Salų dvaro rūmuose santuokų registracijai skirta nauja erdvė (0)

Publikuota: 2024-03-01 Kategorija: Laisvalaikis
Salų dvaro rūmuose santuokų registracijai skirta nauja erdvė
B. Dapkienės asmeninio alb. nuotr. / Prie šio stalo santuoką registravo tūkstančiai rokiškėnų

Nuo 2009 m. atsiradus galimybei santuoką registruoti ne tik Civilinės metrikacijos skyriuose, bet ir pasirinktoje vietoje, jaunavedžiai savo šventę organizuoja dvaruose, kaimo turizmo sodybose,  gražiuose gamtos kampeliuose. Daugiau jaunavedžių šiemet tikimasi sulaukti Salų dvaro rūmuose (Rokiškio r.), čia poras, pasirinkusias išvažiuojamąją ceremoniją, pasitiks nauja erdvė ir istorinis stalas, prie kurio sutuokta tūkstančiai rokiškėnų.

Herbų salėje

Salų dvaro valdytoja Birutė Dapkienė sakė, kad Salose ir anksčiau buvo registruojama viena kita santuoka, ceremonija vykdavo kolonų salėje, buvusiame grafų rūkomajame ir kortų lošimo kambaryje. Dabar jaunavedžių šventei skirta speciali erdvė – herbų salė. Metrikacijos skyriaus atstovė santuoką registruos prie 1955 m. pagaminto, ąžuolo apdaila puošto ir turbūt jau istoriniu tapusio stalo, iki tol stovėjusio Rokiškio r. savivaldybės Civilinės metrikacijos ir archyvų skyriuje. Atnaujinant šio skyriaus baldus, stalas buvo perduotas Kamajų seniūnijai, taip atsidūrė Salų dvare.

Gali pasilikti iki krikštynų

B. Dapkienė pasakoja, kad herbų salė – buvęs grafų valgomasis su puikia akustika ir išėjimu į terasą, ežeru šalia – puiki vieta santuokos registravimo šventei, tačiau atvykusiems vestuvininkams bus atviros ir kitos erdvės. Jie galės pasigrožėti dvaru, apsilankyti koplytėlėje, pernakvoti dvare. „Po vestuvių bus galima iškart ir krikštynas organizuoti“, – juokavo pašnekovė.

Kaip jau anksčiau skelbėme, pernai daugiausiai rokiškėnų tuokėsi Civilinės metrikacijos ir archyvų skyriaus santuokų registravimo salėje, o 10 porų savo šventei pasirinko kitas vietas – Rokiškio dvarą, savo namų kiemą ar sodybą. 

Sumažėjo iki 100

Rokiškio r. savivaldybės Civilinės metrikacijos ir archyvų skyriaus vyr. specialistė Gražina Švanienė sako, kad suskaičiuoti, kiek porų sutuokta prie senojo skyriuje stovėjusio stalo suskaičiuoti sunku – anksčiau per metus tuokdavosi ir po 300 porų, pastaraisiais metais šis skaičius vis mažėja. Skyriaus pateiktais statistiniais duomenimis, 2015 m. įregistruotos 197 santuokos, o  2023 m. – 108. Šių metų sausį Civilinės metrikacijos skyriuje įregistruotos 3 santuokos (13 ištuokų). Paprastai daugiausia besituokiančių  savo šventei pasirenka rugpjūčio mėnesį.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video