Velykalnio bendruomenės projektas keliauja į trečiąjį "Maxima" konkurso etapą: "Be galo tikimės, kad laimėsime" (2)

Publikuota: 2018-06-29 Kategorija: Laisvalaikis
Velykalnio bendruomenės projektas keliauja į trečiąjį
"Rokiškio Sirena" arch. nuotr. / „100-mečio kartos“ idėjos autorė Joana Jazdauskaitė

Ne naujiena, jog Velykalnio bendruomenė itin aktyviai stengiasi gerinti Rokiškio krašto gyventojų laisvalaikį – kuria saugią aplinką, kurioje netoleruojami žalingi įpročiai, užtikrina kraštiečių užimtumą bei galimybes sveikai bei aktyviai leisti laisvalaikį tiek tinklinio bei teniso aikštynuose, tiek visiems prieinamame paplūdimyje. Nors Velykalnyje įrengtą sporto ir laisvalaikio aikštyną galima laikyti vienu didžiausių mūsų krašte, tačiau Velykalnio bendruomenės nariams tai toli gražu ne pabaiga – sugeneravus daugybę aikštynui galimų idėjų, bendruomenės nariai nusprendė dalyvauti bendruomenėms skirtame „Maxima“ projekte skirtame sugalvoto finansavimo projektui gauti. Ir ką jūs manote? Bendruomenės projektas „100-mečio kartos“, kartu su kitais 11 Lietuvos bendruomenių projektų pateko į paskutinį, trečią “Maximos“ konkurso etapą.

Kaip teigiama projekto aprašyme Velykalnio bendruomenės projektu bus siekiame tenkinti įvairių amžiaus grupių užimtumo poreikius, skatinti skirtingų kartų bendravimą sujungiant juos į bendras veiklas, bei sukurti tvarią, ilgalaikę naudą miestui ir gyventojams teikiančią erdvę. Projektu numatyta įrengti patogias maudyklas vaikams ir vyresnio amžiaus žmonėms, suoliukus su atlošais, vaikų žaidimų aikšteles, smėlio dėžes, sūpuokles, dviračių laikiklius, lauko treniruoklius. Projekto dėka bus įrengtas įkasamas batutas, speciali rampa, skirta patogiam pasiplaukiojimui valtimis ir vandens dviračiais. Ruošiamasi atnaujinti visus aplink Velykalnio tvenkinį esančius paplūdimius tam panaudojant net 100 tonų plauto balto smėlio. Įgyvendinus šį projektą, Rokiškyje tai bus vienintelė erdvė, kurioje laisvalaikio formos bus pritaikytos vyresnio amžiaus žmonėms, jaunimui bei vaikams.

Pakalbinome idėjos autorę ir projekto rengėją Joaną Jazdauskaitę.

- Kieno galvoje gimė projekto „100-mečio kartos“ idėja?

Paties projekto autorė esu aš, tačiau pagrindinis iniciatorius bendruomenės pirmininkas Stasys Mekšėnas bei visa Velykalnio bendruomenė. Būtent S. Mekšėnas pastebėjo, jog vyksta bendruomenėms skirtas „Maximos“ organizuojamas konkursas finansavimui gauti ir garsiai pagalvojo „O kodėl jėgų neišbandžius? Jei laimėsime, vėl kažką gražaus Rokiškiui padarysime. Juk tokią gražią teritoriją turime!“. Žinoma, palaikėme Stasio iniciatyvą ir kartu su bendruomene sėdome svarstyti kaip ir ką čia galima padaryti, ką patys Rokiškyje matyti norėtume. Žinoma, pasvėrus visus realumo faktorius bei įgyvendinimo galimybes kai kurios idėjos iškart atkrito, nes vienas iš nuostatų konkurse, jog projektas galėtų būti realiai ir greitai įgyvendinamas, o tiksliau – iki spalio 30 d. Kitas konkurso kriterijus buvo kartų bendravimo skatinimas, todėl savo projekto idėją išgvildenome iki to, jog sukurta erdvė būtų pritaikyta tiek jaunam, tiek vyresnio amžiaus žmogui.

- Ką naujo išvysime Velykalnio aikštyne jei konkursą laimėti visgi pavyks?

Kaip ir minėjau pramogos ir įrenginiai bus pritaikyti visoms amžiaus grupėms, išrinkome pačius praktiškiausius ir visiem vertingus įrenginius. Bus įrengtos uždaros smėlio dėžės vaikams, kad pastariesiems nebereikėtų kapstytis tinklinio aikštynuose. Jaunimui bus įrenginėjamas įkasamas batutas, o tai ganėtinai didelė naujovė mūsų krašte. Taip pat bus įrengtos sūpuoklės skirtos visai šeimai, trys universalūs lauko treniruokliai, rampa su dvejomis valtimis bei keturiais vandens dviračiais. Lankytojų patogumui – suoliukai su atlošais, stovai dviračiams, kad viena akimi jų nuolat stebėti nebereiktų, bei atnaujinti, balto plauto smėlio paplūdimiai aplink visą Velykalnio tvenkinį.

