Salų dvare - naujas darbuotojas (video+foto) (19)

Publikuota: 2021-10-04 Kategorija: Laisvalaikis
Salų dvare - naujas darbuotojas (video+foto)
Domanto Šinkūno nuotr. / Robotukė Katytė Bela pristato maistą

Rokiškio rajone esančio Salų dvaro lankytojus nuo šiol pasitiks naujas išmanus darbuotojas – robotukas-padavėjas, nuo kitos savaitės pradedantis darbą naujoje vaikams skirtoje kavinėje.

 

Aptarnavimo robotas Katytė Bela atkeliavo iš įmonės UAB „Girioms ir sodams“ internetinės parduotuvės manorobortas.lt ir yra pasiruošusi džiuginti Salų dvaro lankytojus bebaigiančioje įsikurti naujoje kavinukėje vaikams. Robotukas atkeliavo anksčiau, nei atsidarė kavinė, tačiau jau dabar talkininkauja restorane ir salėse.

Lietuvos tautodailininkų sąjungos Panevėžio bendrijos Rokiškio skyriaus bei Rokiškio Tautodailininkų asociacijos pirmininkė Birutė Dapkienė „Rokiškio Sirenai“ pasakojo, jog idėja tokiam pirkiniui kilo siekiant sukurti dvare atskirą erdvę būtent mažiesiems, kad šie turėtų kur smagiai leisti laiką, švęsti gimtadienius ar kitokias progas, o robotukas tokiam kampeliui – ne tik smagus pašnekovas, bet ir puikus pagalbininkas aptarnaujant būsimus kavinės svečius. Dvare atstumas nuo virtuvės iki vaikų kavinės – tolimas ir paprastą darbuotoją per dieną ne juokais nuvarginantis, o robotukui važinėtis pirmyn atgal – vienas juokas, kadangi vieno įkrovimo užtenka net 20-iai valandų.

Katytė Bela be galo išmani: gali aptarnauti net keturis staliukus vienu metu, moka lietuviškai pasisveikinti, gali padainuoti sveikinimą su gimtadieniu ir ištarti jubiliato vardą. Pagrindinė katytės kalba – anglų, tačiau pasak B. Dapkienės, šiandieniniam vaikui tai – ne problema, o Salų dvaro darbuotojams pokalbiai su robotuku – puiki treniruotė lavinant savo anglų kalbos žinias bei gebėjimą kuo aiškiau ištarti tam tikras frazes, kad modernioji „kolegė“ suprastų, kas jai sakoma. Toks veikiantis aptarnavimo robotas – vos trečias visoje Lietuvoje, todėl B. Dapkienė tikisi, kad katytė Bela pritrauks lankytojus iš įvairiausių šalies kampelių. „Pasauliui nepaliaujamai modernėjant džiaugiamės, kad naujos technologijos gali šitaip palengvinti darbo sąlygas. Jau dabar įsitikinome, koks robotukas mums reikalingas dvare ir kiek jis padeda nuveikti“, - pasakojo Birutė Dapkienė.

Vos atvykęs robotukas tapo nepakeičiamu pagalbininku: vykstant furšetams padeda vežioti maistą bei gėrimus, indus ir įvairius kitokius daiktus, kuriuos vienam žmogui nešioti dideliais atstumais būtų išties varginantis darbas. Nors toks aptarnavimo robotas – tikrai nepigi investicija (12 000 eur), tačiau skaičiuojama, kad prekė netruks atsipirkti: klientai daugiau nepaliks padavėjui arbatpinigių, taip pat liks sutaupytas vienas pilnas etatas, o kur dar fizinė sveikata ir nuovargis dirbant tokiose didelėse patalpose.

Jau kitą savaitę duris atversianti kavinukė vaikams labai kviečia visus atvykti susipažinti su robotuke Bela, ją pakalbinti, pasidžiaugti bei įvertinti naująją darbuotoją.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video