Lietuvai – nauja sniego porcija: įsisiautėjus vėjui kils pūgos (0)

Publikuota: 2022-01-20 Kategorija: Orai
Lietuvai – nauja sniego porcija: įsisiautėjus vėjui kils pūgos
Rokiškio Sirena nuotr. / Sniego valytuvas

Ketvirtadienį šiauriau besisukantis ciklonas į mūsų šalį atgręš šaltąją savo pusę, iš šiaurės vakarų ims veržtis šalto oro masė. Diena bus debesuota, nedidelių pragiedrulių pasirodys tik vietomis. Beveik visoje šalyje su pertraukomis snigs, kai kur tikėtina lijundra.

Pūs stiprus vakarų, šiaurės vakarų vėjas, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/sek., vakariniame šalies pakraštyje iki 25 m/sek. Dėl stipraus vėjo daug kur pustys, vietomis kils trumpa pūga.

Temperatūra pasiskirstys nuo 1 laipsnio šalčio iki 3 šilumos, didesnėje šalies dalyje pasitaikys slidžių kelių ir šaligatvių ruožų.

Penktadienį ciklono centras suksis netoliese. Vyraus apniukę orai, tik vakariniame šalies pakraštyje dieną gali pasirodyti saulė. Tiek naktį, tiek dieną daugelyje rajonų protarpiais pasnigs, gausiau snigs naktį.

Visą parą nerims vakarų, šiaurės vakarų vėjas, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/sek., pajūryje iki 25 m/sek.

Daugelyje rajonų pustys, eismo sąlygas sunkins plikledis, vietomis kils pūga. Naktį temperatūra kris iki 0-4 laipsnių šalčio, tik prie pat jūros išsilaikys 1 laipsnio šiluma, dieną daug kur laikysis 0-2 laipsnių šaltukas, prie jūros bus iki 2 laipsnių šilumos.

Šeštadienį ciklono centras nuslinks į rytus nuo Lietuvos. Daugelyje rajonų išliks debesuota, pragiedrulių bus tik vakariniame šalies pakraštyje. Daug kur protarpiais pasnigs, bet jau daugiausia negausiai. Įsivyraus šiaurės vakarų, šiaurės vėjas, jis pūs 8-13 m/sek. greičiu, naktį gūsiai vietomis dar sieks 15-17 m/sek., pajūryje iki 20 m/sek., o dieną pavojingų gūsių būti jau neturėtų.

Daug kur pustys, išliks slidu. Naktį temperatūra pažemės iki 1-6 laipsnių šalčio, dieną laikysis 0-4 laipsnių šaltukas.

Sekmadienį slėgis kils, bet debesys sklaidysis nenoriai. Naktį dar daug kur, dieną jau tik vietomis negausiai ir daugiausia trumpai pasnigs. Naktį nelabai stiprus vėjas daugiausia pūs iš šiaurės, dieną – šiaurės rytų, rytų. Naktį temperatūra kris iki 4-9 laipsnių šalčio, dieną išsilaikys 2-7 laipsnių šaltis.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video