos.

Maloniai nudžiugino ir dalyvių gausa bei įvairovė, tad renginys net pranoko lūkesčius.

„Kai vyko dalyvių registracija, sąraše buvo viena moteris. Bet varžėsi jų ir daugiau. Viena dalyvė iš vis buvo jau vyresnio amžiaus – tikrai virš 65 metų. Atvažiavo į Rokiškį iš Pagėgių, Kryžkalnio, Tauragės, Vilniaus ir Kauno, buvo kaimynų kupiškėnų. Jie ir laimėjo varžybas. Bet rezultatas visai nenustebino, nes traktoriukas buvo taip puikiai modifikuotas, kad atrodė, jog jis – tiesiai iš parduotuvės. Kaip naujas. Žinojau ir prieš varžybas, kad tiesiojoje važiuoja greičiau nei 65 km/val., bet ir trasoje lėkė apie 45 km. Aš su saviškiu išvysčiau apie 35 km, nors jis taip „tepulepu“ darytas“, – šmaikštavo pašnekovas.

Verda mintys toliau...  

Nors po varžybų praėjo vos pora dienų, A. Vaitiekūnas sako jau iš kart po apdovanojimų su bendraminčiais „puse lūpų“ aptarę, koks bus tęsinys: „Aišku, viskas dar – „šviežia“, reikia laiko susigulėti emocijoms, bet tam tikras išvadas jau turėjau laiko pasidaryti. Kitam kartui tikrai reikės daugiau trasos prižiūrėtojų, teisėjų. Nes žiūrovams šiek tiek trūko sąmoningumo ir savisaugos jausmo. Aš pats ne kartą ir ne vienam sakiau, prašiau pasitraukti nuo trasos... Bet nueini tolyn ir vėl jie lipa į trasą. Jie ir patys rizikuoja, ir kaip dalyviui jaustis, jei koks įvykis nutiktų? Trumpai sakant, trūko darbo jėgos: svečius priiminėjo ir automobilius reguliavo tėtis su broliu, daug organizacinės pagalbos sulaukiau iš Jordano Jakšio“.

O ištaisyti klaidas rokiškėnas žada visai ne užilgo – rugpjūčio pradžioje trasoje vyks RC modelių tarptautinės rungtynės, o iki tol, kad trasa „neapaugtų voratinkliais“, ketina pakartoti sodo traktoriukų varžybas.

Traktorių, rokiškėnas sako kvies neslėpti ir žiemą: galvoje verda mintys važiuoti ledo poligone. 

Daugiau nuotraukų ir video rasite straipsnyje: 

Rokiskiosirena.lt - Sodo traktoriukų lenktynės Rokiškyje (video+foto)

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video