„Vengerinė“ paminėjo kūrybinės veiklos dešimtmetį (foto) (0)

Publikuota: 2022-11-30 Kategorija: Laisvalaikis
„Vengerinė“ paminėjo kūrybinės veiklos dešimtmetį (foto)
Rokiškio Sirena nuotr. / „Vengerinė“ paminėjo kūrybinės veiklos sukaktį.

Lapkričio pabaigoje Rokiškio kultūros centro Priemiesčio padalinio Žiobiškio mėgėjų meno kolektyvas-folkloro ansamblis „Vengerinė“ paminėjo kūrybinės veiklos 10-metį.

Jubiliejinė šventė Žiobiškio bendruomenės namuose prasidėjo nuotaikingu spektakliu „Piršlių belaukiant“, kurį šiltai sutiko publika. Kaip sakė Aušra Kežutienė, Rokiškio kultūros centro Priemiesčio padalinio kultūrinės veiklos koordinatorė-organizatorė, mėgėjų meno kolektyvo – folkloro ansamblio „Vengerinė“ vadovė-atlikėja, šį pastatymą įkvėpė jos mama, buvusi Rokiškio etnografinio folkloro ansamblio „Saulala“ vadovė, kuri daugiau kaip prieš 50 metų pastatė tą spektaklį.

„Kai mama išėjo iš darbo, atidavė visą savo turtą, kurio tris mašinas parsivežiau namo. Užėjo karantinas, atsirado daugybė laisvo laiko, vartydama natas, išvydau pageltusius, spausdinimo mašinėle rašytus lapus, o juose – „Piršlių belaukiant. Taip atsirado šis mūsų spektaklis“, – pasakojo A. Kežutienė.


Po šventinio pasirodymo kolektyvo vadovė įteikė kuklias dovanėles tiems, kurie „Vengerinės“ veikloje dalyvauja visus 10 metų. Žinoma, neapsieita ir be svečių sveikinimų, dovanų ir šventinio torto.

Žiobiškio mėgėjų meno kolektyvas-folkloro ansamblis „Vengerinė“ buvo įkurtas 2012 metais Virginijos Ardavičienės, Žiobiškio kaimo bendruomenės pirmininkės, iniciatyva. Jame dalyvavo įvairaus amžiaus nariai – nuo moksleivio iki senjoro, stengtasi, kad ansambliečiai atsivestų ir kartu koncertuotų su savo šeimų nariais. Svarbiausias kolektyvo siekis – aktyviai skleisti aukštaičių etninę kultūrą savo rajone ir už jo ribų. Ansamblis rengia kalendorines šventes: Užgavėnes, Sekmines, Advento vakarones, kuriose pristatomos aukštaičių dainos, šokiai, rateliai.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video