Balandis buvo 1,3 laipsnio vėsesnis nei įprastai (1)

Publikuota: 2021-05-04 Kategorija: Orai
Balandis buvo 1,3 laipsnio vėsesnis nei įprastai
Rokiškio Sirena nuotr. / Sniegas

Šių metų balandžio mėnuo Lietuvoje buvo vėsesnis nei įprastai, teigia klimatologai.

Jų duomenimis, vidutinė balandžio oro temperatūra buvo 5,9 laipsnio šilumos, tai yra 1,3 laipsnio vėsiau nei standartinė klimato norma.

Didžiausias nuokrypis nuo daugiametės normos – apie 1,5 laipsnio – registruotas pietvakarinėje Lietuvoje, mažiausias – iki 1 laipsnio – pajūryje ir šiaurės rytiniame šalies pakraštyje.

Anot Hidrometeorologijos tarnybos pranešimo, šilčiausias balandis buvo 2000-aisiais, tuomet jo vidutinė temperatūra siekė 10,8 laipsnio šilumos. Šalčiausias – 1981 metais, kai buvo 3,6 laipsnio šilumos.

Aukščiausia – 21,5 laipsnio šilumos – mėnesio oro temperatūra registruota 11 dieną Alytuje, šalčiausia buvo taip pat 11 dieną, kai Akmenėje ir Mažeikiuose termometrai rodė 5 laipsnius šalčio.

Anot klimatologų, šiemetinis balandis buvo kontrastingas, pasitaikė, kad per vieną dieną praėjo visi keturi metų laikai.

„(...) buvo dienų, kai orai kardinaliai keitėsi kelis kartus per vieną valandą! Tomis dienomis fiksuotas tiek lietus, tiek šlapias sniegas, tiek sniego kruopos. Tarp kritulių debesų protarpiais pašildanti saulė suteikdavo šiek tiek šilumos ir sukeldavo garavimą. Vietomis užfiksuota ir perkūnija“, – teigiama pranešime.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video