Rokiškio bibliotekininkų tradicija stebina šalies kolegas (0)

Publikuota: 2022-12-03 Kategorija: Laisvalaikis
Rokiškio bibliotekininkų tradicija stebina šalies kolegas
Rokiškio Sirena nuotr. / Kolegės suskaičiavo kiek porų batų viena jų sunešiojo per darbo metus bibliotekoje.

Paskutinę lapkričio dieną Rokiškio Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje paminėta 53-oji Bibliotekininko diena. Tądien į centrinę biblioteką susirinko atokiausių šios bibliotekos filialų darbuotojos. Daliai jų įteiktos padėkos, kolegės viena kitai sakė gražiausius žodžius, dovanojo gėles ir skyrė smagius sveikinimus – nuo piešinio su suskaičiuotomis batų poromis, sunešiotomis per darbo metus, ir saldžios uogienės stiklainėlio iki ilgo eilėraščio-prašymo atleisti iš darbo, ant pageltusių popieriaus lapų surašyto prieš daugelį metų.

Beje, paprastai šalies bibliotekininkai savo profesinę šventę švenčia gegužės 7-ąją, kai minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Tačiau Rokiškio bibliotekininkai – ypatingi, nes turi savo atskirą profesinę šventę, kurią kasmet vis kitaip pamini metams ritantis į pabaigą.

Mini nuo 1969-ųjų

Lapkričio 30-ąją, minint Bibliotekininko dieną, Rokiškio J. Keliuočio viešosios bibliotekos direktorė Alicija Matiukienė dėkojo kolegoms už bendrą darbą ir meilę savo profesijai.

„Šiandien pasiruošėme liudyti Rokiškio viešosios bibliotekos unikumą – 53-ąją Bibliotekininko dieną. Tokio lapelio kalendoriuje nėra, tačiau mes, Rokiškio bibliotekininkai, nuo 1969 metų puoselėjame tradiciją paminėti šią dieną. Mūsų kolegos šalyje stebisi tokia rokiškietiška tradicija: ką mes čia darome, kodėl taip ilgai minime, tačiau, manau, šią šventimo tradiciją stengsimės iš kartos į kartą laikyti ir toliau. Kaskart vis kitaip bandome švęsti, buvo įvairiausių formų: keliavome, lankėmės prie ežero, dalyvavome edukacijose. Kasmet vis kitaip, tačiau svarbiausia, kad šiltai ir nuoširdžiai“, – kalbėjo A. Matiukienė.

Apvalios sukaktys

Bibliotekininko dienos proga Rokiškio J. Keliuočio viešosios bibliotekos direktorė A. Matiukienė įteikė padėkas kolegėms, mininčioms darbo jubiliejus ir asmenines sukaktis.

Padėka už 10 metų, atiduotų įstaigai, buvo įteikta vyr. buhalterei Ramintai Dilienei. Ji pastebėta už kruopščiai ir pareigingai atliekamą darbą, kantrybę, atvirumą naujovėms.

15 metų darbo bibliotekoje sukaktį minėjo Regina Šimėnienė, Suvainiškio filialo vyresn. bibliotekininkė. Ji įvertinta už nuoširdžias ir aktyvias skaitymo skatinimo iniciatyvas, šiltus ir jaukius renginius bendruomenėje, kuriamą kultūrinio pažinimo ir laisvalaikio erdvę.

Tiek pat laiko bibliotekoje dirba Rita Inčiūrienė, Martynonių filialo vyresn. bibliotekininkė. Jai padėka įteikta už nuoširdžią ir aktyvią veiklą bibliotekoje, kuriant bendruomenės žinių erdvę.

Valdai Bugailiškienei, Rokiškio J. Keliuočio viešosios bibliotekos Lankytojų skyriaus vyresn. bibliotekininkei, padėkota už lankytojų aptarnavimą knyga ir skaitmeninio raštingumo mokymus, edukacinę veiklą.

Už ilgus metus

Bibliotekininkes sveikino ir Rokiškio meras Ramūnas Godeliauskas bei Irena Matelienė, Rokiškio rajono savivaldybės Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja, įteikusi keletą padėkų toms bibliotekos darbuotojoms, kurios šiam darbui atidavė 20 ir daugiau metų.

40 metų bibliotekoje dirba Sigita Šimanauskienė, Lukštų ir Gediškių filialų vyresn. bibliotekininkė. Ji įvertinta už ilgametę ir prasmingą bibliotekinę veiklą bendruomenėje, skaitymo skatinimo iniciatyvas, kraštotyrinę veiklą.

Už Rokiškio krašto kultūros ir istorijos paveldo dokumentavimą, bibliografijos mokslo darbų tęstinumą viešosios bibliotekos leidiniuose padėka įteikta Audronei Tupalskienei, Rokiškio J. Keliuočio viešosios bibliotekos vyr. bibliografei. Ji dirba 35 metus.

Padėka už aktyvias kaimo bibliotekos veiklas, rašytojo Liudo Dovydėno atminimo puoselėjimą ir sklaidą apdovanota 25 metus bibliotekininkystei atidavusi Dalia Kumpauskienė, Čedasų filialo vyresn. bibliotekininkė.  

Onuškio filialo vyresn. bibliotekininkės Nijolės Brenčienės darbo stažas – 20 metų. Jai padėkota už skaitymo skatinimą, kultūrinę veiklą, dėmesį lankytojams ir informacinio raštingumo įgūdžių stiprinimą bendruomenėje.

Po oficialiosios dalies bibliotekininkės bendravo prie arbatos ir klausėsi koncerto.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video