Šunų dresūra. Kaip žaisti su šuniuku? (video) (0)

Publikuota: 2022-12-06 Kategorija: Laisvalaikis
Šunų dresūra. Kaip žaisti su šuniuku? (video)
Rokiškio Sirena nuotr. / Sondra Jonceva

 

Šuniui NEREIKIA dresūros, komandų, ėjimo greta, paklusnumo, varžybų ar parodų, prizų ir taurių. Jam reikia palakstyti, paėsti, pažaisti, "patūsinti" ir pamiegoti.

Mums, šeimininkams, REIKIA, kad šuo būtų patogus kasdieniame gyvenime, kad eitu greta, kai reikia, kad netemptų pavadžio, kad rinktusi bendravimą su mumis mieliau nei su kitais gentainiais, kad ramiai pagulėtų po stalu kai mes kavinėje kremtame kepsnį, kad padėtų mums save realizuoti sporto aikštelėje ar parodų ringe.

Šuo NEPRIVALO būti paklusnus vien dėl to, kad mes jį paėmėme iš prieglaudos ar garsaus veislyno. Tačiau mes PRIVALOME būti visų šuns savojonių taikiniu, jei mums REIKIA, kad šuo būtų valdomas, paklusnus ir patogus gyvenime, jei mums reikia, kad šuo būtų puikus partneris sportinėje aikštelėje ar parodų ringe.

Geriems santykiams ir ryšiui sukurti naudojame maistinį paskatinimą, žaidimą ir bendras veiklas kartu bei emocinį palaikymą, šiltus žodinius pagyrimus. Kai yra sukuriamas viso to pagalba geras kontaktas su šeimininku, šuo tampa valdomas, patogus buityje ir gyvenime geras bičiulis, tikras draugas apie kokį dažnai svajojame.

Sondra Jonceva, tel. 865058563

Lietuvos kinologų draugijos dresuotoja, šunų elgsenos specialistė.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video