Šokių stovyklą vėl įkurs Salose (0)
Nors vasara tik ką baigėsi, Salų dvaro kolektyvas ir jo valdytoja Birutė Dapkienė jau organizuoja kitų metų veiklas. Šiltuoju metų sezonu dvaras priima ne tik ekskursijas ar pavienius lankytojus: šimtamečių medžių pavėsyje mėgaudamiesi ir čia pat tyvuliuojančiu ežeru dvare apsistoja vis daugiau stovyklautojų.
Tapo populiari vieta
Daugybę metų į Salų dvarą vasaros pradžioje renkasi kalbininkai: vyksta paskaitos, susitikimai, literatūriniai ir muzikiniai vakarai.
Šią vasarą pirmą kartą į Rokiškio kraštą atvyko Lietuvių išeivių vaikai, kurie dešimt dienų gyveno dvaro rūmuose – čia veikė stovykla „Virtualioji istorija. Lietuvos dvarų kultūra“. Kiekvieną vasarą skirtingose Lietuvos vietose vykstančią stovyklą kuruoja Lituanistinės etnokultūros ir dramos mokyklos Anglijoje „Bitė“ įkūrėja ir vadovė Virginija Stukaitė-Laniauskienė. Tąkart kalbinta vadovė sakė, kad iš B. Dapkienės sulaukusi kvietimo grįžti ir kitąmet – jį rimtai svarstysiantys, nes vaikams ir mokytojams čia labai patiko.
Jubiliejinį, 20-ąjį festivalį rugpjūčio mėn. Salose surengė ir etninių šokių mėgėjai. Būtent pastarojo organizatoriai jau sutiko su Salų dvaro valdytojos B. Dapkienės siūlymu šokio stovyklą kasmet organizuoti būtent Salose.
Skleidžia žinią
Anot B. Dapkienės, jau sutarta, kad po Lietuvą „klajojusi“ šokėjų stovykla kitąmet grįš į Rokiškio kraštą: „Įkalbėjau stovyklos vadovę Dalią Urbonavičienę, kad rugpjūčio mėnesiais stovykla vyktų pas mus. Deriname šį klausimą, laukia gražus bendradarbiavimas. Salų dvaras – kultūros ir laisvalaikio rezidencija – norime transliuoti šią žinią, kad kultūriniai renginiai „priliptų“ prie mūsų dvaro. Juk čia labai patogu: ir didžiulės erdvės, ir nakvynė. Šiais metais stovykloje dalyvavo apie 100 žmonių: šurmulys, šokiai iki paryčių, žmonių bruzdesys kiekvienoje dvaro kertelėje – nuostabu“.
Pasak Salų dvaro valdytojos, šokių stovyklos metu mažą Rokiškio krašto salelę pernai atrado svečiai iš Latvijos, Estijos, Bulgarijos, Norvegijos.
Laukia apie 500 dalyvių
„Reikia džiaugtis, kad tokie gražūs festivaliai atkeliautų į mūsų rajoną. Juk tai – ne tik kultūrinė nauda. Salų miesteliui labai smagu, jis vėl toks „gyvas“. Vietiniai žmonės atvykėlius nakvynės priima net į savo namus. Mūsų dvaro ansamblis ne visada pajėgus sutalpinti visus norinčius. Kitąmet į festivalį planuoja atvykti apie 500 dalyvių“, – skaičiavo B. Dapkienė.
Šokių festivalis turėtų tapti ir dar vieno projekto dalimi: kitais metais Kamajai bus „Mažoji Lietuvos kultūros sostinė“, tad stovyklautojų renginius planuojama jungti ir derinti prie mažosios sostinės renginių.
Pasak B. Dapkienės, prie šokių stovyklos veiklų jungtis ketina ir Kamajų gimnazijos bendruomenė: moksleiviams planuojama pristatyti etninius šokius, žaidimus, plėsti jų pasaulėžiūrą. Tačiau visa tai, anot pašnekovės, bus išgryninta artėjant stovyklos datai.