Pyragų diena: vieni rinko aukas, kiti dalino gerumą (foto) (0)

Publikuota: 2023-11-06 Kategorija: Laisvalaikis
Pyragų diena: vieni rinko aukas, kiti dalino gerumą (foto)
Rokiškio Sirena nuotr. / Rajono savivaldybėje „Pyragų diena“ minima nebe pirmą kartą.

14 metų iš eilės Lietuvoje gyvuojanti tradicija – „Pyragų diena“ užkrečia vis daugiau įstaigų, organizacijų ar net pavienių žmonių. Pyragus kepė ir Rokiškio rajono įstaigos, tik tikslai buvo skirtingi: vieni, tiesiog, dalinosi gerumu, kiti rinko aukas konkretiems asmenims.

Jungėsi bendrai

Rokiškio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras (VSB) „Pyragų dieną“ mini kartu su rajono savivaldybės darbuotojais.

Biuro direktorė Agne Šapokaitė juokėsi, kad jų įstaiga – maža, tad tikslinga jungtis prie didesnių: „Kartu su savivaldybės atstovais šią dieną minime jau nebe pirmus metus. Žinoma, buvo pertrauka, kai visi slėpėmės nuo COVID-19. Tačiau dabar tradicija grįžo. Kartu – smagiau, nes kai kolektyvas mažas, tai pyragą pats iškepi, pats ir suvalgai“.

Tad pietų pertraukos metu ant stalo puikavosi įvairiausi gardumynai: nuo „picinių“ keksiukų, iki didžiulio torto, kuriuos darė-kepė 6 kulinarės.

Pasak organizatorės, šventės tikslas visada yra tas pats – surinkti pinigėlių.

Šį kartą – mergaitei

„Vienais metais jungėmės prie „Išsipildymo akcijos“ ir surinktą sumą pervedėme į minėtos akcijos fondą. Tačiau paskui pagalvojome, kad ir mūsų rajone turime žmonių, kurie stokoja pagalbos. Pernai metais surinktas lėšas – virš 200 eurų – skyrėme Rokiškio Pagrindinei mokyklai. Pamenu, jog nupirkome dvi vaikų motorikai lavinti skirtas lentas“, – sakė A. Šapokaitė.

Pasak organizatorės, šiais metais viskas bus skirta dešimtmetei mergaitei Urtei, kuri, dėl daugybės įvairių negalavimų, yra prikaustyta prie patalo.

„Viską, ką surinksime, pervesime į fondą „Urtės šypsena“. Šiai mažylei ir jos šeimai reikalinga pagalba, nes vien specialus maistas mergytei kainuoja apie 700 eurų“, – aukojimo tikslą paviešino VSB direktorė.  

Padėka skaitytojams

Tuo tarpu Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos kolektyvas tik šiais metais „Pyragų dieną“ minėjo su pyragais priešaky.

Vyresnioji bibliotekininkė edukacijai Valda Bugailiškienė sakė, kad anksčiau šios dienos proga būdavo pristatomi Metų knygų rinkimai.

Šiųmetės, pirmą kartą organizuotos saldžiosios „Pyragų dienos“ tikslas nebuvo pinigų rinkimas: „Sumastėme tiesiog pavaišinti skaitytojus pačių keptais pyragais. Mūsų keptuose pyraguose yra slaptas ingredientas – tai buvo nuoširdus dėkingumas skaitytojui, džiaugsmo suteikimas“.

Nors, pasak bibliotekininkės, ne vienas pyragu pasivaišinęs skaitytojas klausė, kur paslėpta aukų dėžutė. Moteris šyptelėjo, kad kitais metais būtinai apie tai pagalvos ir, galbūt, aukas skirsi konkrečiai šeimai.

Pyragų daugybė ir įvairovė

Anot V. Bugailiškienės, kai kurios bibliotekininkės iškepė ar „suspaudė“ net ne po vieną pyragą.

„Kolegė Zina iškepė karamelizuotą obuolių  pyragą ir štrudelį. Aš patiekiau tradicinį savo tinginį ir nekeptą meduolių pyragą su bananais. Lina – šokoladinį varškės pyragą, Inga – obuolių pyragą su manais, o Agnė stebino savo kvapniaisiais keksiukais. Snieguolės pyragas – „Braunis“. Iš viso turėjome net 8 skirtingus pyragus“, – suskaičiavo pašnekovė ir pridūrė, kad čia buvo „įžanga“ pamatyti, ar akcija sulauks visuotinio bibliotekininkių palaikymo.

Pyragais vaišinosi n e tik skaitytojai. V. Bugailiškienė sakė, kad vienas pyragas iškeliaus pas senolius į Globos namus, o tinginys – pas aktyviausius bibliotekos bičiulius – Jaunimo centro jaunuolius.

Minėjo, bet kitaip

Rokiškio krašto muziejaus direktorė Aušra Gudgalienė šyptelėjo – pyragą kolektyvas valgė, tad galima sakyti, kad akcijoje sudalyvavo: „Mūsų mažas kolektyvas, o pirmadienis, apskritai, daugumai nedarbadienis... Tad „Pyragų dieną“ paminėjom taip pusiau – be pagrindinio tikslo paaukoti“.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video