Nenorime, kad visos planuojamos erdvės būtų vienoje vietoje, todėl vis dar svarstome, kaip turėtų būti išdėstytos visos planuojamos įrengti zonos.

- Ką darėte, jog laimėtumėte ir patektumėte į paskutinį etapą?

Visų pirma tikiuosi, kad Rokiškio krašto gyventojams patiko pats projektas, planuojamos įrengti erdvės. Visų antrą – viešinimas. Neslėpsiu, paskutinėmis dienomis elgėmės kaip bepročiai: skatinome visus balsuoti, dalintis balsavimu, kuriuo nuolat dalinomės ir patys. Būtent paskutinę konkurso dieną mūsų surinkti balsai ženkliai šoktelėjo ir aplenkė konkurso dalyvius. Taip pat gavome 10 papildomų taškų už unikalią nuotrauką, kurioje turėjo būti įamžinti skirtingų kartų bendruomenės nariai. Mūsų projekto nuotraukoje – mano dukrytė ir močiutė žaidžiančios kamuoliu sulaukė daugiausiai balsų ir pelnė mums papildomų taškų. O dabar liepos 12 d. kartu su kitomis 11 bendruomenių vyksime į Vilnių, kur pristatysime savo projektus viešai. Tikriausiai “Maxima” konkurso organizatoriai nori asmeniškai įvertinti projektų tinkamumą bei įgyvendinimo galimybes.

- Girdėjome, jog konkurse skaidriai dalyvavo ne visos bendruomenės. Kaip pavyko tai išsiaiškinti?

Mano dėmesį atkreipė ženkliai padidėjusių balsų skaičius. Susidarė įspūdis, jog balsuoja bene visa Lietuva! Kaip per vieną naktį kelis šimtus balsų teturintis projektas galėjo šoktelti iki kelių šimtų tūkstančių? Juk tai neįtikėtina! Tačiau pastebėjau, jog balsų skaičius padidėjo ne po vienu projektu – drastiškai pakilo bene visų konkurse dalyvavusių projektų balsų skaičius, tarp kurių buvo ir mūsų projektas. Nusprendžiau paskambinti „Maximos“ konkurso organizatoriams norėdama pasidomėti kokiu būdu skaičiai šoktelėjo taip staigiai ir pasirodė, jog organizatoriai nustebę ne ką mažiau nei aš.

Deja, konkurso organizatoriams nepavyko nustatyti tikrosios balsų klastojimo priežasties, todėl norėjosi tiesiog nuleisti rankas... kaip galima perspjauti kelis šimtus tūkstančių balsų turintį projektą? Tačiau visai netrukus ėmiau pastebėti, kad konkurso balų skaičiai ėmė mažėti, o susisiekus su „Maxima“ šie paaiškino, jog programų dėka visgi pavyko atskirti „grūdus nuo pelų“ ir suklastoti balsai buvo panaikinti (pasitelkus programas buvo pastebėta, jog daug kartų buvo balsuota iš tų pačių IP adresų, todėl jų balsai buvo panaikinti). Tačiau taip ir nesupratome, ar tai buvo pokštas, kuriuo norėta parodyti konkurso spragas, ar nešvarus bendruomenių žaidimas.

- Ar išsiaiškinus, už kuriuos projektus balsuoti buvo naudojami netikri balsai, bendruomenės buvo diskvalifikuotos?

Nė viena bendruomenė iš konkurso diskvalifikuota nebuvo, nes tikrųjų priežasčių niekas neišsiaiškino, o suklastotais balsais buvo balsuota už visus projekte dalyvaujančius bendruomenių projektus.

- Kiek tikrų balsų surinko Velykalnio bendruomenės projektas?

7128.

- Jei laimėsite – kada pradėsite įgyvendinti projektą ir kokie bus pirmieji projekto įgyvendinimo žingsniai?

Galiausiai su Velykalnio bendruomene ir savivaldybe susiderintume visų erdvių išdėstymą. Tuomet užsakinėtume įrangą ir ruoštume reljefą naujiems įrenginiams. Tačiau pirmiausia ne planuoti, o laimėti konkursą reikia.

Projekto „100-mečio kartos“ idėjos autorė Joana Jazdauskaitė kartu su Velykalnio bendruomenės nariais be galo dėkoja balsavusiems žmonėms, kurie projektui padėjo pereiti į paskutinįjį konkurso etapą.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video