Rokiškis uždaro, Juodupė atidaro: ledo aikštelė veiks kasdien ir nemokamai (0)

Publikuota: 2023-12-08 Kategorija: Laisvalaikis
Rokiškis uždaro, Juodupė atidaro: ledo aikštelė veiks kasdien ir nemokamai
Bendruomenės nuotr. / Ledo aikštelė Juodupėje: nemokama ir visiems atvira.

Juodupėje esanti ledo aikštelė po atviru dangumi kviečia ir priima visus norinčius. Juodupės ledo ritulio sporto klubo vadovas Antanas Gricius juokėsi, kad vienu metu aikštelę dalintis gali ir sportininkai, ir pačiūžų mėgėjai – vieni kitiems netrukdo.

Kiek nori ir kada nori

Anot A. Griciaus, šioje ledo aikštelėje čiaužimo laikas – nelimituojamas, dienos taip pat neskirstomos.

„Pas mus nėra tokio didelio apkrovimo, kad reikėtų skirstyti kada kam čiuožti. Jau 23-ią sezoną veikia aikštelė ir visada visi telpa, niekas niekam netrukdo. O jei reikia – pasidalinam: vieni čiuožia vienoje aikštelės pusėje, kiti treniruojasi kitoje“, – apie draugiškas aikštelės dalybas kalbėjo sporto klubo vadovas.

Pašnekovo teigimu, neretai čia atvyksta ir rokiškėnų. Ne išimtis ir šis kartas: vos paskelbus apie atidarytą aikštelę, jau tą patį vakarą buvo matyti pažįstamų veidų iš miesto.

Rankinė priežiūra

A.Griciaus pasiteiravus, kaip jiems pavyksta pasiūlyti kokybišką ledą, jei neturi nei specialios ledo priežiūros „Zamboni“ mašinos, nei didelės prie jo dirbančiųjų komandos, vyras šyptelėjo – kol kas tik noro reikia.

„Turim kas prižiūri ledą, kurie man padeda. Seniūnija tikrai prisideda, atsiunčia viešuosius darbus dirbančius asmenis, jei šiems darbų daug nėra. Kol kas susitvarkėm ir su sniegu, ir išsilieti spėjam“,  –  tikino A. Gricius.

O ledą, anot jo, po čiuožimų lygina rankiniu būdu, lygiai taip pat su vandens žarna užlieja naują sluoksnį.

Kartais užtenka 15 min.

Pasak pašnekovo, jų aikštelėje ledo „auginimas“ priklauso nuo gamtos malonės. Šiomis dienomis, kai už lango – minusinė temperatūra, augimo procesas vyksta, maždaug, kas valandą: „Dabar lauke – 6 laipsniai šalčio. Užpylėm vandenį vieną kartą, valandą palauksim ir vėl liesim. O tada, kai šis sušals, prašau – pirmyn. Kai temperatūra dar žemesnė, kartais užtenka luktelėti ir 15 min.“

Tačiau, anot A. Griciaus, ant užšalusio ežero tikrai ne kiekvienas galėtų pasidaryti tokią ledo aikštelę. Neužtenka vien nukasti sniegą, ledo išlyginimui reikia turėti daugybės metų įdirbį.   

Na, o tuo atveju, jei patys ledo aikštelės neturi, A. Gricius sakė kviečiantis pačiūžų mėgėjus ant ledo Juodupėje. Čia artimiausiu metu planuojama leisti ir muziką, kad pramogavimas ant ledo būtų dar smagesnis.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video