Rokiškio žvejų klubas „Pelekas“ mini kuklų 3-ejų metų gimtadienį (0)

Publikuota: 2024-04-09 Kategorija: Laisvalaikis
Rokiškio žvejų klubas „Pelekas“ mini kuklų 3-ejų metų gimtadienį
Asmeninio archyvo nuotr. / Klubo vadovas A. Vanagas svajoja organizuoti vaikų vasaros stovyklas, kuriose būtų kalbama apie... žvejybą.

Rokiškio krašte vis labiau populiarėja tendencija, kai draugai, besidomintys ta pačia veikla, ima ir įkuria klubą, draugiją, asociaciją ir pan., o tada su hobiu susijusiomis idėjomis dalinasi ir su visais aplinkiniais. Būtent taip nutiko su žvejų klubu „Pelekas“, kuris kaip tik šią savaitę (konkrečiai – pirmadienį) šventė kuklų 3-ejų metų gimtadienį.

Daugiau sau, bet truputį ir kitiems

Gimimo dieną paprašytas pasidalinti klubo atsiradimo istorija, jo vadovas Arvydas Vanagas šyptelėjo, kad nėra nieko ypatingo – tiesiog susibūrė pažystami, draugai, bendraminčiai, kuriems patinka merkti plūdę į vandenį.

„Susiburti į oficialų klubą sugalvojome todėl, kad nuolat dalyvaujame Lietuvoje vykstančiose žvejų varžybose, o ir  patys jau ne vienerius metus organizuojame spiningavimo varžybas Dusetose, Sartų ežere. Čia susitinka dalyviai – žvejai iš įvairių šalies miestų. Kažkokios ypatingos žinutės klubas, lyg ir, neneša. Gal tai labiau bendraminčių, turinčių panašius pomėgius ir požiūrį į laisvalaikio praleidimą. Šiuo metu mūsų yra 15. Beje, negaliu klubo vadinti „vyrų klubu“, nes mūsų gretose yra dvi moterys, tiksliau – dvi šeimos...“, – džiaugėsi A. Vanagas.

Kitos laukia namuose

O kaip reaguoja kitų 11-os klubo vyrų antrosios pusės, kurios žvejybos malonumo nebuvo suviliotos? A. Vanagas juokiasi – labai įvairiai!

„Jei šis hobis per daug neužgožia asmeninio gyvenimo ir laiko žvejyboje praleidžiame ne per daug, mūsų moterys nieko nesako. Supranta mus, juk tai – hobis. Žinoma, gyvenime pasitaiko visko: ir pykčių, ir nepasitenkinimo... Tokios jau tos mūsų mylimos moterys“, – juokiasi žvejys, tačiau skuba pridurti, kad žmonos visada mielai prisideda ir talkina vyrams, kai šie organizuoja minėtas varžybas.

Pagrindinė klubo „Pelekas“ veikla, pasak pašnekovo, žinoma – žvejyba. Toliau mėgaujamasi paprastais dalykais: buvimu gamtoje rengiant iškylas ir tiesiog smagiai leidžiant laiką su artimais žmonėmis.

Reikia vieno – perka maišą

A. Vanagas juokėsi, kad atsakyti į klausimą kiek kainuoja žvejybos malonumas – neįmanoma: „Labai suktas klausimas. Žiūrint, kokie yra žvejo poreikiai. Jei – minimalūs, tai ir išlaidos minimalios, tačiau, kaip sakoma, apetitas auga bevalgant... Konkrečios sumos niekas, nei vienas žvejas, neįvardins. Galima pasakyti, kad nuo keliolikos eurų iki keliasdešimt tūkstančių. Visi klubo nariai pritartų, kad niekada nebus gana žvejybos įrankių, aksesuarų. O jei į parduotuvę žvejas užeina tik kabliuku ir sliekų, labai dažnai išeina su pilnu maišeliu prekių, bet kabliukus ir sliekus pamiršęs nusipirkt. Čia, aišku, dalis humoro, nors būna panašiai – išeini su maišeliu, kuriame prekių ne už vieną dešimtį eurų“.

Anot žvejybos entuziasto, didžiausios investicijos tikriausiai yra valtys, varikliai, echolotai ir kita  nauja technika: „Tobulėjant pasauliui, neatsilieka ir žvejyba, viskas žengia pirmyn. Šiandien niekas nebežvejoja iš lazdyno šakos pagaminta meškerimi“.

Ne tik ima, bet ir duoda

Visgi, pasak A. Vanago, „Pelekas“ ne tik ima iš gamtos, bet ir duoda grąžą: dvejus metus organizavo pavasario talką ir rinko šiukšles keleto ežerų pakrantėse.

O paklaustas apie ką šio klubo nariai-žvejai svajoja, pašnekovas juokėsi, kad ne tik apie „gyvenimo laimikį“, bet norėtų savo aistra užkrėsti ir jaunąją kartą: „Svajojame kada nors surengti vaikų vasaros stovyklą, kurioje, aišku, daugiausiai kalbėsime apie žvejybą (juokiasi – aut. past.). Mes, entuziastai, labai norime vaikus supažindinti su šiuo hobiu, jo subtilybėmis, mūsų akimis žvelgiant – jo nauda ir galimybėmis. Deja, tam reikia rasti ne tik asmeninio laisvo laiko, bet ir finansinių išteklių. Čia norėčiau pasinaudoti proga ir pakviesti žvejybai neabejingus ar žuvį valgyti mėgstančius žmones (šypteli – aut. past.), deklaruojant pajamas, skirti mūsų klubo veiklai 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio (įmonės kodas 305730636). Ačiū!“.

Anot „Peleko“ vadovo, šiokios tokios praktikos jie jau turi: praėjusią vasarą vienai Rokiškio Juozo Tūbelio klasei klubas surengė iškylą, kurios metu plukdė valtimi, ant laužo gamino plovą, pasakojo apie žvejybą. Kai kurie klasės berniukai mėgino žvejoti sėdėdami valtyje ir jiems visai patiko.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video