Rokiškis į Ukrainą siunčia ne tik paramą: karo nuotaikas skaidrina meno dirbiniais (0)

Publikuota: 2024-01-11 Kategorija: Laisvalaikis
Rokiškis į Ukrainą siunčia ne tik paramą: karo nuotaikas skaidrina meno dirbiniais
JC archyvo nuotr. / Kalėdinis keleto valstybių stendas.

Besibaigiant 2023-iesiems, Rokiškio Jaunimo centro (JC) moksleiviai į Ukrainą išsiuntė... ne, šį kartą ne paramos paketus ar piniginę auką, o meno dirbinius: Ukrainos valstybiniame žaislų muziejuje atsidūrė mažųjų rokiškėnų pagaminta prakartėlė.

Pirmą kartą

JC direktorė Inga Vagonė pasakojo, kad gruodžio pradžioje Ukrainos valstybiniame žaislų muziejuje (Державний Музей Іграшки) atidaryta žiemos šventėms skirta paroda „Kalėdos šeimos rate“, kurioje – JC dailės pagrindinio ugdymo programos 1 klasės mokinių paruošta prakartėlė.

„Mums šią „užduotį“ delegavo Rokiškio krašto muziejus. Kiek žinau, jie gavo muziejaus užklausą-prašymą dėl prakartėlių eksponavimo Ukrainoje. Tačiau tą prašymą perdavė mums ir mokytojas Arūnas Augutis, su savo mokiniais, ėmėsi jo įgyvendinimo. Tai susisiejo ir su metinėje veiklos programoje numatyta veikla – personažų lipdymas. Tiesą pasakius, tai pirmas kartas mūsų centro veikloje, kai vaikai savo darbus siuntė į tą muziejų“, – džiaugėsi direktorė.

Vieninteliai iš Lietuvos

Jau 16-ąjį kartą Ukrainoje organizuotoje tokio tipo parodoje buvo eksponuojami senoviniai kalėdiniai papuošimai iš: Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos, Čekijos ir Belgijos.

„Tai – senovinių žaisliukų muziejus, kuriame istoriniai momentai atskleidžiami per skirtingas kultūras, jų simbolius. Lietuvos simbolis buvo mūsų nusiųsta prakartėlė ir, kiek aš supratau iš jų komentarų, tai buvo vienintelis eksponatas iš Lietuvos“, – dalijosi I. Vagonė.

Įstaigos vadovė sakė, kad Lietuvos kultūros atašė Ukrainoje Tomas Ivanauskas atsiuntė keletą fotografijų iš minėto muziejaus, kuriose Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Serapinas pozuoja prie stendo su JC mokinių siųsta prakartėle: „Parodos organizatorius labiausiai džiugino faktas, kad būtent vaikai ruošė tą prakartėlę“.

Anot direktorės, perduoti eksponatai liks Ukrainos muziejuje.

Vaikai suprato svarbą

Prakartėlę paruošė: Smiltė Ramanauskaitė, Kristina Streikutė, Rūta Kairytė, Julita Agėjavaitė, Mėta Matiukaitė, Tija Jačionytė, Fausta Jasiūnaitė, Dominykas Kolosovas, Gabija Žaldokaitė.

  1. Vagonė tikino, kad vaikai labai atsakingai pažiūrėjo į deleguotą užduotį: „Tarpusavyje jie pasidalino, kas ką lipdys. Gaminimo procesas užtruko tikrai ne pamoką ir ne dvi. Vaikai siekė kokybiško rezultato: kad detalės tinkamai suliptų, kad deginant krosnyje neatsiskirtų, kad būtų tinkamai glazūruota. Vieną pamoką užsukusi paklausiau, ką jie daro ir išgirdau labai rimtu tonu sakant: „Mes gi lipdom prakartėlę, ji bus Ukrainai“. Vadinasi, vaikai jautėsi rimtai įsipareigoję“.
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video