Rokiškio r. Obelių gimnazijoje praūžė stovykla ,,Obels žiedo kelionė–19” (0)

Publikuota: 2024-07-11 Kategorija: Laisvalaikis
Rokiškio r. Obelių gimnazijoje praūžė stovykla ,,Obels žiedo kelionė–19”
Rokiškio r. Obelių gimnazijos nuotr. / Stovyklos dalyviai

Birželio mėnesį Rokiškio r. Obelių gimnazijoje praūžė trijų pamainų stovykla „Obels žiedo kelionė–19”, kurioje dalyvavo 6–14 metų amžiaus 72 vaikai. Stovykloje vyko mokinių amžiui ir smalsumui pritaikytos veiklos, skatinančios sveiką gyvenseną, saviraišką, ugdančios meilę gimtajam kraštui.

Pirmoje stovyklos pamainoje dalyvavo priešmokyklinio amžiaus vaikai, kurie lankydamiesi Obelių miesto parke stiprino fizinę ištvermę, tyrinėjo gamtos įvairovę ir ežero ekositemą, diskutavo apie tvarumą, o kitą dieną keliavo į „Triušiukų slėnį” Utenos rajone, kuriame gyvena daugiau nei 50 skirtingų veislių triušių ir triušiukų – vaikai juos galėjo paglostyti ir pamaitinti. Čia taip pat stovyklautojai grožėjosi tauriaisiais elniais, danieliais, lamomis, kengūromis, alpakomis, kitais gyvūnais ir įvairiais paukščiais. Paskutinė šios stovyklos diena buvo ne mažiau aktyvi, nes vaikus aplankė smagus personažas „Astronautė kosmonautė”, kuris įtraukė juos į mokslinius eksperimentus.

Antroje stovyklos pamainoje dalyvavo pradinukai. Jie savo fizinę ištvermę pasitikrino keliaudami Šavašos pažintiniu taku, Zarasų rajone. Vaikai grožėjosi unikalia Šavašos kraštovaizdžio draustinio gamta, lipo stačiais kalnų upės šlaitais, klausėsi paukščių čiulbėjimo, vandens čiurlenimo ir iš gidės pasakojimų pasisėmė žinių apie tai, kaip ir kodėl reikia mylėti ir saugoti gimtojo krašto gamtą ir tausoti gamtos išteklius. Kitokių, nekasdieninių pojūčių stovyklautojai patyrė kitą dieną nuvykę į „Eko basų kojų“ taką ir žirgyną Biržuose. Viena stovyklos diena buvo skirta plačiau susipažinti ir su Rokiškio krašto vertybėmis – vaikai aplankė dvarišką gyvenimą menantį Ilzenbergo dvarą, dalyvavo apžvalginėje ekskursijoje po Rokiškio miestą. Vaikščiodami po išpuoselėtą Ilzenbergo dvaro parką ir sodą, išgirdo 500 metų dvaro istoriją, pasakojimus apie čia gyvenusius dvarininkus, susipažino su atkurtais autentiškais statiniais, paragavo čia gaminamos pieno ir konditerijos produkcijos. Pažintis su Rokiškio miestu prasidėjo prie bažnyčios, kur gidas mokiniams pasakojo apie Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios ansamblio statybą, parodė grafų laidojimo kriptą, o Tyzenhauzų alėja nuėjus iki Rokiškio krašto muziejaus, čia jau laukė edukacinė programa „Ledinis dvaras“. Stovyklautojams netrūko ir pramogų – „MilAdrija“ parke jie galėjo išbandyti ne tik radijo bangomis valdomus RC modeliukus, bet ir sudalyvauti įtraukiančiose lobių medžioklės veiklose.

 

Trečiosios, vyresniųjų mokinių, stovyklos pamainos veiklos vyko Dano Mediko kaimo turizmo sodyboje, kur stovyklautojai ir nakvojo. Čia jie galėjo išbandyti savo jėgas, budrumą, pastabumą, įvertinti komandinio darbo privalumus žaisdami LAZER TAG žaidimą. Į stovyklą buvo atvykusi psichologė J.Bareišienė iš Utenos švietimo centro Pedagoginės psichologinės tarnybos, kuri pravedė patyriminį užsiėmimą, skirtą lavinti sprendimų priėmimo, bendravimo ir kritinio mąstymo įgūdžius. Be to, stovyklautojai ilgai prisimins naktinį žygį pėsčiomis Šavašos pažintiniu taku Zarasų rajone, kuris pareikalavo iš kiekvieno fizinės ištvermės ir atkaklumo. Vaikai keliaudami klausėsi, kas vyksta naktinėje gamtoje, kas žybsi tarp lapų, ieškojo lobio. Pavargę ir išalkę pasistiprino prie naktinio laužo miške. Mokiniams netrūko smagių pramogų – jie ne tik maudėsi šalia sodybos esančiame ežere, bet ir važinėjosi pramoginiais bagiais „Moto-Roki” trasoje.

Stovykla, pilna įvairių veiklų ir įspūdžių, baigėsi, stovyklautojai dalyvaudami edukacijose, bendraudami su įdomiais žmonėmis praplėtė kultūrinį akiratį, mokėsi bendradarbiauti, priimti iššūkius, patyrė išbandymų ir pramogavo – mūsų mokyklos vaikams ir mokiniams tai buvo jau tradicija tapusi įžanga į vasaros atostogas – laikas, praleistas su draugais, kupinas nuotykių, patirčių, smagių ir įsimintinų akimirkų.

Rokiškio r. Obelių gimnazijos inf.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video