Prisijunkite prie likusių bibliotekų savaitės „Nauja realybė – naujos formos“ veiklų (0)
Publikuota: 2021-04-26
Kategorija:
Laisvalaikis

Kasmet balandžio pabaigoje vykstanti Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė – svarbiausia metuose visoms šalies bibliotekoms. Šiųmetė, 21-oji, savaitė prisistato šūkiu „Nauja realybė – naujos formos“ ir atliepia į laikmečio aktualijas. Jau daugiau kaip metus gyvename naujoje realybėje, nuotoliniu būdu mokomės ir dirbame, renginiuose dalyvaujame tik virtualiai, tad ir savaitės iniciatyvos vyks daugiausia nuotoliniu būdu.
Balandžio 23–29 d., Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu, bibliotekos, įvertindamos naują realybę ir „prisijaukinusios“ naujas formas, siūlo bendruomenei aktualius, įdomius ir įtraukiančius renginius. Bibliotekos kviečia į literatūrinius susitikimus ir knygų pristatymus, paskaitas ir edukacijas, kūrybines dirbtuves, parodas, diskusijas, savo lankytojus pasitika staigmenomis ir siūlo dalyvauti įvairiose akcijose. Dauguma savaitės veiklų, žinoma, vyks virtualiai.
Pasak Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės organizatorės, Lietuvos bibliotekininkų draugijos, pirmininkės Jolitos Steponaitienės, net ir naujos realybės sąlygomis bibliotekos prisidėjo prie karantino laiko namuose kokybės gerinimo, siūlydamos kokybišką skaitmeninį turinį ir dovanodamos skaitymo džiaugsmą. Pandemijos metu jos greitai persiorientavo, atrado naujas veiklos formas ir nuolat ieško būdų, kaip gerinti savo paslaugas, vykdyti tradicines ir naujas iniciatyvas, prisitaikant prie skaitytojų poreikių. Ši Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė bus jau antroji organizuojama virtualiai. Jos tema „Nauja realybė – naujos formos“ kilo natūraliai, atliepiant į pandemijos diktuojamą šiandieninę realybę ir kasdienio gyvenimo aktualijas.
Bibliotekų lankytojai visoje Lietuvoje kviečiami pasidomėti, ką organizuoja jų miesto, rajono ar apskrities biblioteka ir aktyviai įsitraukti į siūlomas veiklas. Daugiau informacijos apie Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę galima rasti Lietuvos bibliotekininkų draugijos interneto svetainėje www.lbd.lt.
Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę organizuoja Lietuvos bibliotekininkų draugija. Globoja Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Partneriai: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija, Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija. Rėmėjas – UAB „Asseco Lietuva“. Patronažą suteikia Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija.
Dar galite prisijungti prie likusių veiklų!
Veiklos Rokiškio rajono Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje:

Rekomenduojami video
Šeštadienį Vilkaviškyje esančiame nuostabiame Paežerių dvare buvo surengtas „Medžioklės kultūros“ festivalis, kurio pagrindiniu akcentu tapo jubiliejinis, 10-asis Lietuvos elnių kvieslių čempionatas. Scenoje vilioti elnius išsirikiavo 14 elnių kvieslių, i&scar
2025-07-28
Ar patikėtumėte išgirdę, kad apeiti aplink Lietuvą gali kiekvienas? O ar dar labiau nenustebintų faktas, kad toks žygis trunka vos pusė dienos ir gal net mažiau, jei keliauti ryžtasi aktyvų laisvalaikį propaguojantis žmogus, turintis gerą fizinę formą? Čia – ne pasakos ir ne fantazijos:
2025-07-26
Dvi nuostabios muzikės, seserys Simona ir Justina Zajančauskaitės kiekvieną vasarą rokiškėnus lepina dovanodamos nemokamus aukščiausio lygio klasikinės muzikos virtuozų pasirodymus. Tačiau vasarai įpusėjus, festivalio lyg Kalėdų laukiantys gerbėjai jau suglumo, kad iki praėjusios savai
2025-07-22
Tam tikrą laiką Salų dvaras garsėjo kaip lituanistikos krepšys – vasaromis čia apsistodavo kalbininkai. Tačiau pastaruosius trejus metus rugpjūčio mėnesiais Kultūros ir laisvalaikio rezidencija „kunkuliuoja“ nuo šokėjų gausos – čia vyksta tarptautinė tradicinių
2025-07-22
Rokiškio plaukimo klubas „SwimRok“ savo treniruojamiems vaikams liepos pradžioje suorganizavo stovyklą „Neperdek“. Klubo vadovas ir mažųjų plaukikų treneris Laurynas Jasiūnas šyptelėjo, kad sąmoningai išrinko tokį pavadinimą, nes norėjo jauniesiems sporti
2025-07-16