Xenon pliusai (0)

Publikuota: 2021-11-17 Kategorija: Laisvalaikis
Xenon pliusai

Pastaruoju metu automobilių apšvietimo srityje padaryta technologijų pažanga. Halogenines lemputes keičia Xenon lemputės, kurios yra ryškesnės ir ilgaamžiškesnės. Šios lemputės skleidžia daugiau šviesos ir sunaudoja mažiau energijos, todėl jos turi konkurencinį pranašumą prieš halogenines lemputes. Toliau pateikiamos kelios svarbios priežastys, kodėl automobilyje reikia naudoti Xenon lemputes.

Xenon lemputės yra ryškiausios, palyginti su kitų tipų lemputėmis. Jos skleidžia daugiau šviesos ir šilumos, palyginti su halogeninėmis. Dėl to vairuotojai naktį gali gerai matyti dideliu spinduliu. Tai leidžia vairuotojams matyti ir išvengti bet kokių kliūčių kelyje, todėl sumažėja eismo įvykių tikimybė. Dėl tokio apšvietimo išgelbėjama daug gyvybių, kurios būtų prarastos nakties metu, kai įvyksta daugiausia avarijų.

Xenon lemputės

Juos lengva valdyti, prižiūrėti ir įrengti. Bet kuris pradedantis automobilio naudotojas gali sumontuoti naują lemputę, nes tereikia tiesiog pakeisti seną lemputę nauja. Šiai užduočiai atlikti nereikia jokių specialių įgūdžių ar pažangaus prietaiso. Tai reiškia, kad savininkui nereikės vežti automobilio į autoservisą, kad jį sumontuotų. 

Palyginti su halogeninėmis lemputėmis, jos yra labai patvarios. Jos gali absorbuoti smūgius ir toliau gerai veikti net esant didelei vibracijai. Tai įmanoma todėl, kad jos sukuria šviesą, kai elektros srovė teka per Xenon dujų pripildytą kamerą, o ne per kaitinamąją giją, kuri lūžta veikiant dideliam slėgiui. Be to, dujos gana ilgai neišsilydo.

Sutaupoma daug pinigų

Tiesa, jų kaina parduotuvėje yra didesnė. Tačiau jei atsižvelgiama į jų naudojimo trukmę, tuomet vertės požiūriu jie yra geresni už bet kurį kitą apšvietimą. Naudojant šias lemputes sutaupoma daug pinigų, kurie naudojami dažnam remontui ar keitimui, kaip yra su kitomis pigiomis lemputėmis. Be to, jos sunaudoja mažiau energijos, kad pagamintų tiek šviesos, kiek reikia vairuotojui. 

Įdiegus jas automobilyje, tai bus saugumo priemonė vairuojant naktį. Įrengtas automatinis įtaisas, kuris sumažina akinimą, vairuotojas gali apytiksliai įvertinti nelygumų dydį tamsiu paros metu. Jis taip pat turi prisitaikančią funkciją, kuri pasuka šviesą pagal tam tikrą posūkį, kad vairuotojas galėtų gerai matyti posūkį. 

Jie taip pat būna įvairių spalvų ir stiliaus. Kurios spalvos pageidaujate, jie būna krištolo baltos, mėlynos arba baltos spalvos su atspalviu arba be jo, kiekvienas klientas gali pasirinkti. Skirtingos veislės parduodamos skirtingomis kainomis, priklausomai nuo jų kokybės.

Xenon žibintai

Nors Xenon žibintai yra palyginti brangūs, jų naudojimas atsveria išlaidas, patirtas juos įsigyjant. Šių lempučių galima lengvai įsigyti rinkoje, todėl automobilių savininkai turėtų pakeisti halogenines lemputes tokiomis dėl jų ekonomiškumo. Jos svarbios ne tik gelbstint automobilio, bet ir jame esančių žmonių gyvybę.

Kodėl reikia keisti Xenon priekinius žibintus 

Galbūt važiuodami naktį pastebėjote, kad kai kurių automobilių priekiniai žibintai yra ryškesni, bet švelnesni nei jūsų, ir pagalvojote, kokie jie yra. Jei klausėte be atsakymo, jums reikia pranešti, kad žiūrėjote į ksenoninius žibintus - madingą žodį, kuris šiandien madingas tarp vairuotojų. Ksenoniniai žibintai iš tikrųjų yra tokie ryškūs, kad jų apšvietimas prilygsta dienos šviesai, todėl matomumas kelyje priešais jus toks pat geras, tarsi iš tikrųjų važiuotumėte dieną. Tai ne tik palengvina jūsų akis, bet ir yra saugu vairuojant tokiomis sąlygomis kaip rūkas, sniegas ar lietus. 

Dar vienas dalykas, kurį reikia žinoti apie Xenon žibintus, yra tai, kad jie iš tikrųjų veikia ilgiau nei įprasti halogeniniai žibintai - jų tarnavimo laikas yra net dešimt kartų ilgesnis. Be ilgo tarnavimo laiko, jie taip pat tausoja jūsų akumuliatorių, nes sunaudoja iki 70 % mažiau energijos. Apžvelgę juos iš visų pusių, suprasite, kad jų efektyvumas yra nuo šešių iki aštuonių kartų geresnis nei įprastų žibintų, todėl jums nereikės jaudintis dėl akumuliatoriaus ir žibintų tarnavimo laiko, o tai reiškia, kad jūsų kišenei, akims ir akumuliatoriui teks mažiau įtampos.

Xenon naktyje

Kadangi šie žibintai pagaminti naudojant naujausias technologijas, jūsų automobilis taps patrauklesnis ir geriau matomas, kai važiuosite tamsiu paros metu. Nors estetika jums gali būti nelabai patraukli, tačiau, be abejo, bet kada, kai teks važiuoti tamsoje arba esant blogam matomumui, bus atsižvelgiama į saugumą. Norite išvengti situacijų, kai naktį važiuojate toli nuo miesto ir, kaip ir dauguma vairuotojų, negalite pastebėti pašalinių objektų ar asmenų, besinaudojančių keliu priekyje; šios kliūtys yra pagrindinė daugumos naktį įvykstančių mirtinų avarijų priežastis. Kiekvienas, vairavęs naktį, greičiausiai yra patyręs artimą susidūrimą, kurio būtų buvę galima išvengti, jei kelias būtų buvęs šviesesnis.

Ksenoniniai žibintai

Ksenoniniai žibintai iš pradžių buvo tvirtinami aukštos klasės automobiliuose, pavyzdžiui, BMW, tačiau gera žinia yra ta, kad šiandien juos saugiai savo automobilyje gali įsirengti kiekvienas. Skirtingai nei tais ankstesniais laikais, kai jie kainavo visą turtą, šiandien įsigyti HID vaiką nekainuoja tiek daug, kad niekas negali turėti pasiteisinimo neturėti šių žibintų, kurie visiškai pakeis jūsų vairavimo patirtį. Nors jie kainuos šiek tiek brangiau nei įprasti halogeniniai žibintai, tačiau papildomą sumą, kurią išleisite, iš esmės sušvelnins ramybė ir saugumas, kurį patirsite.

 

Užs. nr. 1544.

Dalintis naujiena

Rekomenduojami video