Stiprins moterų bendrystę: 7-ios entuziastės Rokiškyje įkūrė klubą moterims (0)

Publikuota: 2024-03-14 Kategorija: Laisvalaikis
Stiprins moterų bendrystę: 7-ios entuziastės Rokiškyje įkūrė klubą moterims
Fotografuokis su Santa nuotr. / Suburti Rokiškio moteris bendrystei mėgins nauja asociacija „SaviTos“.

Kiekvienam žmogui reikia asmeninės erdvės ir laiko, kad įsisukęs į rutiną „nepamestų galvos“. Šios minties vedinos, septynios ir taip veiklų nestokojančios aktyvios rokiškietės metų pradžioje nusprendė – reikia burti moterų klubą. Pirmasis susitikimas įvyko, simboliška, Tarptautinės moters dienos proga.

Pirmiausia – moterys

Idėja kilo vietoje nenustygstančiai Ramintai Katinienei, kuri sakė asmeniškai jautusi tokio susibūrimo poreikį: „Aš ne tik dirbu, bet ir studijuoju. Kartą kalbėjome su kurso drauge: ji pasakojo apie rutiną namuose, nuolatinį skubėjimą ir santykius šeimoje. Klausau jos ir galvoju: „Aš juk jaučiuosi taip pat!“. Galvoje ėmė kirbėti mintis, kad mes esame žmonos, mamos, partnerės, draugės, kolegės, bet pirmiausia – esame moterys. Ir kiekvienai iš mūsų pasitaiko momentų, kai darbų ir rūpesčių sūkuryje nepastebim, kur dingsta laikas, kiekvienai kartais atrodo, kad vyras nesupranta ar su vaikais nesusitvarkai. Kai reikia, tiesiog, apie tai pasikalbėti ir garsiai viską išsakyti, o gal paklausyti ir išgirsti, kad ir kitas kamuoja tie patys rūpesčiai. Juk kai turi bendraminčių, palaikančių draugių, būna lengviau“.

Rado bendraminčių

Idėja R. Katinienė pasidalino su keletu draugių bei pažįstamų moterų, kurios entuziastingai jai pritarė ir mielai sutiko prisidėti. Taip atsirado asociacija „SaviTos“, kurios branduolį sudaro Rokiškyje gerai žinomos moterys: Raminta Katinienė, Lina Valotkienė, Justina Vingrienė, Renata Dilienė, Enrika Pavilionienė, Dovilė Juškevičienė, Roberta Vaičiulėnė.

„Visos esame pažįstamos, vienur ar kitur bendravusios, kažką bendro įgyvendinusios. Pirmiausia savo mintimi pasidalinau su Enrika, o susitikusios pradėjom galvoti, ką dar galėtumėme pakviesti prisijungti. Juk dviese tokio „projekto“ nelabai įgyvendinsi. Pakalbinau Dovilę, su kuria kartu studijuojam, Justina sakė pati turėjusi panašią mintį ir taip susibūrėme į „SaviTą“ kompaniją“, – šyptelėjo R. Katinienė.

Kvies visas

Anot idėjos iniciatorės, tai – ne joms septynioms sugalvotas uždaras ratas. Prie asociacijos galės prisijungti visos norinčios ir sako jau girdėjusi minčių, kad susibūrimas skirtas tik jaunoms. Visgi, pašnekovė patikino, kad tikrai ne: narės neturi nusistačiusios amžiaus cenzo ir savo veiklose laukia visų merginų bei moterų, kurioms jie pasirodys įdomūs.

„Mes visos – labai skirtingos. Vienoms patinka aktyvesnė veikla, kitos – ramesnės. Todėl ir veiklas organizuosim atsižvelgdamos į kiekvienos pasiūlymus, norus. Juk net ir mūsų pavadinimas – „SaviTos“ liudija, kad čia kiekviena bus skatinama būti savimi, būti tokia, kokia nori būti, ne kokią įsivaizduoja kiti. Leisti sau prisiminti, kad, pirmiausiai, yra moteris su savo trūkumais, privalumais, nuoskaudomis, emocijomis, savo stiliumi, nuomone ir neužgniaužkite to savyje, nes kiekviena mes esame – Savita“, – sako R. Katinienė.

Informacija asociacijos įkūrėjos dalinasi socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „SaviTos“.

Veiklos

Pasakodama apie ateities planus ir veiklas, R. Katinienė pasidalino keletu iš jų: artimiausiu metu numatomas D. Juškevičienės vedamas paskaitų ciklas apie motinystę, J. Vingrienė atskleis paslaptis, kaip rūpintis savo veido oda, numatomi pirties ritualai su profesionalia pirtininke, vasaros savaitgalio stovykla su bačiata, meniniais užsiėmimais ir paslaptinga „vyšnia ant torto“.

Atsižvelgiant į moterų aktyvumą, organizatorės sakė norėtų organizuoti ir paprastus susitikimus, pokalbius prie arbatos, yra minčių įtraukti močiutes, kažką paplanuoti su Trečiojo amžiaus universiteto lankytojais.

„Mums svarbu ne kiekybė, o kokybė. Norime pilnaverčio moterų dalyvavimo, kad joms būtų smagu, kad gerai jaustųsi, o grįžusios namo būtų pilnos tiek vidinės, tiek išorinės energijos“, – šyptelėjo pašnekovė ir pridūrė, kad asociacija „SaviTos“ kviečia Rokiškio moteris įsitraukti, taip kuriant Rokiškio moterų bendrystę.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video