Vykdo pažadus: respublikinė neįgaliųjų šventė rugpjūtį vėl vyks Jūžintuose (0)

Publikuota: 2024-05-22 Kategorija: Laisvalaikis
Vykdo pažadus: respublikinė neįgaliųjų šventė rugpjūtį vėl vyks Jūžintuose
Rokiškio Sirena nuotr. / Pernykštės šventės akimirka.

Pernai, vasarai įpusėjus, šalia nuostabaus Jūžinto ežero, Rokiškio rajono neįgaliųjų draugija surengė respublikinį neįgaliųjų draugijų sąskrydį „Pabūkim laimingi“. Sveikindamas susirikusiuosius, Jūžintų seniūnas Vytautas Stakys tąkart pažadėjo, kad tai taps tradiciniu Jūžintų renginiu. Pažado seniūnas nelaužo ir šiais metais, rugpjūčio 2 d., vėl kviečia į šventę „savo kieme“.

Organizacinis ketvertas

Tiesa, šiemet renginiui organizuoti sutelkta kur kas didesnė komanda. Veiklas, koncerto eigą ir svečių užimtumą planuoja Jūžintų seniūnija, Rokiškio neįgaliųjų draugija, Obelių socialinių paslaugų namų socialinė darbuotoja Dalia Lašaitė ir Jūžintų kaimo bendruomenė, kurią seniūnas įvardija kaip generalinį šventės rėmėją, o jos pirmininką Joną Rubikį – šventės globėju.

V. Stakys sakė, kad svarbiausi šventės akcentai jau sudėlioti – diena prasidės šv. Mišiomis Jūžintų Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje, o po mišių giesmių koncet dovanos itin vertinamas ir giriamas Jūžintų sakralinės muzikos choras „Aleliuja“ (vad. Vilma Likienė).

Žinomi ir nežinomi veidai

„Po mišių judėsime į Jūžinto ežero paplūdimį, kur visą dieną vyks atvykusių kolektyvų pasirodymai. Suvažiuojantys svečiai jau ruošia po porą muzikinių kūrinių. Renginį ves patirties scenoje tikrai turinti Rita Rimiškienė. Jei atsirastų grupelės žmonių, norinčių pasižvalgyti po Jūžintus, turime gidę Vilmantę Mačiežienę, kuri galėtų supažindinti su Jūžintų kraštu. Dar noriu painėti, kad šventės metu savanoriaus Raudonojo Kryžiaus Rokiškio skyriaus savanoriai. Ačiū jiems“, – trumpai šventės akcentus sudėliojo V. Stakys.

Seniūno patiektą informaciją kiek papildė J. Rubikis: „Jūžintų bendruomenė yra šventės rėmėja ir mūsų dovana – kraštiečio Andriaus Rimiškio koncertas. Po pernai metais vykusios šventės pasiekė atgarsiai, kad žmonės visai norėtų, pageidautų, klausytų. Net ir mūsiškiai jau pasiilgo, seniai bekoncertavo Jūžintuose (šypsosi – aut. past.). Paplūdimyje vietos yra, galės klausyti kas tik norės. Ne vien į sąskrydį susirinkę neįgalieji. Bendruomenė prisideda ir prie ūkinių reikalų, bet tokiais neesminiais darbais, kaip, pavyzdžiui, papildomo sanitarinio mazgo nuoma“.

Tikisi virš pusės tūkstančio svečių

Rokiškio neįgaliųjų draugijos pirmininkas Algis Veikšys skaičiavo, kad šiais metais į Jūžintus atvažiuoti turėtų virš 500 žmonių: „Tiek tikimės. Nors ir pernai buvo nemažai. Koncerte dalyvaus 10 neįgaliųjų draugijų kolektyvų. Tikrai žinau tris: Rokiškio, Utenos ir Jonavos. Jiems jau rezervuotos vietos. Kiti 7 paaiškės birželio mėn. pabaigoje. Kaip ir pernai, sąskrydžio dalyvių laukia rankdarbių mugė, bus verdama šiupininė, Laibgalių kaimo bendruomenė vaišins kiaušiniene ir dar bus visko daugiau“.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video