Rokiškio krašto muziejus kviečia į akciją „Išsiųsk laišką, kol dar įkandama“ (0)

Publikuota: 2023-11-15 Kategorija: Laisvalaikis
Rokiškio krašto muziejus kviečia į akciją „Išsiųsk laišką, kol dar įkandama“
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškio krašto muziejus

Rokiškio krašto muziejus kviečia savo lankytojus išsiųsti atvirlaiškį giminėms, bičiuliams, seniai matytiems studijų laikų draugams ar kolegoms su linkėjimais iš Rokiškio. Atvirlaiškį ir pašto ženklą kiekvienam akcijos dalyviui muziejus padovanos – tereikia apsilankyti parodoje „Dovanos Rokiškiui“, pasiimti ten padėtą atvirlaiškį, užrašyti linkėjimus bei adresą ir įmesti į simbolinę pašto dėžę parodoje.

„Kadangi muziejus pats neseniai gavo didžiulę dovaną – 18 tapytojų Rimo Zigmo Bičiūno, primityvistės Monikos Bičiūnienė ir dailininkų Galinos Petrovos-Džiaukštienės bei Silvestro Džiaukšto paveikslų, užsikrėtėme dovanojimo virusu, – sako muziejininkė-ekskursijų vadovė Santa Kančytė. – O kalbant rimčiau, esame mūsų rajono bendruomenės dalis ir gyvename tais pačiais rūpesčiais ir nerimu, kaip ir visi rajono žmonės. Jau ne pirmą kartą išgirstame liūdnas naujienas apie branginamas „Lietuvos pašto“ paslaugas. Uždarinėjami pašto skyriai, kylančios siuntimo paslaugos paliečia kiekvieną – kartais vyresnis žmogus kaime gali pasijusti visai užmirštas. O ir rajono spaudai sunku išgyventi, kai prenumerata tampa prabangos reikalu. Pajuokaujame, kad greitai muziejuje galėsime vesti edukacijas apie laikus, kai laiškai dar keliavo fiziniu, ne vien elektroniniu būdu. Muziejaus rinkiniuose saugomi tūkstančiai laiškų, atvirukų ir atvirlaiškių, tikrai turėtume iš ko rinktis.

Kadangi „Lietuvos paštas“ skelbia, jog nuo Naujų metų keliamų siuntimo įkainių priežastis – mažėjantis siuntų skaičius, tad nuspręsta sureaguoti į tokią liūdinančią naujieną – Rokiškio krašto muziejus kviečia į pozityvų socialinį protestą „Išsiųsk laišką, kol dar įkandama“.

„Nors ir simboliškai, bet siųsdami linkėjimus iš Rokiškio artimiesiems visoje Lietuvoje, kilstelėsime paštu keliaujančių siuntų skaičių. O nuo gruodžio 1-osios dvaro Sargo namelyje tradiciškai atidarys Kalėdų pašto skyrius, kuriame Senelio Kalėdos elfai lauks visų, norinčių nusiųsti laišką Seneliui. Trumpai tariant, lai skrieja laiškai iš Rokiškio visomis kryptimis – nepasiduosime nei pilkam dangui, nei kylančioms kainoms“, – kalbėjo Rokiškio krašto muziejaus direktorė Aušra Gudgalienė.

Dalyvauti akcijoje „Išsiųsk laišką, kol dar įkandama“ gali kiekvienas, apsilankęs parodoje „Dovanos Rokiškui“, užrašęs ten esantį atvirlaiškį ir įmetęs į akcijos dėžę. Pašto ženklą užklijuos ir siuntimu pasirūpins Rokiškio krašto muziejus. Atvirlaiškius galima siųsti visoje Lietuvoje (net ir kaimynui Rokiškyje!). Akcija vyks visą parodos eksponavimo laiką – iki gruodžio 10 dienos.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video